241 zeeland 'Ruzie gevolg van trauma' Kerk van Colijnsplaat is AVA INBOUW CENTER hét totaaladres voor: 1N bouwap.paraiuu rt IISHOUDELIJKE APPARATUUR RECHTBANK Oud-raadslid Goes krijgt gelijk Restauratie molen is voltooid zaterdag 20 november 2010 UNIEK IN ZEELAND! ÊÊIÈËËÊÈÊ Kanaalstraat 65 Oost-Souburg Tel. 0118 471777 www.avambouw.nl door Luc Oggel middelburg - De staatssecretaris van Financiën moet Goesenaar Rob de Koster met terugwerkende kracht vanaf t december 2007 zijn volledige salaris doorbetalen. Dat heeft de rechtbank in Middelburg bepaald. De Koster, oud-D66-raadslid en werkzaam bij de Belastingdienst (die onder het ministerie van Fi nanciën valt), zit sinds 27 novem ber 2006 ziek thuis vanwege een arbeidsconflict.. Zijn werkgever had hem gedwongen om zijn. raadslidmaatschap te beëindigen, waarna ruzie ontstond. Volgens De Koster is het conflict terug te voeren op een incident in 1978. Hij werkt dan bij de douane (ook Belastingdienst) in Heerlen. Bij een paspoortcontrole worden hij en twee collega's beschoten door leden van terreurorganisatie Rote Armee Fraktion (RAF). De Koster overleeft het drama, zijn collega's vinden de dood. Als ge volg van het incident onwikkelt De Koster een post-traumatisch stresssyndroom (PTTS), waardoor zijn karakter verandert. De diagnose wordt officieel op 1 mei 2007 gesteld. De Koster vindt dat zijn werkgever de gebeurtenis heeft gebagatelliseerd en zijn zorg plicht niet is nagekomen. Hij maakt daarom in 2007 en 2008 be zwaar tegen het verlagen naar ze ventig procent van zijn salaris na zijn eerste ziektejaar. Die bezwa ren zijn door de staatssecretaris af gewezen, omdat er geen oorzake lijk verband zou zijn tussen De Kosters huidige arbeidsongeschikt heid en het schietincident. De rechtbank oordeelt nu dat er wel degelijk een verband is en er dus sprake is van een beroepsinci dent. In zo'n geval moet een werk gever ook na het eerste ziektejaar het volledige loon blijven betalen. sint-annaland - De grootscheep se restauratie van molen De Vier Winden in Sint-Annaland is vol tooid. Begin december moeten en kel nog de doeken aan de wieken worden aangebracht, zodat de mo len onder alle weersomstandighe den kan draaien. De eerste duizend proefwentelin- gen zijn inmiddels gemaakt. Dat verliep zonder problemen. Om de dorpsbewoners ook 's avonds een fraai zicht op de molen te bieden zet eigenaar Patrick Jungbeker hem in het licht. Op een nader te bepalen datum in het voorjaar volgt nog een open dag. Foto's van voor en na de restaura tie op www.pzc.nl/tholen door Claudia Sondervan Een nieuw verbouwings bord met de namen van alle betrokkenen komt niet te hangen in de Dorpskerk van Colijnsplaat. Niet zoals het exem plaar achterin de kerk uit 1980, waar zelfs de bouwploeg van bouwbedrijf De Poel met naam en toenaam op staat. „Dat vinden we wat overdreven. Het zou ook een veel groter bord moeten zijn", vindt Ko Marinis- sen, voorzitter van de kerkenraad van de Protestantse Gemeente. Want naast de bouwploeg van bouwbedrijf Rijk heeft een grote groep mensen een bijdrage gele verd aan de aanpassing van de oude kerk en de bouw van de nieu we ontmoetingsruimte met mor tuarium in Colijnsplaat. Vrijwilligers en beroeps liepen aar dig door elkaar: met graagte is de vakkennis van gemeenteleden aan gewend en de uitvoerder van aan nemer Rijk wist als kerklid ook niet van de prikklok. De kerk van Colijnplaat wordt van daag formeel heropend als Dorps kerk: een gemeenschapshuis, ook voor niet-kerkelijken, waar naast de eredienst ruimte is voor samen komsten van allerlei aard, cultu reel, sociaal, zakelijk en commer cieel. Kerkkoor Harpe Davids viert er komend voorjaar het zestigjarig bestaan. Afgelopen woensdag zijn de mantelzorgers en vrijwilligers van Noord-Beveland er getrak teerd op complimenten en een buffet. Om onder het hoge, groe ne dak ruimte te schep pen voor die vieringen zijn de 25 kerkbanken in het mid denschip verruild voor losse, eiken houten stoelen. De zetels ogen uit nodigend, met een plankje opzij voor een bijbel of tasje. En ze gaan makkelijk aan de kant om plaats te maken voor een rolstoel, een draagbaar of een kunstexpositie. Het hout van de oude banken - die tot de jaren zestig in de Sint Ja- cobskerk in Vlissingen stonden - is slim verwerkt in de nieuwe ont moetingsruimte, die achter tegen de kerk is gebouwd. De eiken plan ken sieren de tussendeur en de plinten in de aanbouw. „De rest van het hout is naar de hobbyclub gegaan", vertelt Marinissen. Kerkrentmeester Piet Kallewaard (links) en Kerkeraadvoorzitter Ko Marinissen De kerk uit 1599 kreeg een tegel vloer met vloerverwarming en ka bels voor internet, een beamer en een projectiescherm - wie goed op let ziet een crèmekleurig kastje bij het tweede raam linksvoor en een wat dikkere plint bovenin de raam lijst in de hoek. Convectorkachels aan de wanden houden de inzit tenden van de kerkbanken aan de zijmuren warm. „Het viel niet mee die te vinden", verhaalt kerk rentmeester Piet Kallewaard. „Ze mochten niet dikker zijn dan tien centimeter. Een zoon van een ge meentelid met een spuitbedrijf heeft ze in de kleur van de betim mering gespoten." De moderniseringen zijn goed buiten beeld gehou den. Toch zijn er mensen in de kerkgemeenschap die moeite hebben met de veranderingen, weet Marinissen. „Het gaat om de kerkbanken waar hun ouders al- tijd in gezeten hebben. Maar er zijn ook mensen van in de negen tig die roepen: 'Dat ik dit nog mag meemaken! Wat mooi, wat Dribbels. Daar ben ik dol op. Wat een lieve mensen en leuke speeltjes! Sommige van mijn vriendjes en vriendinnetjesllopen al bijna, dus ik oefen heel wat af. Morgen. Kindercentrum Kindercentrum met babygroep, dreumesgroep, peutergroep en sportieve BSO aan de Zwembadweg 1-5, Goes. Volgens de nieuwste ambities van Kinderopvang de Bevelanden, (0113) 619090 w'1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 52