Euro-Mit Staal, de absolute top in het snijden van transformatorstaai MAMMOET SPECIALIST Worldwide specie lists in heavy lifting and transport Mammoet is specialist in zwaar hijswerk en multimodaal transport. Onze specialiteit is het transporteren, verschepen, plaatsen (horizontaal en verticaal) en het verwijderen van grote en/of zware objecten van en naar elke locatie, te land en te water. Mammoet bedient vijf belangrijke markten: de petroche mie, de energiesector, de civiele sector, de offshore industrie en maritieme branche. Vooral uw vragen, klein of groot, biedt Mammoet oplossingen op maat. Oplossingen die zich onderscheiden door hun inventiviteit, professionele aanpak, het hoogwaardige materieel en nadruk op veiligheid, kwaliteit en milieuzorg. Heavy Lift Terminals Een aanvullende service is de op- en overslag van goederen voor derden. Mammoet heeft in Nederland de beschikking over twee terminals: de Heavy Lift Terminal in het Rotterdams havengebied en de Multi Purpose Terminal in Westdorpe, nabij Terneuzen. De kracht van de Mammoet terminals ligt niét alleen in de inzet van gekwalificeerd personeel, dat volgens de hoogste veiligheids- en kwaliteitsnormen werkt, maar ook in het moderne en gecertificeerd materieel en de gunstige ligging Bovendien kan de afdeling Engineering van Mammoet technische berekeningen en hijsplannen aanbieden. Met een 24-uurs service is het bedrijf uitstekend in staat om uw projec ten en zware lading efficiënt en veilig te behandelen. opgebouwd en haar vleugels over de hele wereld uitgeslagen. Het internationale succes neemt niet weg dat wij stevig zijn verankerd in.de lage landen, waar zich onze gróótste markt en trouwste klanten bevinden. Voor Mammoet is geen opgave te groot als het om hijsen of transporteren gaat. Maar ook geen opdracht te klein, ook niet als het om één enkele lift gaat, zoals een tuinhuisje of een palet met.bouwmaterialen. •Mammoet is een no-nonsense bedrijf dat ook sterk is in het kleine werk en de verhuur van kranen, soms voor weken, soms voor een paar uur.. Elke opdrachtgever, groot of klein, kan rekenen op onze gedrevenheid en professionele aanpak —24 uur per dag. Mammoet's kernactiviteiten zijn: geheel verzorgde hijs- en transportwerkzaamhederi; verhuur van mobiele kranen; multimodale transport- en hijsprojecten van fabriek tot fundering; hijswerkzaamheden i.h.k.v. onderhoud/plant stops en plant uitbreidingen; bergingswerk, wrakopruiming en offshore installatie. in Zeeland is Mammoet actief vanuit de vestigingen Terneuzen en Westdorpe. Tevens heeft Mammoet een vestiging in Gent, Kijk voor meer informatie over Mammoet en haar Heavy Lift Terminals op www.mammoet.com Mammoet Belgium N.V. Knippegroen 1 9042 Gent, België Telefoon: +32 9 345 98 91 Fax; +32 9 345 53 76 Mammoet Westdorpe Finlandweg 1 Haven 3143-3145 4554 LW Westdorpe Telefoon: +31 (0)115 472 600 Fax: +31 (0)115 472 639 westdorpe@mammoet.com Mammoet Terneuzen H.H. Doww.eg 5 Haven 325 (Dow-terrein) 4542 NM Hoek-Terneuzen Telefoon: +31 (0)115 648 050 Fax: +31 (0)115 630 724 terneuzen@mammoet.com Geen opgave te groot, geen opdracht te klein Als marktleider heeft Mammoet een grötê staat van dienst planning.gent@mammoet.com www.mammoet.com Oost, in 1991, bleek de oplossing.' Vlissingen winnaar van vesti gingscompetitie De verschillende Europese transfor- matórfabrikanten worden sindsdien nu dus vanuit voorraad van materi aal voorzien, volgens het zogeheten just-in-time principe. Waarom viel het oog van Mitsui op Vlissingen- Oost? Kawamoto: 'Er waren nog vier kandidaten: Antwerpen, Amsterdam, Hamburg en Rotterdam. Maar alleen Vlissingen-Oost voldeed aan alle ves tigingscriteria.' Om te beginnen was daar de verbinding met open zee en vervolgens de goede weg- en water verbindingen met het achterland. De lokale dienstverlenende bedrijven zijn betrouwbaar en, evenals de Zeeuwse nutsbedrijven, leveren ze snel de be nodigde service. Ook belangrijk wa ren de concurrerende grondprijzen en bouwkosten. De investeringsvoor- waarden bleken gunstig en, last bul not least, ook personeel met de juiste scholing was in Zeeland voorbanden. Afrollen, snijden, oprollen EMS general manager Peter de Graaff, oud-marineman en al sinds de jaren '80 werkzaam voor Mitsui, geeft een rondleiding door de pro ductiehal. Drie snijmachines rollen de loodzware moederrollen centime ter voor centimeter af. Speciaal voor dit doel ontwikkelde, vlijmscherpe, speciale bardmetalen messen snijden de brede rollen staal in stroken van verschillende breedte. Deze stroken worden verder door de machine ge transporteerd en al doende om direct weer keurig opgerold. Nieuwe medewerkers welkom EMS zou graag een aantal nieuwe medewerkers begroeten, vertelt De Graaff. 'Mensen met een VMBO di ploma en bij voorkeur een paar jaar werkervaring in een industriële om geving zijn van harte welkom. We werken in een drieploegendienst en stellen daar een goed salaris en een prettige, veilige en sociale werkom geving tegenover. De metaal is een mooie branche waar groei in zit. Kansen genoeg dus om een solide toekomst op te bouwen.' Zie ook: www.euw-mit-staal.coni EURO-MIT STAAL B.V. Euro-Mit Staal B.V. Postbus 535,4380 AM Vlissingen Locatie Duitslandweg 7,Haven 1153, Vlissingen-oost Tel.: 0118 422500 Fax: 0118 471212 Email: info@euro-mit-staal.com Euro-Mit Staal B.V. (EMS) in Vlissingen-Oost is een onmisbare schakel in de productieketen van transformatoren in Europa. Via het Japanse handelshuis Mitsui Co. vinden talloze rollen plaatstaal per schip vanuit Japan hun weg naar het Zeeuwse, om bij EMS te worden gesneden. EMS is specialist in het snijden van hoofdzakelijk dun transformatorstaai, in vakjargon Electrical Steel genoemd. Het snijden van transformatorstaai stelt hoge eisen aan vakmanschap en apparatuur. De expertise van EMS gooit zulke hoge ogen in de branche, dat ook het snijden van diverse an dere soorten dun plaatmateriaal met grote regelmaat aan het bedrijf wordt toevertrouwd. Vanuit Vlissingen-Oost vindt het gesneden materiaal zijn weg naar plaatsen in heel Europa. Van Japan naar Europa Managing Director Nobuyoshi Ka wamoto vertelt over de ontstaansge schiedenis van EMS. 'Als één van de grootste Japanse handelshuizen le verde Mitsui Co. al decennialang dit materiaal aan de transformatorin dustrie en exporteerde hetzij vanuit Japan naar bestemmingen wereldwijd. De grote rollen staal die bestemd wa ren voor klanten in Europa, werden al in Japan tot kleinere rollen gesneden en vervolgens verscheept. De levertijd bedroeg vele maanden. Dat maakte de concurrentiepositie van Mitsui ten opzichte van, bijvoorbeeld,, de Europese staalfabrikan ten ongunstig. Het oprich ten van een servicecenter in Vlissingen-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 98