langs Nemelaer spoi 33 ijf' Zeelandia Middelburg loopt verder uit op HW'24 in zondag derde klasse Abali schiet SSV65 langs Oostkapelle Domburg vergroot problemen Veere maandag 22 november 2010 'Door in hun spelopvatting mee te gaan, speelden we hen in de kaart' Björn Langeveld door René van Stee vlissingen - Na drie zeges op rij moest Vlissingen weer eens pun tenverlies incasseren. Tegen laag vlieger Nemelaer werd het giste ren op eigen veld r-r. Gelet op het spelbeeld was die uitslag niet eens onterecht. „Heel matig. Het hing als los zand aan elkaar. We hebben bijna niks gecreëerd", zei Vlissingen-aanvoer- der en verdedigende middenvel der Björn Langeveld over het spel van zijn ploeg. „We wisten dat Ne melaer over veel kracht en lengte beschikte en dat ze de fysieke strijd niet zouden schuwen. Door in hun spelopvatting mee te gaan, speelden we hen in de kaart en maakten we het onszelf heel erg lastig." Rico Witsenburg, prima spelend als voorstopper, sprak zelfs van een wanprestatie. „Iedereen deed op den duur maar wat. De organi satie was totaal weg. Heel jammer, want als iedereen doet wat hij moet doen tegen zo'n matige ploeg, win je zo'n wedstrijd." Vlissingen-trainer Roy Hendrik- sen vond dat Witsenburg Neme laer daarmee tekort deed. „Naar hun mogelijkheden deden ze het prima. Ze probeerden in elk geval aan te vallen. En door hun lengte voorin waren diepe ballen regelma tig gevaarlijk." Dankzij die lengte kwamen de be zoekers in de 53e minuut ook langszij. Een vrije trap vanaf de rechterkant werd door de volledig vrijstaande Maikel Diepens tegen de buitenste paal gekopt. Al dan niet in buitenspelpositie werkte Ruben Buvens vervolgens af Vlissingen bleek daarna niet bij machte om Nemelaer de duim schroeven aan te draaien en een tweede treffer te forceren. Lange veld: „De linies sloten onvoldoen de op elkaar aan. Dat viel op een gegeven moment niet te belopen. Onbegrijpelijk, want als we com pact spelen zijn we normaal ge sproken bijna iedereen de baas." Hendriksen vond dat zijn ploeg te veel op twee gedachten hinkte. „De ene helft van de ploeg wilde aanvallen en de andere helft wilde consolideren. Daardoor kwamen aanvallen moeizaam tot stand." Tot het strafschopgebied speelde Vlissingen wel aardig. Tot echte mogelijkheden leidde dit nauwe lijks. De attente Said Bouzambou bracht de thuisploeg in de elfde minuut op voorsprong, nadat Ne- melaer-verdediger Johan Visser te rugkopte op zijn uitlopende doel man Kamile De Jong. De bal be landde voor Bouzambou's voeten, waarna het voor hem een koud kunstje was om te scoren. De ove rige echte Vlissingse wapenfeiten bleven beperkt tot een schot op de paal na de rust van Sinan Coban en een gevaarlijke kopbal van die zelfde Coban. Een onbegrijpelijke terugspeelbal door de lucht van Randy de Dre'u op Vlissingen-doelman Joan van Belzen leidde in 24e minuut bijna tot de gelijkmaker van de bezoe kers. De uitglijdende Van Belzen redde echter miraculeus op de in zet van de boomlange Neme- laer-spits Wouter Molenaar. Hoewel Nemelaer niet voor een ge lijkspel kwam, waren de Braban ders net als Vlissingen aanvallend onmachtig. Aan dat euvel lijdt de ploeg de hele competitie al: slechts vijf doelpunten in tien duels. Vlissingen-Nemelaer 1-1 (1-0). 11.Sai'd Bouzambou 1-0, 53. Ruben Bu vens 1-1. Scheidsrechter: J. van den Hurk (Tilburg). Gele kaart: Mohammed Benkaddour, 8jörn Langeveld (Vlissin gen), Jesper Heesters (Nemelaer). Aan tal toeschouwers: 150. door Jos van Belzen middelburg - Dankzij een 2-1-zege op SC Gastel blijft Zeelandia Mid delburg aan de leiding gaan in de derde klasse A van het zondagvoet bal. Omdat voornaamste concur rent HW'24 voor de tweede keer in drie weken tijd zwaar onderuit ging op Brabantse bodem (1-4 bij Dosko), liepen de Middelburgers verder uit. Voor Axel blijft de situa tie zorgelijk na een 0-1-thuisneder- laag tegen FC Bergen. Zeelandia Middelburg-SC Gastel 2-1: Een goed combinerende thuis ploeg kreeg vooral in het eerste halfuur wel enkele kansen, maar toonde zich hierbij weinig overtui gend in de afwerking. Het was hierbij vaak net allemaal te rustig en te traag. Dit gold echter in de 41e minuut niet voor Alberto Con- de Morgado, die na een solo vanaf de middenlijn de openingstreffer aantekende: 1-0. Ruim een kwar tier na rust werd Morad Bobouh gevloerd, waarna hij zelf de toege kende strafschop binnenschoot: 2-0. De bezoekers kwamen in de 73e minuut nog wel terug tot 2-1 via Arno Akkermans, eveneens vanaf elfmeter, maar de zege van de Middelburgers kwam hierna geen moment meer in gevaar. Dosko-HW'24 4-1: In deze wed strijd met als inzet de tweede plaats op de ranglijst, heerste de thuisploeg op alle fronten. Al na elf minuten opende Dosko-topsco- rer Marvin Bedaf de score: 1-0. Halverwege de eerste helft kwam HVV'24 nog langszij via een rake kopbal van A-junior Niek Luime (1-1), maar hierna volgde de Tom van Henne-show. Van Henne, die vorig seizoen in Hulst ook al drie maal trefzeker was, herhaalde dit kunststukje. Nadat hij voor rust met het hoofd voor 2-1 had ge zorgd, toonde hij zich in de twee de helft nog eens tweemaal trefze ker met een 4-1-eindstand als ge volg. Axel-FC Bergen o-i: Een wanpres tatie van de Axelaars. Axel was niet geïnspireerd en wist geen kan sen te creëren. De Brabanders scoorden na een half uur het enige doelpunt van de wedstrijd. Tim Cornel profiteerde van een opeen stapeling van fouten in de Axelse verdediging: o-i. In de tweede helft kreeg FC Bergen nog betere kansen, maar tot scoren kwam de ploeg niet meer. door Tom Vennink middelburg - In de tweede klasse van het zaterdagvoetbal heeft Dui- veland verrassend een ruime over winning geboekt op Pelikaan: 5-1. Daardoor liepen Nieuwdorp en Ar- nemuiden drie punten in op de koploper. Nieuwdorp won overtui gend met 5-0 van Internos, terwijl Arnemuiden AZW versloeg: 0-1. De Noormannen-DFC 0-2: In ei gen huis werden dit seizoen door De Noormannen nog maar twee punten behaald. Op de overwin ning van de bezoekers uit Dord recht viel niets af te dingen. DFC was aanvallend de sterkste ploeg en had achterin de zaken op orde. Na een halfuur scoorde Bas Ver hoeven voor DFC en tien minuten na rust besliste Appie Güler de wedstrijd. Oostkapelle-SSV'65 0-1: In de middenmoot is SSV een plek opge schoven ten koste van Oostkapel le. Een gelijkspel lag voor de hand, want geen van beide ploegen kon definitief afstand nemen. SSV kwam in de eerste helft op 0-1 via Souliman Abali. Hij tikte de bal eenvoudig binnen nadat die uit een voorzet op luttele meters van het doel verscheen. Oostkapelle was tweemaal dichtbij de gelijkma ker in de tweede helft. Maarten van Maldegem kon twee rushes richting het SSV-doel echter niet afronden, waardoor SSV de zeven de plek overnam van Oostkapelle. Serooskerke- WC'68 0-1: Seroos- kerke heeft zaterdag niet kunnen verrassen. Tegenstander WC, dat tweede staat, was net iets sterker dan de thuisclub. De Brabanders kwamen op voor sprong via Richy Wahlbrinck. On der het thuispubliek begon de hoop op een gelijkspel te groeien toen VVC met tien man verder moest na een rode kaart in de tweede helft, maar Serooskerke kon het verzet van WC niet bre ken. Nieuwdorp- Internos 5-0: Vooral in de tweede helft maakte Nieuw dorp indruk. Tot aan het rustsig- naal voetbalde Internos nog aardig mee en bedroeg de achterstand slechts één doelpunt, gescoord door Teun Rentmeester. De mo kerslag deelde Nieuwdorp pas in de tweede helft uit. Een glaszuive- re hattrick van Ferhan Topal gooi de de wedstrijd in het slot. Stefan van de Klooster dikte de overwin ning van Nieuwdorp aan met een vijfde treffer. AZW-Arnemuiden 0-1: AZW, de hekkensluiter, was gedurende het eerste uur gelijkwaardig aan Ar nemuiden. Maar naarmate de wed strijd vorderde, helde het over wicht naar Arnemuidse zijde. Kan sen stapelden zich op, met als ge volg de doorslaggevende treffer van Marc van Haneghem, een klein halfuur voor tijd. Duiveland-Pelikaan 5-1: Een ver rassende zege van de thuisclub op koploper Pelikaan. Ronald Zwager zette Duiveland op voorsprong, maar niet veel later maakte Peli kaan gelijk. Wesley Goud schoot Duiveland nog voor rust op 2-1. Na de pauze liep de thuisploeg eenvoudig uit via treffers van Bar ry Steenpoorte, Robert de Bruine en een eigen doelpunt van Martijn Verhoeff: 5-1. door Klaas Verspoor middelburg - Domburg boekte in de derde klasse A van het zaterdag- voetbal een belangrijke 2-1-uitover- winning bij Veere. De Meeuwen speelde met 1-1-gelijk bij DFS, VCK klopte Heinkenszand met 3-1 en Nieuwland won met 4-2 bij Co- lijnsplaatse Boys. Veere-Domburg 1-2: De bezoe kers waren zeker voor rust de bo venliggende partij. Na twaalf mi nuten kwam Domburg via Chiel Maranus op voorsprong. Na rust trachtte Veere met een dubbele wis?el wat te forceren, maar in de 63e minuut leidde een zondags schot van Patrick Kodde tot de 0-2. Uit een vrije trap van Theo van Tatenhove kwam Veere nog wel terug tot 1-2, maar op een mo ment na waarbij de thuisploeg werd teruggefloten wegens buiten spel, werd Veere niet meer gevaar lijk. DFS-De Meeuwen 1-1: Na een in drukwekkende minuut stilte voor af wegens het recente overlijden van DFS'ers Edwin van de Zande en Joop Tuinman, ontpopte zich een spannend duel. Voor rust kreeg DFS goede mogelijkheden, maar redde doelman Leander Rouw twee keer op schoten van de bezoekers. Na rust verzuimde Bas Hogenstein de score te ope nen, maar vijf minuten voor tijd kwam DFS toch op voorsprong. Pieter de Munnik zorgde voor 1-0. Diezelfde De Munnik veroorzaak te in blessuretijd een strafschop. Vincenzo Lorello scoorde vanaf de strafschopstip de 1-1. VCK - Heinkenszand 3-1: Op aan geven van Erik Goudt zorgde Ste fan Wielemaker in de 25e minuut voor de 1-0. Daarna rook Hein kenszand een aantal keer aan de 1-1 en raakte aanvoerder Jeroen Verschiere onder meer de paal. Via Jesse van der Meulen kwam VCK, dat zelf ook een paar kansen onbenut liet, nog voor rust op 2-0. Vijf minuten na de pauze bracht Rens Baas de spanning terug. Ke vin lacobusse kreeg een kans op de gelijkmaker, maar uit de daarop volgende counter besliste Van der Meulen de wedstrijd definitief. Colijnsplaatse Boys-Nieuwland 2-4: De thuisploeg speelde voor Sinterklaas en deelde in de eerste elf minuten cadeautjes uit. Bart )an Kroes opende uit een straf schop de score. Drie minuten later stond het door twee goals van Dennis van Belzen 0-3. Jozias van Belzen zorgde uit een hoekschop voor 0-4. Daarna kreeg Colijn wat kansen, maar het duurde tot de 65e minuut voordat Bertus Zoete- weij uit een vrije trap doel trof. De 2-4, na een misverstand tussen een Nieuwlandse verdediger en ex-Colijnkeeper Rien Meulenberg, werd gescoord door Dave Bout. Yerseke - SKNWK 2-1 (2-0). Niels Po- leij 1-0, Bernie Steketee 2-0, Wilco de Valk 2-1. Spui - Kapelle 1-1 (0-0). Tim Jacobus- Een speler van Veere (zwart-wit shirt) probeert de bal te veroveren in de wedstrijd tegen Domburg. foto Izaak Verkeste se 1 -0, Ludwig Kalisvaart (strafschop) 1-1. Derde klasse B. Seolto-Tholense Boys 4-2 (1-0). Jos hua Broeders 1-0, Dominique van He- ijst 2-0, Arjan van Dijke 2-1, Jaap van Dam 3-1, Jeroen Nieuwkoop 3-2, Dan ny Potters 4-2. Noad'67-Smerdiek 3-0 (1-0). Lars Ste- ijn 1-0, Lars Steijn 2-0, Frank den En gelsman 3-0. Rillandia-FSV 1-2 (0-1). Wiebe de Kok 0-1, Wiebe de Kok 0-2, Joey van de Hoeff 1-2. Krabbendijke-SVG 3-0 (0-0). Richard Domisse 1-0, Ronald Zuidweg 2-0, Elco Jansen 3-0. WHS-The Gunners 0-0.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 37