Kurt Staelens CEO Neckermann Een goede nachtrust De Column pas begonnen Arnold Accountmanagers: Vormgeving: Marcel Schreur Hans Willekes Ad van Meel Adresgegevens: Postbus 3805,4800 DV Breda, T: 076 - 5 312 277, F: 076 - 5 312 274 E: deondernemer@bndestem-pzc.nl I: www.deondernemer.nl J:- 'de Ondernemer' is Uitgever: een uitgave van BN DeStem IPZC. Adelinde Harms 'de Ondernemer' verschijnt Bladmanager: in een oplage van 184.000 exemplaren. Danny van Berkel Redactie: Ron Gregoor Het directiebestuur van Neckermann.com Benelux stelt inter- netpionier Kurt Staelens aan als nieuwe CEO bij necker mann.com Benelux. Huidig bestuurder Peter van Laere blijft verder actief voor het e-commercebedrijf in zijn functie als Chief Ope rating Officer. Staelens verdiende r zijn sporen in de e-commercewe- reld als voormalig oprichter van proxis.com. ST. JANSTEEN - Proxis.com is de eerste Belgische internetboekwinkel. Na de verkoop van dit winstgevende bedrijf ging hij aan de slag bij Telenet waar hij achtereenvolgens verant woordelijk was voor verkoop en pro duct marketing. Daar toonde Staelens zich, naast een internetpionier en mar keteer, ook als een volleerd manager. Enkele jaren later maakte Staelens de overstap naar The Brussels Airport Company als Commercial Director, waar hij het bedrijf mee hielp evolue ren van een staatsbedrijf naar eed klantgericht bedrijf en aan de basis stond van verschillende nieuwe pro ducten. Maar de e-commercekriebel bleef groeien en nog dit jaar lanceer de Staelens Boekavenue.com, een on line boekenwinkel actief op de Bene- lux-markt. Vanaf volgende week maandag gaat Staelens een nieuwe uit daging aan, bij één van de grootste e-commercebedrijven in Europa, waar hij de functie van CEO voor neckermann.com Benelux over neemt. In zijn functie als CEO van neckermann.com Benelux zal Stae lens rechtstreeks rapporteren aan Hen- ning Koopmann, CEO van de Neckermann-groep. Neckemiann.com is één van de groot ste e-commercebedrijven in Europa. De website neckermann.com biedt de consument in de Benelux een vol ledig assortiment met tienduizenden artikelen in diverse productcategorie ën zoals Mode, Wonen, Elektro, Lichaam, Sport en Vrije Tijd, Geld en Verzekeringen. Neckermann.com is meer dan 40 jaar actief in Neder land. Iedere maand vinden 1,5 mil joen Nederlanders hun weg naar de website. Het hoofdkantoor staat in St. Jansteen en stuurt de vestigingen Hulst en Temse aan. Jacqueline de Smet: 'Passie voor interieurinrichting'. Foto: Mark Neelenians Vanuit haar vak interieurinrichting is Jacqueline de Smet bijna een jaar geleden gestart met haar bedrijf SlaapSjak. Corebusiness is ver koop en leveren van kinder- en tienerboxsprings. ,,Ik heb het concept zelf bedacht naar aanleiding van het feit dat er ook bij ons regelmatig kinderen komen logeren." Jacqueline en haar man Alwin zijn de trot se ouders van Niek (10) en Nina (8). door Henk van de Voorde Ze laat de boxsprings maken bij een Belgische fabnkant en levert ze in principe zelf door het hele land. ..Het idee is mede ontstaan doordat er in Engeland een dergelijk concept zeer succesvol is. Voor kinderen is het be langrijk om een goede nachtrust te hebben in een plezierige omgeving. Een goed maar vooral leuk en betaal baar bed (kinderboxspring) is de op lossing." Via de website www.slaaps- jak.nl kunnen mensen de bedden be stellen waarbij er diverse mogelijkhe den zijn qua kleur en stoffering. Door dat Jacqueline de mogelijkheid biedt om het hoofdbord door eigen geko zen stoffen te bekleden, kan er voor iedereen een persoonlijk bed ont staan. Verder is er het voordeel dat er geen logeerbed meer nodig is in de slaapkamer aangezien je de matras van het bed afhaalt en deze gebruikt als lo geerbed. De topper die er normaal ge sproken op ligt laat je liggen op de box zodat je daarmee voor beide sla pers nog steeds een volwaardig bed overhoudt. Ideaal dus ook als de slaap kamer niet zo groot is Winkels ;,Het bed wordt via internet besteld, thuis afgeleverd en uitgepakt, in el kaar gezet en alle afval (verpakking) wordt weer meegenomen. Makkelij ker en leuker kan het niet gemaakt worden. De intentie is om de bedden ook via diverse winkels in Nederland te gaan verkopen. De eerste winkel die dit al doet is De Slaaphut in Ter- neuzen." Jacqueline de Smet werkte eerst twee jaar in loondienst bij Jurry Terneu- zen, het oudste vloerenbedrijf van Ne derland en specialist in woninginrich ting. Vervolgens was de IJzendijkse van origine veertien jaar werkzaam bij Van Westen Mannenmode. „Advi seren op het gebied van interieur of kleding komt in feite op hetzelfde neer. Bij Jurry heb ik veel technische kennis opgedaan op het gebied van Naam: Jacqueline de Smet (42) Woonplaats: Terneuzen Bedrijf: SlaapSjak Begonnen: 1 januari 2010 Meevaller: opgebouwd netwerk met interieurvormgeving Tegenvaller: de logistiek mail: info@ interieurvormge- ving.nl Website: www.slaapsjak.nl vloeren, gordijnen en materialen. Ook bij Van Westen heb ik het pri ma naar mijn zin gehad en kleding is nog altijd mijn passie. Ik heb gekozen voor het zelfstandig ondernemerschap omdat ik mijn eigen visie wil kunnen uitdragen, hoewel ik niet een bepaal de smaak heb die de overhand heeft in mijn advisering. Ik ben breed ge oriënteerd en vind alle stijlen span nend, of het nu klassiek, retro, lande lijk of strak modem is. Het gaat erom wat het beste bij de klanten past van uit hun invalshoek. Voor mij is zeker een droom werkelijkheid geworden en ik doe mijn werk dan ook met veel plezier. Alleen de logistiek blijft moeilijk. Het vervoer van de boxsprings door het hele land neemt veel tijd en energie in beslag, maar dat doet niets af aan dit mooie pro- duct"aldus Jacqueline de Smet. Ik had een afspraak met Ar nold Vanderlyde, de bok ser met dat leuke Limburgse accent. Ik bleef in de jaren tachtig nachten op om hem te zien boksen. Ik was eigen lijk niet zo'n liefhebber, maar omdat Arnold op drie verschil lende Olympische Spelen in de finale dreigde te komen, wilde ik dat wel zien. Arnold geeft tegenwoordig work shops, clinics en hij probeert bij bedrijven in slaap gesukkel de werknemers weer strijdlus tig te krijgen. Hou jij van sport, was zijn eerste vraag. Ja natuurlijk hou ik van sport. Voetbal? Ja. Welke club? NAC. Ken jij Pierre? Niet per soonlijk, maar van een af standje. 'Ik heb met hem sa men op een boot gestaan tij- - dens de Gayparade. Gezellige vent,' wist hij te vertellen. Maar dat wist ik al. Wat vind jij van Fortuna Sittard, wilde hij weten. Net op tijd realiseer de ik me dat hij in Sittard ge boren en getogen is. Was al tijd een goede club, was mijn diplomatieke antwoord. Ik ga nog steeds kijken, bekende hij. Kent veel (oud) spelers persoonlijk. Zoals Wilbert Su- vrijn, die erbij was toen Neder land in 1988 Europees Kam pioen werd. 'Met hem heb ik nog in de jeugd gevoetbald', zei hij. En toen kwam het er uit. Arnold wilde vroeger voet baller worden. Prof. Maar dat zat er niet in. 'Hoofdklasseni veau, meer niet', liet hij me met een beteuterd gezicht we ten. 'En toen ben ik maar gaan boksen, daar bleek ik meer aanleg voor te hebben.' Ik ging wat ongemakkelijk zit ten, want ik voelde hem al aankomen. 'En jij. Kon jij goed voetballen?' 'Nee.' 'Waar was jij dan goed in?' Besmuikt antwoordde ik: 'Klein beetje tennissen 'Zul len we dan eens...', stelde hij voor. Maar dat kapte ik met een af. Ik speel alleen met mannen die ouder zijn dan ik. Anders kan ik niet winnen. Ron Gregoor Reacties kunt u sturen naar: r.gregoor@bndestem-pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 96