321 sport 10 Onmachtig Vlissingen komt niet Goes vertrekt met punt uit Halsteren Jong Ambon weer onderuit RCS zakt steeds verder weg Van Poelje blijft bij GPC Vlissingen Oostkapelle verslaat Wartburgia 2 Vlissingen morst punten tegen laagvlieger Nemelaer. De zondag-eersteklasser komt Met tien te9entreffers in negen niet verder dan een l-l-gelijkspel. gepasseerde defensie in de eerste klasse. maandag 22 november 2010 door Rogier Veenstra BREDA - De voetballers van RCS hebben gisteren met 2-1 verloren in Breda van Jeka. Het was een be langrijke wedstrijd voor beide laag vliegers in de eerste klasse C van het zondagvoetbal. De Souburgse formatie zakt door de nederlaag steeds verder weg. De beginfase van de wedstrijd was vooF Jeka, maar nadat de thuis ploeg was uitgeraasd kreeg RCS meer grip op de wedstrijd. Een aantal kansen volgde, maar niet voor het eerst dit seizoen was het de tegenstander die toesloeg. Jeka-speler Dennis Peragon schoot, nadat de bal via de paal bij hem terecht kwam, simpel bin nen: 1-0. „Dat gebeurt ons te vaak en dan gaan bij een aantal spelers de koppies naar beneden", zei as sistent-trainer Filip van de Bos sche. Na dik twintig minuten maakte RCS gelijk. Steven Visser speelde een lange bal op Lorenzo de Groot die op zijn beurt een af gemeten voorzet op het hoofd van Besar Xhoxhaj afleverde: 1-1. Na rust was er van goed voetbal geen sprake meer en was het voor al scheidsrechter Mandemakers die van zich liet spreken. Nadat Jeka-speler Igor Goossens in de 70e minuut alle vrijheid kreeg en de 2-1 binnenschoot was het de beurt aan de leidsman. Hij gaf ver dediger André Siereveld zijn twee de gele kaart en ook trainer Michel Leonhart kreeg een rode kaart we gens commentaar op de leiding, terwijl iemand anders wat had ge roepen. Ook claimde RCS twee strafschoppen. RCS bezet nu sa men met Nulandia en RKJW de laatste plaats. Jeka-RCS 2-1 (1-1). 10. Dennis Pera gon 1-0, 22. Besar Xhoxhaj 1-1, 69. Igor Goossens 2-1. Scheidsrechter: K. C. A. Mandemakers (Waalwijk). Gele kaart: Rafael Vullin Alfaro Pentury (RCS). Rode kaarten: André Siereveld (2x geel), Michel Leonhart (RCS). Aan tal toeschouwers: 100. VLISSINGEN Jurriaan van Poelje is ook volgend voetbalseizoen trainer van GPC Vlissingen. Beide partijen kwamen zaterdagavond tot een akkoord over een nieuwe eenjarige verbinte nis. Van Poelje trad vorig seizoen vlak voor de nacompetitie in dienst bij de eersteklasser. „We zijn zeer tevreden over de samenwer king", zei voorzitter Kees van Bel- zen. „We zijn er vroeg bij, maar als je het op alle fronten goed met el kaar kunt vinden, moet jé niet lan ger wachten met verlengen." MIDDELBURG In het vrouwenvoetbal heeft Oost kapelle de uitwedstrijd tegen hek kensluiter Wartburgia 2 in winst omgezet. Wartburgia kwam uit een vrije trap op gelijke hoogte, na dat Lianne de Nooijer 0-1 had ge maakt. Op slag van rust scoorde An- nelien van Hecke 1-2. Shamila Ha mers had na rust een aandeel in de derde goal. De bal ging uiteindelijk via een Wartburgiaans been over de doellijn. Smerdiek verloor met ruime cijfers van SSS: 2-6. Op onze site staan verschillende sportweblogs www.pzc.nl/blogs f competitieduels heeft Vlissingen de minst GOES - De voetballers van zon dag-tweedeklasser Goes hebben voor de derde keer dit seizoen gelijkgespeeld. Bij nummer vijf Halsteren kwam de nog ongeslagen koploper niet verder dan 2-2. Halsteren-Goes 2-2: De wedstrijd brandde pas na rust los. Jörn Hop mans opende in de zestigste mi nuut de score namens de thuis ploeg. Maar lang kon Halsteren niet van de voorsprong genieten. Uit een strafschop, genomen door Robin de Pagter, kwam het elftal van trainer Gérard de Nooijer een minuut later al weer langszij. Kort daarna kregen ook de Brabanders een strafschop. Die werd echter ge mist door Tom de Bonte. Uiteindelijk leek Goes er toch nog met de overwinning vandoor te gaan. Lunven Vermeer zette zijn ploeg in de negentigste minuut op 1-2. Maar voor het verstrijken van de blessuretijd lag de 2-2 er al in. Eric van de Watering was daar ver antwoordelijk voor. Ondanks het gelijkspel blijft Goes koploper in de zondag tweede klas se. Het verschil met nummer twee TSC is vier punten. Terneuzen-Unitas 3-0: De thuis ploeg speelde vanaf het begin goed georganiseerd, hield het speelveld klein, had een goede aansluiting tussen de linies en gaf verdedigend niets weg. De doelpunten vielen na de rust. Dominique Verlinde open de de score. Daarna scoorde uitblin ker Tom Janssen twee keer. Aardenburg-RCD 0-1: Aar denburg leed tegen de hekkenslui ter de eerste thuisnederlaag van het seizoen. Robin Hardenbol werd met een schitterende lobbal over een af stand van 25 meter matchwinnaar voor RCD. MIDDELBURG - Het was gisteren een prima dag voor lijstaanvoerder Ria W in de vierde klasse A van het zondagvoetbal. Zelf won de ploeg uit Westdorpe met 6-0 in Sluiskil, terwijl medekoploper Jong Ambon met 1-2 verloor van Clinge. Oostburg boekte tegen Walcheren de tweede zege van dit seizoen. Oostburg-Walcheren 2-0: Na een sterke start van de bezoekers nam Oostburg het heft in handen. Peter van de Linde zag eerst tot tweemaal toe een inzet op de paal eindigen, maar in de 35e minuut belandde een vrije trap van zijn voet wel in het doel: 1-0. In de tweede helft waren de rollen om gedraaid en was Walcheren de bo venliggende partij. Doelman Anthony de Muer wist echter, één keer met behulp van de paal en vervolgens ook de lat, de nul te houden. In de slotminuut stelde Arjen Versluijs de tweede seizoens zege voor Oostburg veilig. Clinge-Jong Ambon 2-1: Zoals va ker dit seizoen kende Jong Ambon veel balbezit maar wist hieruit nau welijks kansen te creëren. Mede hierdoor kon Clinge de eerste helft afsluiten met een i-o-voorsprong door een rake kopbal van Thomas Leegwater. Na ruim een kwartier in de tweede helft werd deze voor sprong verdubbeld door Domini que de Maagt (2-0), waarna de thuisploeg verzuimde uit te lopen. Vijf minuten voor het einde kopte Martin Waisapy de 2-1 binnen. Robur-Steen 2-3 (1-1). Serge Merckx 0-1, Erik Jansen 1-1, Robin Mariman 1-2, Eddy van de Bosch 1-3, Ouassim Hamoudi 2-3. Patrijzen-Breskens 2-0 (2-0). Edwin Capello 1 -0, Pascal Zoeteweij 2-0. Biervliet-Hontenisse 1-2 (1-0). Tim Bogaart 1-0, Tom Rijk 1-1 en 1-2. Sluiskil-Ria W 0-6 (0-5). Jorden Takid- dine 0-1, Luduvico Cantoro 0-2, eigen doelpunt 0-3, Ferdi Kabal 0-4, Ludovi- co Cantoro 0-5, Jorden Takiddine 0-6. Vierde klasse B. Luctor'88-Meto 0-1. Vlissingen-speler Saïd Bouzambou snelt langs zijn tegenstander. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 36