Arena staat bol van 'amusement' word urn 34 en 35 at MJKJ 25 30 en 31 Overmars op gesprek bij ledenraad Ajax Murray start sterk in World Tour Finals AJAX-PSV Matig voetbal, Johan CruijfF en slechte relatie Jol-Blind zorgen voor onrust bij Ajax door Dick Sintenie AMSTERDAM - De fotografen had den het druk zaterdag. Ze moesten Martin Jol, Danny Blind én Johan Cruijff in alle mogelijke poses zien vast te leggen. Slechts de allerbes- ten op hun vakgebied maakten ook de moeilijkste foto: van Luis Suarez die Otman Bakkal in zijn schouder beet. Rinus van de Ven weet het zeker: Ik stop met motorcrossen Maandag 22 november 2010 Topklasser Hoek strandt weer in de laatste minuten Tip? sport@pzc.nl Van geniaal naar gek. Suarez pres teerde het tijdens Ajax-PSV (o-o) in tien minuten tijd. Met een fabu leuze lob van zestig meter afstand verraste hij bijna doelman Andreas Isaksson, waarna Ajax' aanvoerder zichzelf niet veel later in de hectische slotfase volledig verloor. Tijdens een opstootje hap te Suarez in de schouder van Bak kal. Die laatste tien minuten waren kenmerkend voor een club die zich in het nauw gedreven voelt. Voetballend kon Ajax opnieuw geen vuist maken, op een redelijke eerste helft na, en dat mondde uit in een waanzinnige doelpoging van Suarez en een waanzinnige daad van frustratie. De beet ont ging arbiter Kuipers, die in de ne gentigste minuut wel een rode kaart gaf aan Rasmus Lindgren (natrappen tegen Ibrahim Afellay). Een week geleden tegen AZ liet ook André Ooijer zich al gaan. Er hing zaterdag een vreemde, ge spannen sfeer in de Arena, voor een groot deel veroorzaakt door de tegenvallende resultaten, het po vere voetbal én de aanhoudende kritiek van Johan Cruijff. Hij was zeifin het stadion en zat op de tri bune naast oudgediende Sjaak Swart en Frank de Boer, trainer van Ajax At. Jol wordt er niet nerveus van, over de kritiek en de aanwezigheid van Cruijff zei hij na afloop: „Hij heeft 'kennelijk een lange vakantie geno men en besloten die in Nederland door te brengen. Misschien dat dat in het elftal wel onrust teweeg brengt. Het is vervelend. Ik wens hem niets slechts toe, maar zolang Cruijff leeft zal hij zich met deze club bemoeien." Ook intern is het onrustig bij Ajax. De broze relatie tussen Jol en Danny Blind (links) en Martin Jol heb zijn assistent Blind is de afgelopen weken op scherp gezet vanwege hun verschillende voetbalopvattin gen. Blind heeft tegen Jol en tegen de clubleiding zijn bedenkingen geuit over de manier waarop met jonge spelers wordt omgegaan, zo wel in de selectie als in de oplei ding. Jol zei na Ajax-PSV dat hij en Blind een 'verstandshuwelijk' heb ben. Blind kan zich wel vinden in ïn weinig oog voor elkaar voorafgaand die uitdrukking. En dat de twee trainers niet in elke discussie 'ja en amen' tegen elkaar zeggen is voor Blind geen reden om zijn rol als as sistent op te geven. Het zijn verwarrende tijden voor Ajax-fans, van wie een groot deel zaterdag openlijk steun gaf aan Cruijff en Blind, maar er hing ook een spandoek 'Jol4ever'. En vóór de wedstrijd liepen de door Cruijff bekritiseerde algemeen di aan Ajax-PSV. recteur Rik van den Boog en de ge schorste Ooijer mee in een soort 'supportersprocessie' richting het stadion. Kortom, voor fotografen was er ge noeg te doen, hoewel er geen doel punt viel in de topper, die voor PSV de gunstigste uitslag kreeg. Een terechte uitslag ook, want het voetbal van de Amsterdammers is op dit moment niet goed genoeg om de koploper van de eredivisie foto Olaf Kraak/ANP naar de kroon te steken. Morgen wacht Real Madrid alweer in de Champions League. De koploper van Spanje was ruim twee maan den geleden superieur aan de Am sterdammers en is vervolgens al leen maar beter gaan voetballen. „Die wedstrijd mogen we in ieder geval niet verliezen om nog uit zicht te houden op een vervolg in Europa", concludeerde Demy de Zeeuw zaterdag. 1. Tem Boys en GPC delen punten 2. Van Poelje blijft bij GPC 3. Kloetinge kansloos tegen GVVV STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl DEVENTER Mare Overmars gaat op gesprek bij de ledenraad van Ajax. Dat zei de oud-speler van de Amsterdamse club, die tegenwoordig technisch directeur is van Go ahead Eagles, zondag tegen Radio Overmars, die was ontschoten door wie van de ledenraad hij was uitgenodigd voor het gesprek, weet nog niet of hij in de ledenraad wil plaatsne men. „Ik hoor wel wat Ajax wil. Ik ga gewoon op gesprek, zo span nend is het niet. Maar een beetje verjonging kan geen kwaad." LONDEN Tennisser Andy Murray heeft in Londen de eerste wedstrijd om de ATP World Tour Finals, het offi cieuze WK, gewonnen. De Schot was in twee sets te sterk voor de Zweed Robin Söderling: 6-2 6-4. Murray had weinig weerstand van de als vierde geplaatste Söderling. De Zweed toonde zich erg kwets baar op zijn service en leverde met name op zijn tweede opslag veel punten in. Marray is in de 02-Are- na van Londen de absolute pu bliekstrekker. 11.vi.nl/winteractie •0162 (E 0,15 p/ml

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 29