Groene Ster rekent op Hoek mist De Loof en Alfons in Apeldoorn De Bruijn maakt jacht op eerste seizoenszege Sepp Blatter: wereldvoetbalbond Ding mee naar award Fifa is toe aan veranderingen 'Doelpunt van het jaar' De zaalvoetballers van Groene Ster timmeren hard aan de weg. Woensdag treffen ze een tegenstander van formaat in de beker: TPP Rotterdam. zaterdag 20 november 2010 Bestel het Kustmarathonboek op onze website www.pzc.nl/webshop ZAALVOETBAL door Jan Dagevos HOEK - Het is vandaag bijltjesdag in de kelder van de topklasse. De ploegen die de onderste plaatsen bezetten, treffen elkaar. Voor Hoek, de nummer veertien op de ranglijst, staat de uitwed strijd tegen CSV Apeldoorn op het programma. De tegenstander be zet de twaalfde plaats en heeft slechts twee punten meer dan Hoek. „Dit cruciale duel komt ei genlijk op een slecht moment", stelt Hoek-trainer Gaby Demanet. De Belgische oefenmeester moet in Apeldoorn nogal wat mensen missen. Jurgen Landuyt en Kwin ten Clappaert zijn op de weg terug na langdurig blessureleed, maar nog altijd niet inzetbaar. Aanvoer der Ferry Alfons zit een schorsing van één wedstrijd uit, terwijl Niels de Loof vanwege een korte stage voor zijn school in Napels ver blijft. Jeroen van den Broeke is her steld van zijn blessure, zit ook bij de selectie, maar heeft na zijn kwetsuur nog maar drie keer ge traind. „Ik moet gaan schuiven bin nen het elftal", beseft Demanet. De verwachting is dat Klaas Helle- baut een linie terugzakt en nu als verdediger zal opereren. „Het is allemaal niet ideaal", vindt Demanet, „maar aan de andere kant kan het de andere spelers ook een boost geven. Ik moet de groep sluiskil - Delta/Fast Bouwservice moet zondag in Sluiskil de kansen op een plaats in de playoffs van de eredivisie driebanden levend zien te houden. Tegenstander is Emar-Logistics uit Oosterhout. De Brabantse formatie staat met Delta op een gedeelde zesde plaats. Beide teams haalden zes punten uit zeven duels. Wie aan sprak wil maken op een plek in de playoffs moet bij de eerste vier ein digen. Wil Delta dit seizoen nog mee- door Rudy Boogert middelburg - Natuurlijk kunnen nooit alle Zeeuwse doelpunten in bewegende beelden worden gevan gen. In het kader van de Zeeuwse Voetbal Awards wordt aan het ein de van het seizoen toch het doel punt van het jaar gekozen. Dat kan een doelpunt van topklasser Hoek zijn, maar evengoed een doelpunt van Bruse Boys F3. Acht Zeeuwse Voetbal Awards worden volgend jaar in Middel burg uitgereikt tijdens een gala in de Voetbal Experience. Samen met de Stichting Zeeuws Elftal, stich ting Voetbal Totaal en de PZC is dit initiatief genomen. Eén van de acht awards betreft het doelpunt van het jaar. Clubs, trai- trouwens toch een groot compli ment maken. Iedereen is nog altijd heel gemotiveerd." Hoek kreeg vorige week tegen FC Lisse een bittere pil te slikken. De Zeeuws-Vlaamse topklasser moest een dubieuze strafschop incasse ren en verloor uiteindelijk in de laatste minuut (2-1). „Ik blijf erbij dat die strafschop onterecht was. Ik weet ook zeker dat wanneer dat niet was gebeurd, we gewoon drie punten hadden gehaald. Dan had den we weer mooi op koers gele gen, met negen punten uit de laat ste drie wedstrijden. Nu moeten we zorgen dat we de opgaande lijn weer te pakken krijgen. We moe ten dus tegen CSV Apeldoorn iets rechtzetten." Hoofdklasser Kloetinge gaat van daag in Veenendaal op bezoek bij koploper GVW. De Bevelandse club moet het stellen zonder verde diger (aap Esser, die een schorsing van één wedstrijd uitzit. „GVW is een gerenommeeerde te genstander", stelt Kloetinge-trai- ner Cees Houtepen, „maar tegen hoger geklasseerde ploegen komen we meestal wel goed voor de dag. We gaan voor een stunt." GVVV gaat met negentien punten uit negen wedstrijden aan de lei ding in de hoofdklasse B, Kloetin ge haalde uit negen duels elf pun ten en staat nu op de zevende plaats. doen voor de prijzen moet er zon dag worden gewonnen. Jean Paul de Bruijn gaat in hotel Dallinga in Sluiskil vanaf 13.00 uur op jacht naar zijn eerste seizoens zege tegen Frank Martens. Glenn Hofman stuit op Ad Broe ders. Vanaf 15.00 uur volgen de partijen Eddy Leppens - Francis Forton en Peter de Backer - Jack Wijnen. De andere Zeeuwse ploeg, Garage Verbrugge Hyundai, speelt in Zun- dert tegen Snellen Recycling. ners, spelers en ouders mogen vi deo's van doelpunten die dit sei zoen worden gemaakt insturen. Zet ze op internet (bijvoorbeeld op YouTube) en mail de links naar awards@pzc.nl. Van eerste tot vijf de teams, van A'tjes tot G'tjes, van competitie tot vriendschappelijk, alle doelpunten mogen worden in gestuurd. Dinsdag 30 november gaat de website die het initiatief van de Zeeuwse Voetbal Awards ondersteunt, online. Op die plaats worden bijvoorbeeld de klasse menten voor voetballer en topsco rer van het jaar bijgehouden. De doelpunten worden daar ook ge toond en aan het einde van het sei zoen wordt de mooiste, ludiekste of misschien wel lelijkste tot doel punt van het jaar gekozen. door René van Stee VLISSINGEN - De 6-5-bekerwinst van de zaalvoetballers van Groene Ster Vlissingen op eredivisionist ZW Groenoord was spectaculair, maar eigenlijk niet zo'n heel grote verrassing. Want de Walcherse ploeg raast al enkele jaren als een tornado door de sporthallen. Na overtuigend behaalde titels in de eerste klasse en de hoofdklasse draait de formatie van trainer/coach Mohammed Ah- rouch ook dit seizoen bovenin mee in de competitie. Woensdagavond wacht eerstedivi- sionist Groene Ster een bekertegen stander van een geheel ander kali ber. En wel TPP Rotterdam, mo menteel nummer drie in de topdi- visie en bovendien beschikkend over vier internationals van Oran je. Hoewel zijn respect voor de Rotterdammers groot is, ziet Ah- rouch kansen voor zijn ploeg. Hij spreekt over 'een mooie gelegen heid waarin Groene Ster kan laten zien waar het staat'. „Ik heb TPP onlangs bekeken en ik ben ervan overtuigd dat er met onze kwalitei ten iets te halen valt. Zij spelen het spel dat ons ligt: aarzelend, veel inzakkend, waarna ze er het laatste kwartier vol voor gaan. Daartegenover staat dat wij het ge duld kunnen opbrengen om dit type spel te ontregelen. Met onze aanval moeten we kunnen verras sen. Het wordt woensdag vast en zeker een spektakel in een vol huis." Ahrouch weet zeker dat TPP Groe ne Ster niet zal onderschatten. „Ze weten dat we iets kunnen. Alle druk ligt ook bij TPP. Want zij moeten en wij willen graag. Als wij ontspannen kunnen voetbal len, werkt dit in ons voordeel." Bij een zege op TPP, dat beschikt zurich - Sepp Blatter, voorzitter van de mondiale voetbalbond Fifa, heeft gisteren aangegeven dat de bond toe is aan veranderingen. Volgens hem hebben de omkoop schandalen binnen de bond, waar bij twee vooraanstaande leden ge schorst werden, uitgewezen dat de Fifa niet alleen een sportieve, maar ook een politieke dimensie heeft. „Daarom moeten we in de toe komst goed kijken hoe we dit soort situaties kunnen voorko men", zei Blatter na de vergade ring van de ethische commissie van de bond. „Een nieuwe Fifa zal de verantwoordelijkheid nemen voor de beslissing over waar de WK's van 2018 en 2022 zullen wor den gehouden." De beslissing daarover is op 2 de cember. De politieke leiders van al le negen kandidaten, waaronder over acht seniorenteams, een vete- ranenploeg, A- en B-junioren en drie vrouwenteams, haalt Groene Ster de tweede ronde van het na tionale bekertoernooi. De ploeg zal daartoe moeten afrekenen met toppers - en internationals - zoals Fouad Afkir, Jamal El Ghannouti, Soufiane Touzani en Bryan Perei- ra. Rasstraatvoetballer Touzani werd bekend door het computerspel Fi fa Street, waarvoor hij trucs aanle verde en een karakter verzorgde. Ronaldinho van AC Milan be hoort zelfs tot zijn kennissenkring. Zo trok hij in 2008 voor het oog van tienduizenden fans samen met Abbas Farid (een Engelse bal virtuoos) en de Braziliaanse ster aanvaller de trucendoos open tij dens de presentatie van de selectie van Milan in San Siro. Volgens Ahrouch is Afkir de aller beste speler bij de Rotterdammers. „Niet alleen met bal, maar ook zonder bal. Heel knap van hem is dat als hij inspeelt er altijd meer ruimte ontstaat voor de man die de bal ontvangt." Mohammed Ahrouch laat niets aan het toeval over. Na het competitieduel van giste ren tegen ZV'88 volgt maandag een extra training. „Dan zal ik nog maals hameren op het nakomen van afspraken. Niemand mag ver zaken, want dat is op dit niveau dodelijk." De wedstrijd in sporthal Baskens- burg in Vlissingen begint woens dag om 20.00 uur. De toegang is gratis. Selectie Groene Ster: Youssef Ah rouch, Najim Boughmari, Sa'id Bouzam- bou, Aschraf Adinne Elhrouz, Khalid El Hattach, Etiënne Mallie, Alfaro Pentury, Karim Ben Sellam, Salim Ben Sellam, André Siereveld, Lorenzo van Trijp, Reguillo Vandepitte. Sepp Blatter Nederland en België, houden die dag nog een laatste toespraak om het WK binnen te halen. Blatter zegt uit te kijken naar die datum. „2 december wordt een grote dag voor het voetbal en een grote dag vopr de internationale politiek", al dus Blatter. Op de vraag of Neder land en België vanwege hun onbe sproken gedrag meer kans maken, meldde Blatter dat kandidaten die voor weinig rumoer zorgen, goede kandidaten zijn. „Ik heb donder dag nog met premier Rutte gespro ken. Hij meldde mij inderdaad dat België en Nederland voor geen op hef hebben gezorgd.Ik heb daarop geantwoord dat landen die weinig lawaai maken, misschien wel daar voor beloond zullen worden aan het einde van de rit", aldus de pre ses. Spanje en Portugal, die samen eveneens kandidaat zijn voor de organisatie van het WK in 2018, en Qatar, kandidaat voor 2022, zou den onderlinge afspraken hebben gemaakt. De ethische commissie van de Fifa achtte die beschuldigingen echter niet bewezen. Etienne Mallie (rechts) komt woensdag

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 36