zeeland 117 Intense muziek voor op een zinkend schip mooie kleuren in najaarsconcert 36 artikel GRATIS!!! Blaudzun jaarverslag van Zeeuws Museum is 'voorbeeldig' Collegium Ad Mosam opnieuw in Z-Vlaanderen bij Sjaak van Zee Herenmode maandag 22 november 2010 door Rolf Bosboom Noem het voorzienigheid. Of toeval. Op 20 novem ber 2009 trad Blaudzun op in De Spot in Middelburg. Za terdag, op de kop af een jaar later, stond hij opnieuw op dat podium. Inmiddels is hij een nieuwe schare bewonderaars rijker, dankzij zijn alom geprezen tweede album Seadrift Soundmachine, dat begin dit jaar verscheen. „Dit kan een mooie traditie wor den", zei de singer-songwriter. „Vo rig jaar hebben we hier onze nieu we liedjes uitgetest. Middelburg hebben ze overleefd." Glansrijk zelfs, want hij maakt zeldzaam mooie muziek. Blaudzun is de Hol landse meester van de sfeervolle melancholie. Zijn jongste album heeft hij zelf omschreven als mu ziek voor op een zinkend schip. De wijze waarop hij deze brengt, met hoge stem en snik, zorgt er echter voor dat menigeen zich maar al te graag inscheept om zich te laten overspoelen door diens ballades op drift. Op het podium wint Blaudzuns muziek alleen maar aan kracht, aan intensiteit. Begeleid door een inmiddels vijfkoppige band wist hij zaterdag de aandacht moeite loos vast te houden. De contrasten in stemmingen waren vaak groot. POPMUZIEK Concert: Blaudzun, i.k.v. Midnight Room Tour. Locatie: De Spot, Middelburg. Voorprogramma: Eva Ellingsworth Gezien: zaterdag 20/11 Een vrolijk meegeklapte uitvoe ring van Quiet American Girls werd gevolgd door het ingetogen Streetcorner Shouter, waarna de sin ger-songwriter Jezebelle - ver mengd met een flard I'm On Fire van Bruce Springsteen - sfeervol opbouwde tot een fraaie climax. Een hoogtepunt was Wolf s Behind The Glass, een 'klein', akoestisch nummer, waarbij de frontman zichzelf begeleidde op de ukelele. Zo simpel, zo mooi. Hoewel Blaudzun vaak een muzi kaal 'nachtdier' wordt genoemd, was hij ruim voor twaalven klaar. Na 55 minuten was de eigenlijke set helaas al gedaan. In de toegift volgden nog drie nummers, waar onder een verrassende uitvoering van Bob Marleys Redemption Song en als afsluiter het al bijna klassie ke Loveliesbleeding. „We komen graag op 20 novem ber 2011 terug", zei Blaudzun. Wij ook. MIDDELBURG - Het Zeeuws Mu seum is opnieuw in de prijzen ge vallen. Het jaarverslag over 2009 is een van negen Bestverzorgde Jaar verslagen die dit jaar zijn geselec teerd. De uitslag van de jaarlijkse bekroning werd zaterdag bekendge maakt tijdens GrafischPapierHier, in Pakhuis De Zwijger in Amster dam. In 2005 won het Zeeuws Mu seum dezelfde prijs De jury onder leiding van Hans Looijen beoordeelde dit jaar zeven tig ingezonden jaarverslagen: 67 ge drukte en drie digitale. Het verslag van het Zeeuws Museum - gecoör dineerd en geproduceerd door Yvette Lardinois en vormgegeven in de huisstijl die Hans Gremmen voor het museum heeft ontwor pen - viel duidelijk in de smaak. „Verschillende malen tijdens de ju rering werd naar het jaarverslag van het Zeeuws Museum verwe zen", zo vermeldt het juryrapport. „Een aantrekkelijk overzichtelijk boekje dat kennelijk met weinig middelen en veel zorg en liefde werd gemaakt. Het werkje telt slechts 48 pagina's, maar meer heeft het niet nodig. Bovendien is alles perfect, vanaf de redactie tot en met het bindwerk en tot met het gevoel bij de lezer. Voorbeeldig in alle opzichten!" Naast dat van het Zeeuws Mu seum werden nog acht jaarversla gen van non-profitorganisaties be kroond. HULST - Barokensemble Collegium Ad Mosam, dat vorige maand met succes optrad tijdens het Festival van Zeeuwsch-Vlaanderen, komt opnieuw naar de regio. Op 18 de cember voert het ensemble onder leiding van Huub Ehlen in de Wil- libordusbasiliek in Hulst (aanvang: 20.15 uur) het Weihnachtsorato- rium van J.S. Bach uit. lijk het meest. We zijn al dertig ja ren vrienden en zo lang maken we ook al samen muziek. We weten hoe we samen moeten werken en wat we van elkaar kunnen ver wachten op muziekgebied. Dat werkt goed. Endangered Blood was een toevallige ontmoeting die een band werd." Endangered Blood, woensdag bij Muziekpodium Zeeland in café 't Schuttershof in Middelburg. Aanvang 21.30 uur. Bezetting Endangered Blood: Chris Speed (tenorsax/klarinet), Jim Black (drums), Trevor Dunn (bas) en Oscar Noriega (altsax). de divers, van lauw tot dolenthou siast. De Messa di Gloria is een volledige mis die Puccini componeerde aan het eind van zijn studie. Het gees telijke werk zit vol emotie en dra matische effecten. Deze uitbundi ge muziek werd door het koor en thousiast en met volle overgave ge zongen. Jammer van de ongelijkhe den en de niet altijd juiste intona tie. De dictie kwam beter over dan in de Brahmswerken, maar iets meer aandacht aan de toonloze medeklinkers zou deze veel verbe teren. Ook het orkest overtuigde meer in dit werk en mooi waren de kleine interventies van de ko perblazers in het Quoniam. Er was duidelijk hard gewerkt aan de slotfuga en het chromatisch op gebouwde Amen van het Gloria. De solisten Aart Mateboer (tenor) en Julian Hartman (bariton) over tuigden in hun soli met krachtige (opera)stemmen. Koninklijke Oratoriumvereniging foto Izaak Verkeste op tekst van Schiller, is in majeur gecomponeerd, maar mag wel se reen vertolkt worden. Dat de dyna miek verkregen wordt door afwis seling van hard en zacht bleek nog niet helemaal duidelijk. Deze wer ken zijn compact van constructie en vergen een transparante vertol king. De bijna volle zaal met be wonderaars van hun koor reageer- Deze aanbieding geldt op alle artikelen in de winkel, met uitzondering van (na)bestellingen. Het gratis artikel is het goedkoopste artikel van uw aankopen. Uw Sjaak van Zee team heet u van harte welkom Sjaak van Zee Herenmode St. Adriaanstraat 7, 4461 3C Goes T: 0113-215652 E: sjaakvanzee@kpnplanet.nl Maten t/m 62 'A, 64 en 57

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 19