zeeland 123 alles een beetje meer ÊMÊ Bezwaar sloop pandjes AH Bruinisse afgewezen 'Ik ben zo blij, het is hier weer lekker warm' ail AutoTeam.nl tï Filmtheater FiZi in Zierikzee Darters spelen om de Lamstraalcup Berovingen uit fietsmanden opgelost Drie mannen vast om diefstal van rijplaten zaterdag 20 november 2010 wat vaker gaan optreden. Tot nu toe bleven de activiteiten beperkt tot de wekelijkse repetities in een boerenschuur in de polder van Nieuwerkerk, een paar optredens tijdens Anywavefestivals van Pop podium Brogum en af en toe een intiem concert in Café De Biet in Zierikzee. Ron, Olaf en Collin blij ven 'de harde kern' maar zij rui men graag plaats in voor gastmuzi kanten. Morgen zijn dat Willem van Maanen (toetsenist) en Rienk Nobbe (gitarist). In FiZi volgende week komt daar ook zangeres Lau ra Schreutelkamp uit Rotterdam nog bij. „Het is een jaar of acht geleden dat ik met Olaf en met Peter Mol, on ze voorgaande gitarist, besloot een bandje te beginnen. Voor die tijd speelde ik gewoon in m'n eentje op de gitaar en schreef ik wat lied jes. Daarnaast gebruik ik ook wel door Ton van den Nouweland bruinisse - Het gemeentebestuur heeft terecht vergunning verleend voor de sloop van vijf panden aan de Dreef en de Nieuwstraat in Bruinisse. Het bezwaar hiertegen van Bakker Spelt BV is ongegrond verklaard. Dat meldt de gemeentelijke bezwa- rencommissie. De vijf pandjes zijn eigendom van de familie Van Veld huizen. Zij drijven de AH-super- markt in Bruinisse en hebben de grond nodig voor uitbreiding van de zaak met een slijterij en een drogist. De, inmiddels failliete, Bak kerij Spelt heeft in één van de gitaar en zang in mijn werk. Ik zit in de zorgverlening voor verstan delijk gehandicapten", vertelt De Visser. „O, ja en ik heb ook nog wel eens met een vriend op straat muziek gemaakt. Niet voor het geld, maar voor het plezier." Olaf Willemsen heeft een bre de ervaring als drummer in verschillende bands. Zo maakte hij deel uit van de destijds vrij popu laire band The Essence uit Rotter dam. „Braveburger biedt met uitsluitend eigen, Nederlandstalig repertoire echt iets heel anders en dat vind ik een uitdaging", zegt Willemsen. Hij grinnikt bij de gedachte hoe de liedjes soms tot stand komen. „Toen ik langs liep zag ik Ron een keer met zijn gitaar op de trap zit ten met de stofzuiger midden in de kamer. Blijkbaar was hij plotse ling overvallen door een idee." De tekstschrijver kan dat bevesti gen. „Zo werkt het soms. Ineens heb je een tekstregel in je hoofd en ga je uitproberen. Mijn teksten kunnen over van alles gaan. Over actuele politieke zaken, maar ook over emoties en gevoelens die ik zelf ervaar en die voor veel men sen herkenbaar zijn. Als vijftiger heb ik inmiddels wel een bron om uit te putten", zegt De Visser. Boudewijn de Groot behoort tot zijn favorieten, evenals Huub van der Lubbe. „Van beiden hebben we ooit een nummer als cover in ons repertoire opgenomen. Dat de den we vooral om duidelijk te ma ken binnen welk kader onze mu ziek past", vertellen tekstschrijver en drummer. Covers behoren ech ter tot de hoge uitzonderingen, want Braveburger staat echt voor eigen werk. Het idee de deur af en toe open te zetten voor meerdere muzikanten ontstond toen bij opname van een promo-cd Wolfert Jumelet van Studio Twee in Ouwerkerk een stukje muziek op zijn accordeon inspeelde. „Dat gaf zo'n meerwaar de dat we besloten vaker muzikan ten te gaan uitnodigen met ons mee te doen", zegt Willemsen. Braveburger verzorgt morgenavond de intermezzo's tussen de optredens van de rockbands bij Manege Grol, Renesse en treedt zondag 28 november op in Fi Zi, Zierikzee, 15.00 uur. Dorpswinkels hebben geen toekomst meer pandjes een winkel. De bakker maakte bezwaar tegen de sloopver gunning omdat hem geen alterna tieve verkooplocatie is aangebo den. Bovendien heeft Van Veldhui zen hem de huur nog niet opge zegd. De commissie heeft het be zwaar beoordeeld op wettelijke voorwaarden die met veiligheid, milieu en bestemmingsplan te ma ken hebben. De bezwaren van Spelt zijn volgens de commissie echter van privaatrechterlijke aard en daar wil de commissie niet over oordelen. Het bezwaar treft daarom geen doel en de gemeente kon niet an ders dan vergunning verlenen. Ijk Middelburg Loskade 45 Statig, royaal en ruim monumentenpand op top-locatie, met veel bestemmings mogelijkheden! %ge&23Z£?*Zig£(. door Melita Lanting zierikzee - De kachel brandt weer bij Zierikzeeënaar Kees*. De man zat sinds juli zonder verwarming en warm water. Alle pogingen van hemzelf en van de te hulp gescho ten buren om tot een betalingsre geling te komen liepen op niets uit. Na een noodkreet vorige week in deze krant kwam de zaak in een stroomversnelling en heeft hij met Delta een goede regeling kun nen treffen. „Ik ben zo blij", zegt hij. „Gisteren zijn ze langs geweest en het is hier weer lekker warm." Inmiddels wordt vanuit de ge meente ook gekeken naar een op lossing voor de andere schulden. Kees had zich aangemeld voor schuldhulpverlening, maar het be drijf dat hiervoor door de gemeen te is ingehuurd heeft de man niet geholpen. Hij zou moeten wach ten tot de scheiding volledig is af gewikkeld. Dat kan alleen nog lang duren omdat de verblijfplaats van zijn ex-vrouw onbekend is. Kees kwam deze zomer in de pro blemen. In juli werd het gas afge sloten en op dezelfde dag liep zijn vrouw bij hem weg. Toen bleek dat de vrouw stelselmatig rekenin gen niet had betaald waardoor schulden hoog waren opgelopen. Overal in huis lagen onbetaalde nota's en aanmaningen verstopt. De man heeft dit nooit geweten, omdat hij zich niet met de admini stratie bemoeide. „Dom", zegt hij zelf achteraf *De naam Kees is gefingeerd. OUWERKERK Diverse dartspelers treden dinsdag avond 23 november aan in Ouwer kerk voor de jaarlijkse strijd om de Lamstraalcup. Het toernooi wordt gehouden in het dorpshuis aan de Ring. De eerst pijltjes worden naar verwach ting rond 19.30 uur in het bord ge worpen. De dartwedstrijd wordt inmiddels voor de veertiende keer in Ouwer kerk gehouden. MIDDELBURG Drie jongeren van zeventien en achttien jaar oud zijn deze week aangehouden voor een reeks straat roven die begin november zijn ge pleegd in Middelburg en Oost-Sou burg. Ze hadden het gemunt op vrouwen op een fiets met een open fietsmand of krat aan de voor zijde. De daders reden op een scoo ter voorbij en de bijrijder pakte de handtas uit de fietsmand. Autobedrijf Tholen B.V. SAAB specialist Ruim 80 jaar een begrip in mobiliteit verkoop onderhoud tuning aircoservice Gagelboslaan 161 Bergen op Zoom Tel. 0164-247636 E: info@tholenbv.nl www.tholenbv.nlwww.saabtuning.nl ELLEWOUTSDIJK De politie heeft drie mannen aan gehouden in verband met de dief stal van acht stalen rijplaten in Elle- woutsdijk. De platen zijn donderdag rond 22.00 uur gestolen aan aan de P.J. Is- raëlweg. Kort daarna hield de politie op de Goesestra^tweg in 's-Gravenpolder twee Sommelsdijkenaren van 54 en 23 jaar en een 51-jarige man uit Bergen op Zoom aan. De mannen zitten voorlopig vast in Torentijd in Middelburg. Zierikzee is te duur geworden voorde winkelier eens [opeens 7% 93% voel je v r i j Onderdeel van de Automotions Groep j foto Dirk-Jan Gjeitema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 61