141 zeeland Lichte voorkeur voor schouwburg op plek bouwput Kinderen kunnen hier Jarige scouts trakteren publiek op vogelhuisjes Reddingsbrigade Westerschouwen vaart naar Eindhoven voor actie 3FM Zeker dertig vrijwilligers hebben zaterdag in Middelburg de handen uit de mouwen gestoken tijdens de werkmiddag op het terrein dat wordt ingericht tot Speelhof Hoogerzael. maandag 22 november 2010 W Scoutinggroep Berdenis van Berlekom deelde zaterdag vogelhuisjes uit. Wie er één wilde, moest 'm wel zelf in elkaar timmeren. foto Ruben Oreel MIDDELBURG - Op de Markt in Mid delburg werd er zaterdagmiddag flink op los geslagen. Leden van scoutinggroep Berdenis van Berle kom trakteerden het publiek op vo gelhuisjes. Geïnteresseerden moes ten ze nog wel zeifin elkaar tim meren. De wereldwijde organisatie scou ting bestaat dit jaar honderd jaar. De Middelburgse Berdenis van Ber- lekom-groep, met haar clubge bouw aan de Zuidsingel, heeft al lerlei acties bedacht om dat te vie ren. Zo zijn in september honderd vliegers gemaakt en opgelaten aan de Veerse Dam. Volgende maand gaan de scouts honderd kerststuk jes maken voor bewoners van het Gasthuis. E11 in januari wordt er een estafettetocht gehouden van honderd kilometer lang. Op zater dag 13 februari is er een grote reü nie. Afgelopen zaterdag lagen er aan het begin van de middag honderd vogelhuisjes in stukken in plastic tasjes in de scoutingtent op de Markt. Een bouwmarkt had voor het hout gezorgd; de scoutingle- den hadden de stukken op maat gezaagd. Het publiek kwam er en thousiast op af Jong en oud sloeg aan het timmeren. Aan het eind van de middag waren alle honderd vogelhuisjes in elkaar gezet en voorzien van het brandmerk 'BvB 100 jaar' met het publiek mee naar huis gegaan. De Berdenis van Berlekomgroep wil met de acties aandacht trekken en zo nieuwe leden werven. Op dit moment bestaat de groep uit zo'n vijftig scouts. MIDDELBURG - Zo'n zeventig PZC-lezers hebben afgelopen weekeinde hun mening kenbaar gemaakt over de optie om het nieuwe Middelburgse theater toch op de plek die daar ooit voor was aangewezen - de Zuidsingel - te bouwen. Tot gisteravond 18.00 uur hadden op www.pzc.nl/walcheren 71 mensen hun stem uitgebracht op de stelling 'De schouwburg moet toch op de bouwput aan de Zuidsingel komen'. Van deze stemmers vindt 62 pro cent (44 stemmen) terugkeer van de schouwburg naar de oorspron kelijke plek een goed idee. 38 pro cent (27 stemmen) is het niet eens met de stelling. Een lichte voor voorkeur dus voor een schouw burg op de bouwput. Door het ge ringe aantal deelnemers aan de pei ling zeggen de percentages echter te weinig om er een duidelijke con clusie aan te verbinden. In één van de reacties bij het arti kel op de website waarin het idee wordt toegelicht, schrijft 'Waarom niet': 'Beter een mooie schouw burg op deze plaats, dan een lelijk, zogenaamd modern, appartemen tencomplex dat niet past in de bin nenstad. Het ontwerp van de stadsschouwburg die men er acht jaar geleden wilde neerzetten, zag er goed uit. Desnoods een parkeer kelder met één laag. Voor locatie Molenwater heeft men ook geen tweelaags parkeerkelder in gedach ten.' Een andere reactie komt van 'r': 'Een prima voorstel, dat het ver dient om serieus genomen te wor den.' De stelling blijft nog staan op www.pzc.nl/walcheren. SPEELHOF HOOCERZAEL door Carla van de Merbel MIDDELBURG - Pim Jobse (3) helpt enthousiast mee met de aanvoer van wilgentakken. Ze zijn bedoeld voor de houtrillen aan de rand van het terrein van de speel- hof-in-wording. De modder kan hem niet deren. Pim is de jongste vrijwilliger deze middag. Hij vindt het leuk om mee te helpen en nee, het is helemaal niet zwaar. „Na tuurlijk niet, ik ben toch sterk." Aan de rand van de wijk Griffioen wordt hard gewerkt aan een prach tige speellocatie voor kinderen. Ze kunnen straks ravotten tussen de bomen, hutten bouwen, in de wa terpartijen spelen en sommigen zelfs in een eigen tuintje werken. In het voorjaar moet het klaar zijn. Hoewel: „Het is nooit echt klaar", zegt Marco Paauwe, Griffioenbe woner en voorzitter van de stich ting Speelhof Hoogerzael. „We wil len dat het terrein blijft leven, bij voorbeeld door de inbreng van de kinderen. En er blijft altijd werk, ook na de officiële opening eind maart." Paauwe noem de speelhof uniek. „Dit zie je nergens in Mid delburg. Het is bedoeld om te spe len en voor educatie." De stichting heeft het terrein in be heer. Van de gemeente krijgt ze geld dat deze anders kwijt zou zijn geweest aan onderhoud. De rest van het geld voor inrichting en be heer komt van donaties. De naam van de speelhof is afkomstig van de buitenplaats Hoogerzael, die in het verleden in de buurt heeft gele gen. De stichting bestaat uit bewo ners van de Griffioen. Maar ieder een is welkom in de speelhof, zegt Paauwe. Het terrein is 1,4 hectare groot. Aan de westkant komen vier schooltuinen, die gebruikt gaan worden door klassen van twee scholen in de Griffioen (Cederhof en Bijenburch) en een klas van de Dolfijnenburch in Klarenbeek. Elk schooljaar gaan andere klassen aan de slag in de tuintjes. De oostzijde van de speelhof is om te ravotten. Hier zijn hoogteverschillen en bo men. Een ideale plek voor hutten. In het midden van het terrein komt een waterspeelplaats, met een stroompje dat van een heuvel afkomt en een soort gracht met stenen in het water waar overheen gelopen kan worden, een slinger touw en een trekpontje. In september is een aannemer be gonnen met het grondwerk. In middels is dat zo goed als klaar. De inrichting van het terrein wordt voornamelijk gedaan door vrijwilli gers. Stichting Landschapsbeheer Zeeland adviseert hen. Zaterdag zijn er houtrillen ge maakt, is langs de Sandberglaan een Zeeuwse haag ingeplant en is aan de rand van het terrein ge werkt aan een scherm van gevloch ten wilgentenen. Er is ook een be gin gemaakt met het planten van inheemse fruitbomen. Later moe ten er nog bankjes en picknickta fels worden geplaatst. En het gras moet nog ingezaaid. De werkmiddag zaterdag was dan ook niet de laatste. Gelukkig maar, voor Pim. Ontwerp van het natuurspeelterrein aan de rand van de Griffioen in Middelburg. Linksboven de schooltuinen, rechts het ravotbos. illustratie Jos Willemsen, LAND ontwerpers buitenruimte De schouwburg moet toch op de bouwput aan de Zuidsingel komen door Ton van den Nouweland BURGH-HAAMSTEDE - De Strandred- dingsbrigade Westerschouwen doet mee aan Serious Request, de jaarlijkse liefdadigheidsactie van ra dio 3FM en het Nederlandse Rode Kruis. Inmiddels hebben zich tien redders aangemeld om volgende maand met een reddingsboot en een jeep naar Eindhoven te reizen, waar van 18 tot en met 24 decern-, ber het Glazen Huis staat. In dat huis laten 3FM-dj's Gerard Ekdom, Giel Beelen en Coen Swij- nenberg zich zes dagen zonder eten opsluiten. In die periode on dernemen ze van alles, zolang het maar geld opbrengt voor het goe de doel: kinderen die met hiv zijn besmet. „Ik denk dat zich nog voor de da tum van vertrek zo'n vijf man van onze brigade aanmelden," zegt Tamara Durinck van de reddings brigade. De Westerschouwense redders willen met een zo groot mogelijke bijdrage afreizen naar Eindhoven. Hun actie heeft de naam Serious Rescue gekregen en is een initiatief van de Reddingsbri gade Bergen op Zoom, waar ook leden van Westerschouwen bij zit ten. De reddingsbrigades van Almere, Drachten, Uden en Breda hebben zich bij het initiatief aangesloten. De bedoeling is dat zondagoch tend 19 december tien oranje red dingsboten in optocht vanuit de haven van Bergen op Zoom ver trekken naar Eindhoven, waar zij dinsdagavond 21 december denken te arriveren. Onderweg wordt over nacht in de jachthaven van Zeven bergen en Hilvarenbeek (Beekse Bergen). Na deze tocht van 160 ki lometer over de binnenwateren, wordt bij het Glazen Huis de op brengst aangeboden. De actie van Serious Request bracht vorig jaar ruim zeven mil joen euro op voor malariabestrij ding.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 16