5 spectrum Poëzie, kroketten en liefde! RUDEN RIEMENS FOTOGRAFIE in de mist Marjan Berk Zaterdag 20 november 2010 In deze onzekere tijden is er gelukkig ook een aantal vrolijke lichtpunten en zoals plat te stenen in een snelstromende beek de ma nier zijn om over te steken, zo is daar de poëzie, die ons pad in deze donkere maanden verlicht en ons daarmee de weg wijst Zeker wanneer je iedere ochtend bij het openklappen van de laptop een vers gedicht aantreft, poëzie uit alle hoeken en gaten van ons vaderlands dichterslandschap te voorschijn getoverd door een enthousiaste groep vrijwilligers, die er dage lijks voor zorgt dat bij het aanbreken van de werkdag je gedachten even worden bevrucht door een vers van eigen bodem. Zo werd ik vanochtend klaarwakker door het le zen van Een hondeleven, van Lucebert, geplukt uit de net verschenen bloemlezing Hondstrouw met 'de mooiste hondengedichten'. Sinds een week geniet ik van deze buitengewo ne en ook nog eens gratis aangeleverde present jes, die ik dank zij een goede vriendin nu ook ontvang. En daarom wil ik dit graag met mijn lezers 'de len', zodat ik hier dan ook maar de toegangscode voor u openbaar en u zich ook kunt voorzien van deze dagelijkse poëtische injectie. Hier komt de toegangscode: Laurens Jz. Coster is een vrijwilligersproject. Aan en afmelden: http://lists.freeteam.nl/ mailman/listinfo/coster-1 Reacties,suggesties: eon@planet.nl Website (wordt niet onderhouden): http://cf.hum.uva.nl/dsphome/ljc Facebook: http://www.facebook.com/pages/ De-Coster-lijst/145679335449164 En dan was er nog een opgewekt moment, het verschijnen van het nieuwe kookboek van Cees Holtkamp, de ongekroonde Amsterdamse kro kettenkoning, met de stoere alles dekkende titel: De Banketbakker, waarin hij het geheim prijsgeeft van zijn unieke garnalen-, kaas- en kalfsvleeskro ketten. In dit boek blijft het niet alleen bij het vertellen over de fameuze kroketten, ook de Tarte Tatin, de Citroenmeringue en de tompoucetaart, om van de stroopwafel maar te zwijgen, worden hierin grondig uit de doeken gedaan. En als dichter Nico Dijkshoorn dit heerlijke boek dan inleidt met een heus gedicht, dan is de cirkel van dit stukje weer rond: GEHEIM. „In theater bellevue zat ik laatst schuin achter Petra Holtkamp de vrouw van Cees wij luisterden naar Cees hij vertelde hoe hij zijn garnalenkroketten al een leven lang uit zijn eigen ziel boetseert. Cees legde uit wat het geheim was van zijn paneerlaag de dubbele dekking eerstfijn en dan grof Petra fluisterde ja dat is dus nu geen geheim meer de rest van het interview heb ik voor al naar Petra gekeken zij bewoog zoals mensen die van een ander houden dat altijd doen de lippen mee als Cees sprak als Cees niet op een naam kon komen hoor de ik haar de naam zachtjes prevelen ze straalde van bezorgdheid en trots. Na de voorstelling zag ik ze hand in hand weglopen Cees keek even trots opzij iedereen zag het echte geheim van Cees Holtkamp Petra."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 87