Zeeland Mogelijk deeltijdwonen in Ganuenta Mishandeld kind zit in elke klas l ling- Ballet BEVELANDEN-THOLEN 22 en 23 26 en 27 Vakantiedorp zou komend voorjaar eindelijk van de grond komen almanak 'I Zaterdag 20 november 2010 Zigzaggen over de oude spoorlijn met hulp van rode pijltjes 21 De Sprienke geeft vijf jaar onderwijs aan gehandicapte kinderen Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl -r"; Sg&ggSBSS&SSB «I door Claudia Sondervan COLIJNSPLAAT - Als de raad dat wil, kan het nieuwe vakantiepark Ga nuenta bij Colijnsplaat één van de plaatsen worden op Noord-Beve- land waar duo-wonen mogelijk wordt. Dat zegt wethouder Adrie van der Maas. Duo-wonen is een vorm van deel tijd-wonen: een mengvorm tussen permanente bewoning en recrea door Emile Calon j vlissingen - In elke klas zit wel een kind dat thuis mishandeld wordt. Mogelijk zijn het er meer maar exacte gegevens daarover ont- S i breken, zo zei burgemeester Wim Dijkstra gistermiddag bij de start in Vlissingen van de Zeeuwse cam- 'L pagne aanpak kindermishande- De campagne is er op gericht ge- wone burgers hun ogen te openen I voor de signalen van kindermis handeling. Een blauw oog, een ge broken pols, een gekneusde rib is lang niet altijd een ongelukje. In 2009 werd er door de Zeeuwse politie 53 keer melding gemaakt f van kindermishandeling. Bij het Advies- en Meldpunt Kindermis handeling kwamen 170 meldingen binnen van familieleden, buren en kennissen. De Zeeuwse ziekenhui zen sloegen 27 keer alarm en de huisartsen negen maal. Volgens René Boone seinen nog lang niet alle huisartsen het AMK in als ze vermoeden dat ze te ma ken hebben met kindermishande ling. Ze doen het niet in verband met privacy, het in contact blijven met de ouders of omdat ze niet dur ven, zo somde hij een aantal rede nen op. tieve bewoning, waarbij het huis niet wekenlang onbezet is, maar een deel van de week bewoond is. Onder de term duo-wonen kan ook een combinatie van wonen en werken of wonen en zorgverle ning worden verstaan. Vanuit de gemeenteraad werd bij de begro tingsbesprekingen de wens geuit de mogelijkheden voor duo-wo nen het onderzoeken. Volgens Van der Maas kan duo-wo nen een tussenoplossing zijn die de permanente bewoning in de dorpskern en de recreatieve be stemming van Ganuenta niet aan tast, maar wel de levendigheid van Colijnsplaat stimuleert. In het dorp staan veel huizen leeg. Er is sprake van dat de bouw van het vakantiepark oostelijk van de jachthaven in februari, na een jaar vertraging, vorm gaat krijgen. Bij de Edese vastgoedontwikkelaar B&B was daar afgelopen week geen duidelijkheid over te krijgen. B&B is de derde vastgoedontwik kelaar die zich met het project bij inlaag de Paardekuup bezighoudt, sinds de eerste presentatie van het project in 2001. Van der Maas be vestigt dat de bouw dit voorjaar met de eerste dertig huizen zou moeten beginnen. Bij de bouw van het park, dat uiteindelijk 75 huizen zal beslaan, wordt voorna melijk gebruikgemaakt van de Kla- verweg, zodat het zware verkeer buiten het dorp om gaat. Ook de bouw op het terrein van de voormalige peuterschool Open Hof gaat beginnen. In december legt "wethouder Van der Maas er de eerste steen voor de vier senio- renwoningen en tien starterswo- ningen van de Brabantse woning corporatie Thuisvester. De huizen zijn voor mensen die een band hebben met Colijnsplaat. Zij kun nen kopen met dertig procent kor ting via de regeling Maatschappe lijk Gebonden Eigendom. Burgemeester Wim Dijkstra van Vlissingen spreekt tijdens de start van de campagne Aanpak Kindermishandeling een moeder aan. Bij kindermishandeling gaat het niet alleen om fysiek geweld, maar ook om verwaarlozing en emotionele mishandeling, zo legt hij uit. foto Ruben Oreel wmsmmsmstzim PROFILE TYRECENTER MIDDELBURG TIS5INK Herculesweg 13 4338 PL Middelburg Tel: 0118-627502 GOES T1SSINK Verryn Stuartweg 14 /A 4462 GE Goes Tel: 0113-215285 TERNEUZEN LUCTOR Hughersluys 2 4536 HM Terneuzert Tel 0115-613981 HULST LUCTOR Afrikaweg 4 4561 PA Hulst Tel: 0114-314080 OOSTBURG LUCTOR Transportweg 9 450IPS Oostburg Tel: 0117-452377 Tip? redactie@psc.nl Die Hulsterse (single, geen kids) kreeg lolie, de dochter van een vrien din, te logeren. En dat is flink aanpo ten als je geen kinderen gewend bent. De dag werd desondanks gevuld met leuke dingen. Ze gingen een middag je naar de kinderboerderij en daarna mocht jolie in de supermarkt zelf kie zen wat ze 's avonds zouden gaan eten. Na het pannenkoekenmaal mocht jo lie nog even poedelen in bad. „Ik moet naar ballet!", riep het logeetje opeens. Van avondafspraken wist de Hulster- se echter niks af. jolie bleef deson danks stellig volhouden: „Ik moet écht naar ballet!" De Hulsterse greep naar haar tele foon om navraag te doen bij de ma ma van jolie. Verder dan het intoet sen van het nummer kwam ze echter niet. Een opgeluchte jolie: „Laat maar. Ik heb al geplast."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 49