nu gemeenschapshuis 21 1 25 Versnelde behandeling servicecentrum bepleit Vosmeerder vrijgesproken van poging tot aanranding lilt if eervolle keukens zaterdag 20 november 2010 SM www.DELTA.nl/ZeeuwsGroen m mm Ook uw bijdrage telt! Word vandaag ZeeuwsGroen met groene stroom van DELTA. Kijk op vooralle informatie, tips en adviezen over het besparen van energie en C02. B v 1 1.7 V' v .7 -: door Rob Paardlekam scherpenisse - De gemeente Tho- len wil dat de Raad van State de zaak over het woonservicecen- trum in Scherpenisse versneld be handelt. Dat verzoek wordt bin nenkort ingediend. Enkele omwonenden van het toe komstige complex zijn naar de Raad van State gestapt, omdat ze vrezen dat het gebouw hun woon genot zal verstoren. Tot grote ver rassing van de gemeente kregen ze gelijk. Tussen de woningen van de klagers en het nieuwe gebouw zit twintig meter. De gemeente heeft volgens de rechter niet voldoende bewezen dat met deze afstand een aanvaardbaar woonklimaat is gega randeerd. Het ging om een voorlopige voor ziening. Dat is een soort tussenuit spraak. Er loopt nog een bodem procedure. Dat soort procedures kunnen soms wel meer dan een jaar lopen en daarom wil het colle ge een verzoek tot versnelde be handeling indienen. Gezien het maatschappelijke belang van het woonservicecentrum denken bur gemeester en wethouders de spoedeisendheid wel te kunnen aantonen. Scherpenisse wacht al ja ren op het woonservicecentrum. Met name aan ouderenhuisvesting is een groot gebrek in het dorp. De gemeente gaat ook nog een ver zoek tot een zogeheten 'bestuurlij ke lus' indienen. Als dat wordt toe gewezen, krijgt de gemeente de ge legenheid om een nadere motive ring in te dienen. Bij de behandeling van de voorlo pige voorziening zou de Raad van State namelijk een belangrijk rap port niet hebben gezien. Juist daar in zou worden aangetoond dat een afstand van twintig meter tussen de woningen de gymzaal wel dege lijk voldoende is om het woonge not overeind te houden. mooi!'." Enkele historische resten doemden op toen de kerkvloer open ging: de rondingen van de pi laren van de eerste kerk - en de funderingen. Colijnsplaats histori cus Gerard de Fouw heeft alles vastgelegd. Een aantal elementen uit het verle den zijn in de aanbouw opgeno men: een oude steunbeer deco reert de gang tussen kerk en ont moetingsruimte; achter die beer biedt een rond glazen raam in de vloer zicht op de achterste water put, waar dankzij de herfstbuien weer een meter helder water in staat. Buiten wacht een gehavende dekplaat van een zeventien- de-eeuws graf tot de steen in de kerkmuur verwerkt kan worden. Vanaf de bouwvak hebben de ge meenteleden in de oude ontmoe tingsruimte in de naastgelegen voormalige pastorie gekerkt. Dat was knus, met de tachtig tot ne gentig gemeenteleden, vertellen de twee kerkbestuurders. Die oude ruimte is nu vrij om herbe stemd te worden tot museum Co- lin's Plaet. De nieuwe ontmoetingsruimte, met professionele keuken, grenst discreet aan het nieuwe mortua rium dat Monuta huurt. De ruimte is ook te huur als vergader zaal. Via de poort naast de kerk, waar achter een bestraat binnenplein is ontstaan, heeft de ruimte een ei gen toegang. Burgemeester Henny van Kooten opent de vernieuwde kerk van daag om 15.30 uur. Daarna is de kerk te bezichtigen. vrouw stelt ze dat ze plotseling wakker werd van een man die met een bivakmuts op in haar slaapka mer stond en die haar probeerde aan te randen. Ze herkende direct haar ex-stiefVader. De rechtbank in Middelburg oor deelde dat alléén de verklaring van de vrouw en zonder enig steunbe- wijs onvoldoende was om tot een veroordeling te komen. Daarnaast klopte de beschrijving van de kle ding die de man die haar wilde aanranden droeg, niet met de kle ding van haar ex-stiefvader. door Ad Roos middelburg - Een 31-jarige inwo ner van Oud-Vossemeer, die ervan werd verdacht in de nacht van 31 juli de woning van zijn 18-jarige ex-stiefdochter te zijn binnenge drongen en haar probeerde aan te randen, is daarvan vrijgesproken. Volgens de man was alles sowieso gelogen omdat op het tijdstip waarop een en ander zou zijn ge beurd hij dronken op de trap van zijn woning in slaap was gevallen. In de verklaring van de 18-jarige Kloeke vrijstaande woning., aan de karakteristieke Noordweg. Deze ruime, sfeervolle woning is keurig afgewerkt en beeft als een van de weinige woningen aan de Noordweg een slaap/werkkamer met bad- Prijs op aanvraag wnrtv Wordt het een prachtige moderne of eeri stijlvolle klassieke?- Laat u inspireren in onze showroom en raab ontvang advies op maat k archer Waldammeweg 2,4338 PJ Middelburg Tel: 0118-625055 www.raabkarcher.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 53