'Bouwput is een gepasseerd station1 Hoofdpiet krijgt speld voor inzet am xr ej\j n Origineel WALCHEREN 14 en 15 16 en 17 SCHOUWBURG MIDDELBURG Meerderheid gemeenteraad ziet niets in terugkeer naar plan A Motorrijder raakt rijbewijs kwijt Oudere vrouw wordt slachtoffer babbeltruc Jongens aangehouden voor inbraak in kerk almanak Vrijwilligers bouwen aan speellocatie voor kinderen Toeval bracht leden band Endangered Blood bij elkaar Maandag 22 november 2010 Tip? walcheren@pzc.nl door Carla van de Merbel MIDDELBURG - Bijna alle partijen in de Middelburgse raad vinden een onderzoek naar de mogelijkheid om de nieuwe schouwburg te bou wen op de oorspronkelijk ge plande plek aan de Zuidsingel niet aan de orde. Alleen de Christen- Unie ziet er wat in. De gemeente probeert op korte ter mijn met aannemer Walcherse Bouw Unie (WBU) een oplossing te vinden voor de impasse rond de bouwput aan de Zuidsingel. Nadat de bouw van een theater hier na problemen met de put werd afge blazen, is er een plan ontwikkeld voor woningbouw op deze plek. Door de crisis lukt het echter niet om voldoende kopers te vinden zo dat de bouw kan beginnen. Wet houder Albert de Vries is met de WBU op zoek naar mogelijkhe den om toch te kunnen bouwen. Voor een nieuw theater is inmid dels een andere plek aangewezen: het Molenwaterpark. Veel Middel burgers verzetten zich tegen deze keus. Zij willen dat het gehele Mo lenwaterpark park blijft. Terugkeer naar plan A, een schouwburg aan de Zuidsingel, zou voor hen een betere oplossing kunnen zijn. Maar een meerderheid in de ge meenteraad ziet niets in die optie. De meeste partijen vinden de plek een 'gepasseerd station'. Ze wijzen daarbij op parkeerproblemen. De bouwput is voor een deel volge stort met beton waardoor de par keerkelder kleiner wordt. Niet alle theaterbezoekers kunnen daardoor hun auto in de kelder kwijt en zo wordt de parkeerdruk op de omge ving te groot, zeggen veel partijen. Zij zien bij het Molenwaterpark meer parkeergelegenheid. Chris Simons van de VVD noemt nog een argument. Volgens hem heeft de gemeente al twee miljoen euro gestoken in het Molenwater park (aankoop grond en verhui zing Miniatuur) en moet dat geld plus de rente daar terugverdiend worden. „Als er geen theater zou worden gebouwd, moet er woning bouw komen. De VVD ziet hier liever een culturele invulling." Evert Heringa van de Christen- Unie vindt de argumenten tegen 'terugkeer naar plan A' reëel, maar niet voldoende om de mogelijk heid daarom maar te negeren. „Het is een alleszins te onderzoe ken optie." Volgens Heringa moet eens goed gekeken worden naar het inmiddels afgeslankte theater plan, naar het aantal parkeerplaat sen dat daarbij nodig is en, in dat verband, naar de Zuidsingel. pagina 14: reacties op stelling op pzc-website oost-souburg - Al veertig jaar lang neemt Sinterklaas dezelfde hoofdpiet mee naar Oost-Souburg. Elke keer als de goedheiligman voet op Souburgse bodem zet, is hoofdpiet Wout van de partij. Af gelopen zaterdag was de veertigste en tevens laatste keer. Hoofdpiet Wout gaat met pensioen. Vanwege zijn veertig jaar lange in zet kreeg de hoofdpiet, geboren als Wout van der Wekken, zaterdag een onderscheiding van de ge meente Vlissingen. Nadat Sinter klaas en zijn gevolg in twee sche pen waren aangekomen bij de los- kade, spelde wethouder Jacques Suurmond bij hoofdpiet Wout de bronzen platte knoop op zijn glim mende pietenpak. Suurmond be dankte de hoofdpiet voor zijn veer tig jaar lange 'belangeloze inzet'. „Dan ben je niet zomaar een vrij williger, dan ben je een kanjer!" De bronzen knoop staat symbool voor de Vlissingse Michiel de Ruy- ter-onderscheiding, die bedoeld is voor mensen die een bijzondere bijdrage leveren aan de Vlissingse gemeenschap. Na de ontvangst en het uitreiken van de onderscheiding begonnen Sinterklaas en zijn pieten aan een rondgang door het dorp. Ze trok ken daarbij veel bekijks. VLISSINGEN De politie heeft zaterdagmiddag het rijbewijs van een 21-jarige mo torrijder uit Vlissingen ingenomen omdat deze meer dan 50 kilometer per uur te hard reed. Agenten zagen de motorrijder van af de Weijevlietweg de Nieuwe Zuidbeekseweg oprijden. Omdat hij te hard reed, gingen ze achter hem aan. De motorrijder bereikte vervolgens een snelheid van 116 ki lometer per uur waar 50 kilometer is toegestaan. MIDDELBURG Een oudere vrouw in Middelburg is vrijdagmiddag slachtoffer gewor den van een babbeltruc. Een onbe kende jonge vrouw kwam met een smoes haar woning aan de Tromp straat binnen. Even later ging ze weer weg. 's Avonds werd de oude re vrouw gebeld door een man die zich voordeed als bankmedewer ker. Hij wist de pincode van haar bankpas te ontfutselen. Later ont dekte de vrouw dat er geld van haar rekening was gepind. MELISKERKE Twee jongens van 14 en 16 jaar uit de gemeente Veere zijn in de nacht van zaterdag op zondag aangehou den voor inbraak in een kerk in Me- liskerke. De jongens hadden ook een ruit vernield. Toen de politie, nadat rond 01.00 uur een melding was binnengekomen, ter plaatse kwam, waren de jongens al weer weg. Ze konden later worden aan gehouden. De twee jongens hebben inmid dels een verklaring afgelegd. Van verre kon je al horen dat hier tussen de rails het lied van de arbeid met vreugde werd gezongen. De pet van conducteur Karelse stond vandaag duidelijk op 'goedgemutst'. Nee, van hem konden de familiele den Spoor allemaal rekenen op een eersce-klasbehandeling. De Sirecampagne 'Omgaan met el kaar' was aan hem duidelijk niet be steed. Met een vriendelijk woord en een Tip? redactie@pzc.nl kwinkslag stempelde hij zich de coupés door. Toen hij de juffrouw waar de natuur extra haar best op had gedaan om haar voordeelpas vroeg, bekeek hij de foto even, daarna de jongedame. Hij knikte goedkeurend en gaf het pasje terug: „Defoto is mooi, maar het origineel is nog beter." Toen kon ook haar dag niet meer stuk. Wethouder Jacques Suurmond speldt hoofdpiet Wout de bronzen platte knoop op. Wout kreeg de Vlissingse onderscheiding omdat hij veertig jaar lang hoofdpiet is geweest in Oost-Souburg. Zaterdag was zijn laatste keer. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 15