281 sport I 1 Slechts een keer goud in twee Kilometervreter pakt de hoofdprijs Meer rust tennissers Bondscoach Wopke de Vegt maakt zich geen zorgen over gebrek aan winnaars in de Neder landse schaatsselectie. Rudisha en Vlasic atleten van het jaar Drie medailles Wammes in Glasgow Rugbyers onderuit tegen Tsjechië Robin Haase maakt comeback van het jaar Edward Gal derde op 'oud' paard maandag 22 november 2010 WEREL De Nederlandse schaatsers pakten in de eerste twee wereldbekerwedstrijden van het seizoen in totaal achttien medailles. Vorig jaar waren dat er slechts vijftien. Ireen Wüst, Jorien Voorhuis en Marije Joling eindigden gisteren als tweede op de 3000 meter ploegenachtervolging. dit olympische nummer tot een tijd van 3.05,50 en moesten alleen Duitsland voor zich dulden: 3.04,91. MONTE CARLO De Keniaan David Rudisha en de Kroatische Blanka Vlasic zijn door de internationale atletiekfederatie IAAF uitgeroepen tot de atleten Van 2010. De pas 21-jarige Rudisha brak dit jaar door op de 800 meter. Het nieuwe Afrikaanse loopwonder verbeterde op de 800 meter twee keer het wereldrecord. Dat staat nu op 1.41,01. Vlasic veroverde de Europese titel en de wereldtitel indoor hoogsprin gen. Daarnaast won ze zeven wed strijden in de Diamond League. GLASGOW Topturner Jeffrey Wammes heeft aan het afsluitende grandprixtoer- nooi in Glasgow drie medailles overgehouden. De 23-jarige Utrech ter eindigde op rek op de gedeelde tweede plaats. Op vloer en sprong kwam hij op de derde positie uit. Wammes was vorige week tijdens het wereldbekertoernooi in Stutt gart ook al succesvol. Toen behaal de hij op sprong en rek zilver. Dankzij zijn derde plaats op sprong verzekerde Wammes zich van de eindzege in het wereldbe kerklassement op dit onderdeel. AMSTERDAM De Nederlandse rugbyers zijn het toernooi om de European Nations Cup begonnen met een nederlaag. Het team van bondscoach Jean Bi- dal ging in Amsterdam met 25-13 onderuit tegen Tsjechië. Bij rust stond Oranje met 8-3 ach ter. Nederland kwam daarna terug tot 8-8 maar zag de Tsjechen daar na opnieuw uitlopen. Bevelander Arco Hoondert kwam in de 65e mi nuut in het veld, bij een 8-13-achter- stand. PONTE VEDRA BEACH Tennisser Robin Haase heeft een prijs gekregen voor zijn goede pres taties van dit jaar. Zijn collega's op de ATP Tour von den dat de Hagenaar de 'comeback van het jaar' maakte nadat hij lang uit roulatie was wegens een knie blessure. Haase (23) steeg dit jaar bijna vier honderd plaatsen op de wereld ranglijst en staat nu 59e. Hij won vijf challengers en haalde de kwart finales bij het ATP-toernooi van Ba sel. Half december speelt hij de Tennis Masters in Rotterdam. STUTTGART Dressuurruiter Edward Gal is bij het internationale concours in Stut tgart als derde geëindigd in de Grand Prix. Op de rug van Sisther de Jeu, het paard waarmee hij voor het 'Totilas-tijdperk' vaak in actie kwam, kwam hij tot een score van 73,234 procent. De winst ging naar de Oostenrijkse Victoria Max-Theu- rer, die met Augustin 75,149 pro cent haalde. De tweede plaats ging naar de Duitse Isabell Werth met El Santo (74,851). Werth zegevierde later in de Grand Prix Kür. HOORN Er is weer hoop in het marathonpeloton van de schaat sers. Arjan Stroetinga is toch niet onverslaanbaar. De 29-jarige vedet te uit het Friese Waskemeer liet za terdag in de vijfde wedstrijd van de KPN Marathoncompetitie zo waar menselijke trekjes zien. Op de kunstijsbaan van Hoorn doorbrak Jorrit Bergsma de hege monie van zijn ploeggenoot Stroe tinga die eerder dit seizoen drie op eenvolgende overwinningen had geboekt. De 24-jarige BAM-rijder uit Oldeboorn toonde zich in de sprint de rapste van een kopgroep van vijf man. Het vijftal had een ronde voorsprong op het peloton. Sander Kingma en Bart de Vries werden respectievelijk tweede en derde. Bergsma, die zijn eerste sei zoenszege behaalde, werd ten kos te van Rob Hadders de nieuwe lei der in het klassement. Het was een sterke prestatie van de BAM-ploeg. Diverse rijders kwa men vrijdag nog in actie bij de we reldbekerwedstrijden in Berlijn, op de vijf kilometer. Met een busje waren ze heen en terug naar de Duitse hoofdstad gereden. Zestien honderd kilometer stond er op de teller toen de rijders zaterdaga vond in Hoorn aan de start ston den voor de marathon. Op het ijs van De Westfries was sprake van een levendige wed strijd. Na zestig ronden ontstond een kopgroep van vijf schaatsers. Initiatiefnemer was Bergsma, die vrijdag in Berlijn op de 5000 me ter (6.27,43) als negende eindigde. „Ik ben in vorm. Ik had vandaag de kracht om aan te vallen. Ja, het was een druk weekeinde." Bergsma was in Noord-Holland verreweg de sterkte. Hij nam zijn vier medevluchters steeds op sleep touw en zette in de eindsprint zijn medekopers ver in de schaduw. Tij dens de race werden Karlo Tim merman (derde in klassement) en Sjoerd Huisman (veertiende) we gens duwen uit de wedstrijd ge haald. Erwin Mesu uit Middelburg kon zich in deze snelle wedstrijd, met veel uitvallers, goed staande houden. Hij sprintte in het pelo ton naar de 22e plaats. Dat was zijn beste klassering dit seizoen. Niels Mesu eindigde bij de wed strijd in de eerste divisie als 21e. De jongere broer van Erwin moest veel werk opknappen voor zijn ploeggenoot Sjaak de Wolff, die deeluitmaakte van een kopgroep van vier man. De Wolf werd der de. Mede door deze resultaten staan zij in het ploegenklassement nu op de eerste plaats. Bij de vrouwen won Foske Tamar van der Wal. De 24-jarige Groning se was de snelste in de massas print. Elma de Vries eindigde als tweede, voor Wieteke Cramer. In het klassement nam Van der Wal de leiding over van Carla Zielman, die in de slotfase ten val kwam. Ook Mariska Huisman, vorige week winnares in Den Haag, was bij dezelfde valpartij betrokken. De Nederlandse vrouwen kwamen op foto Wolfgang Kumm/EPA LONDEN - Het tennisseizoen bij de mannen wordt vanaf 2012 twee weken korter. Dat heeft de interna tionale tennisbond ATP gisteren bekendgemaakt. Tennissers krij gen een rustpauze van zeven we ken. Nu zijn dat er nog vijf. Het kortere tennisjaar gaat niet ten koste van het aantal toernooien. Dat blijft namelijk hetzelfde. Een aantal toernooien wordt verzet, terwijl de week rust die spelers tus sen de Masters in Parijs en de World Tour Finals hebben, wordt weggehaald. De ATP nam de beslis sing met het oog op de gezond heid van de sporters. Volgens een onderzoek hebben spelers baat bij een langere rust. In de periode van zeven weken kunnen ze beter her stellen van blessures en kunnen ze hun fitheid vergroten. Daardoor zouden spelers langer door kun nen gaan met hun carrière.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 32