ook waar het niet mag Rolluiken Pieten ontsteken grondverlichting VHoc blijven ze toch allemaal bestaan?' Waarschuwing politie voor autoinbraken Concert blaaskapel en Dow blazersensemble Ds. Hoogendoorn viert 45-jarig ambtsjubileum Wijken bijna twee uur zonder elektriciteit Saint Davids Minstrels in Lutherse kerk warmte binnen kou buiten zaterdag 20 november 2010 Zwarte Pieten hebben de juiste kabels gevonden. foto Mark Neelemans TERNEUZEN - Het was even zoeken naar de goede draden, maar daar na lukte het kinderen en Zwarte Pieten gisteravond om de grond- verlichting op de Markt in Terneu- zen aan te steken. Sinterklaas bleef wijselijk aan de kant staan, maar voorzag de kinderen wel van lamp jes om in de duisternis de goede stekker te kunnen vinden. De jeugd werd bedankt met peperno ten, mandarijntjes en andere klei ne attenties. De grondlampen laten bundels licht schijnen op vijf panden aan de Marktzijde bij de De longe straat en de Kersstraat. „Dat is een donker hoekje", verklaarde cen trummanager Bram Stoffels. Ook een boom op de Markt wordt door zo'n straal verlicht. 'Er is een wilde groei aan winkels en salons (schoonheid, nagels, kappers, visagie), horeca en detailhandel en verkoop vanuit huis op het gebied van vrijwel alles' Kapper Theo van de Veire in een brief aan de Sluise gemeenteraad regelmatig naar gemeenten ge stuurd wordt. Daarin geeft ze aan wat, op onder meer juridisch en planologisch vlak, de mogelijkhe den zijn die een gemeenteraad heeft waar het gaat om vestigings beleid voor kappers. De meeste ge meenten leggen het geschriftje on gelezen in een la, maar er zijn uit zonderingen. Bijvank: „In Dronten mag het aan tal thuiskappers momenteel niet meer groeien. En ook in Urk pakt de gemeente de wildgroei van kap salons aan. Het kan dus wel." Thuiskapper Frencis Huijzer is sinds begin dit jaar fulltime eigen baas. foto Mark Neelemans c 1 e kan zich er wel eens over 1* f verbazen als ze op straat ie- i mand tegenkomt met een slecht geknipte haardos. „Dan denk ik: waarom ga je niet naar een góede kapper?" Frencis Huij zer uit Axel is thuiskapper en heeft dus geen eigen salon. „Ik be zoek de mensen thuis. Daar is veel behoefte aan." Dat merkte Frencis toen ze drie jaar geleden parttime voor zichzelf begon. „Ik nam meteen zestig, ze ventig klanten mee die zich bij mijn laatste baas door mij lieten knippen." Vervolgens deed mond-op-mondreclame de rest, waardoor ze begin dit jaar kon stoppen bij haar werkgever en vol tijds als eigen baas aan de slag kon. Ze was in Axel bepaald niet de eer ste. Alleen al in die plaats zijn tien kappers geregistreerd. „Ik denk ook wel eens: hoe blijven die alle maal bestaan?" De grote concur rentie dwingt Frencis ertoe goede kwaliteit te leveren. Dat doen niet alle kappers, is haar ervaring. „In Zelzate kun je een avondoplei ding volgen. Sommige mensen die dat gedaan hebben, beginnen daar na voor zichzelf. Maar voor mij ben je dan nog geen kapper, hoor. Ik heb er drie jaar voor op school gezeten. Ik denk dat klanten dat ook wel inzien." TERNEUZEN In Terneuzen en dan met name in de omgeving van het centrum zijn sinds half oktober tientallen auto's opengebroken. De dieven hebben het vooral voor zien op navigatiesystemen en in de auto liggende (hand)tassen. De po litie meldde deze incidenten giste ren voor het eerst en waarschuwt inwoners en bezoekers van Terneu zen om 'alert' te zijn. Geadviseerd wordt alle waardevolle spullen uit de auto te halen, als mensen in Ter- neuzen parkeren. SLUISKIL Blaaskapel Ein Prosit van muziek vereniging Sluiskil en het Dow-bla- zersensemble geven vanavond bei den een concert in gemeenschaps huis Het Meulengat in Sluiskil. De twee muziekgezelschappen spe len afzonderlijk van elkaar. Het bla zersensemble speelt als eerste van af 20.00 uur. Na de pauze is het de beurt aan Ein Prosit met 'gezellige blaasmuziek waarop ook gedanst kan worden'. De zaal is al open om 19.30 uur en de toegang is gratis. TERNEUZEN Cornelis Hoogendoorn, hervormd emeritus predikant uit Terneuzen, viert volgende week zondag zijn 45- jarig ambtsjubileum. Hij doet dit in de hervormde kerk van Oudelan- de, in de Zak van Zuid-Beveland, omdat hij daar (en in Ellewouts- dijk) in 1965 zijn loopbaan begon. Hoogendoorn, geboren in Woer den, studeerde in Utrecht theolo gie. Van 1965 tot 1973 werkte hij in Oudelande en Ellewoutsdijk, tot 1978 in Twello en tot zijn emeritaat in 1994 in Terneuzen. Tot 2003 ver leende hij vervolgens bijstand in het pastoraat in Nieuwvliet. Hoo gendoorn preekt nog geregeld en is betrokken bij paas- en kerstvierin gen van De Zonnebloem in Terneu zen. De dienst in Oudelande, the ma Geloven, hopen en dankenbegint zondag 28 november om 10.00 uur. Z TERNEUZEN De Terneuzense wijken Katspolder en Oudelandse Hoeve hebben gis teravond bijna twee uur zonder elektriciteit gezeten. De stroom viel rond 19.50 uur uit. Monteurs van leverancier Delta wa ren snel ter plaatse en konden het euvel repareren. Rond 21.35 uur had den alle huishoudens weer stroom. Een woordvoerder van Delta kon gisteravond niet zeggen waar de storing door ontstond en hoeveel huishoudens er zonder stroom heb ben gezeten. GROEDE De Saint Davids Minstrels, een mannenkoor uit IJzendijke, zingen morgen vanaf 15.00 uur in de Lu therse Kerk in Groede. Pianist Piet Leenhouts begeleidt de zangers in het godshuis aan de Molenstraat. De Minstrels hebben de laatste ja ren in binnen- en buitenland een goede naam opgebouwd. De Stich ting Groede, die het concert op touw zet, is vooral onder de indruk dat de zangers met hun diepe stem men spanning kunnen opbouwen door heel zacht te zingen. Winkels in Hulst zijn al lang genoeg open Ziewww.pzc.nl/ zeeuws-vlaanderen' UW reacties: 493 Laat hoofdkantoor ROC maar zitten, als dat Zeeuws- Vlaanderen geld kost eens ;':??WmMÊL7A% |^^H26% pHHHHHI Noens BV Meekrapweg 26 Axel T 0115 56 22 38 80 jaar ervaring in Zeeuws-Vlaanderen. Voor meer informatie, kijk op www.noens.nl Kom langs in onze showroom en vraag een vrijblijvende prijsofferte! Rolluiken Zonneschermen Garagedeuren Deuren Ramen Veranda's Serres

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 71