Zigzaggen over de oude spoorlijn met 4 Oudelande eert predikant 22 leeianö: OMMETJE Dorpsraad in Heinkenszand stippelt wandelroute van 6,5 kilometer uit ten westen van het dorp 't Ouweland Alle inderen naar Juultje Het juiste moment voor een nieuwe badkamer of keuken betaalbare kwaliteit met ons eigen keukenmerk topproducten van Baderie en SieMatic PP bouw- en '"stalletje werk <v ACO ÜSÜ SieMatic Pröklno Ommetje zaterdag 20 november 2010 B Via de Boerendijk gaat de route terug richting molen De Vijf Gebroeders. al door zand, gras en modder te stappen. Stevig schoeisel en een oude broek zijn voor een tochtje door de polder in deze tijd van het jaar geen overbodige luxe. We volgen de rode pijltjes al een tijdje. De molen, klompenmaker Traas en de plek van het in de ja ren negentig gesloopte station zijn we al gepasseerd. „De rout.e kruist een aantal keren de voormalige goederenspoorlijn, maar we heb ben er bewust voor gekozen om het niet helemaal'te blijven vol gen. Dat zou saai kunnen wor den", vertelt Collignon. Aan de hand van de rode pijltjes zigzaggen we door de polder. Dan Het ommetje in Heinkenszand voert langs dijken en polders ten westen van het dorp. In de volks mond wordt dit gebied 't Ouwe land genoemd. De route kenmerkt zich door de veelzijdigheid van polders, dijken, sloten en cultuurhistorische plek ken, zoals de molen, klompenmake rij en goederenspoorlijn. Het ommetje is 6,5 kilometer lang en duurt één tot anderhalf uur. Wethouder Conny Miermans opent het ommetje vrijdag 26 no vember om 15.00 uur bij brasserie Stelleplas. weer even door het zand op de voormalige spoorlijn, dan weer door het hoge gras op een dijk. Via het Bossepad, dat helemaal niet naar een bos leidt, bereiken we de polder Oudeland. Collig non: „Hier ligt de oorsprong van Heinkenszand. Hier is in de veer tiende eeuw de zandplaat Heyne- kyn bedijkt. We zijn nog steeds op zoek naar interessante weetjes op onze route. Op onze website (www.dorpsraad.heinkenszand.in- fo) is de route te vinden." We lopen door een coupure, een gat in de dijk als doorgang voor het spoor, de Boomdijk op. Dan is er een keuze: op of onder de West- erguitedijk richting recreatiegebied Stelleplas wandelen. We kiezen voor de hoge variant, zodat we prachtig zicht hebben op de kleine akkers in 't Ouwe land en de uitge strekte landbouwgrond in 't Nieu we Land. Bij de Stelleplas duiken we even het bos in, waarna we over grasland via het opengeknip te voormalige toegangshek tot het recreatieterrein op de Boerendijk komen. Daar komen we, na zeker een uur wandelen, voor het eerst een auto tegen. Het is, na het ge blaf van een uurtje geleden, pas de tweede keer dat de stilte wordt doorbroken. Ah, daar is de oude Sloelijn weer. Nog heel even door het zand ploegen en we zijn weer terug in het dorp, dat de hele tocht dichtbij was, maar tegelijker tijd o zo ver weg leek. Het ommetje gaat langs de Stelleplas. door Raymond de Frel Waf, woef waf! Waar komt dat geblaf vandaan? Lopen ze los? Nee, gelukkig. Het klonk gevaarlijk, maar nu we zien dat deze twee viervoeters ach ter een groot hek van hun neus staan te maken, wandelen we met een gerust hart door. Het is ook weer niet zo vreemd dat de twee honden aanschieten. We zijn nog maar net het bordje Verboden toegang' gepasseerd, dat aan het begin van het nieuwe om metje boven het bord 'Van harte welkom op dit wandelpad' hangt. De honden zijn er vast nog niet aan gewend dat langs hun terrein wandelaars voorbijtrekken. Het ommetje door 't Ouweland is al vier maanden klaar, maar tot een officiële opening kwam het nog niet. Stichting Landschapsbe heer Zeeland had twee borden met de 6,5 kilometer lange route nog niet klaar. Nog steeds niet, maar nu wacht de dorpsraad niet meer. De borden komen later nog bij molen De Vijf Gebroeders te staan en bij het gemeentehuis, om dat daarlangs een landelijk wandel netwerk leidt. Volgende week vrijdag wordt het ommetje officieel geopend, maar dorpsraadvoorzitter Jan Collignon heeft er geen moeite mee om nu oudelande - De hervormde ge meente in Oudelande staat zondag 28 november stil bij het 45-jarig ju bileum van zijn voormalige predi kant Cornelis Hoogendoorn uit Terneuzen. Hoogendoorn werd in 1965 predi kant in Oudelande en Ellewouts- dijk. Van 1973 tot 1978 stond hij in Twello en van 1978 tot zijn emeri taat in 1994 in Terneuzen. Tot 2003 verleende hij bijstand in het pastoraat in Nieuwvliet. Als hij wordt gevraagd, en zijn gezond heid het toelaat, gaat hij nog voor in diensten. Ook werkt hij in Ter neuzen mee aan kerst- en paasvie ringen van De Zonnebloem. Het thema van de dienst in Oudelande is 'Geloven, hopen en danken'. De dienst begint om 10.00 uur. koken baden Kom naar onze showroom Grenadierweg 17 www.j-twee.nl Open in december, in Goes Kinderdagverblijf en Buitenschoolse Opvang Plus is een bekende naam in de Zeeuwse kinderopvang. Vanaf 1 december 2010 kan ook Goes gebruik maken van onze 'koninklijke' opvang. Er komt een nieuwe locatie in de Beatrixlaan. Schrijf uw kind nu in! Baby's en peuters van 0 tot 4 jaar krijgen bij Juultje een huiselijke, gezellige omgeving waar ze zich veilig kunnen ontwikkelen. Met veel uitdaging, speelgoed én liefde. Speciaal voor kinderen met psychiatrische problemen. Na schooltijd kunnen kinderen spelenderwijs vaardigheden ontwikkelen. Aan de hand van een begeleidingsplan begeleiden ervaren leidsters de kinderen. De coupure in de Boomdijk, aan het einde van de Korteviele. EINDE Boerendijk; Heinkenszant Willem Adriaansi}hs foto Willem Mier

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 50