Noorse schaatsen heeft weer een talent PSV gaat vol zelfvertrouwen r 32|spor Tenniskalender Anjema verder In de Amsterdam Arena wordt vanavond de top per tussen Ajax en PSV gespeeld. Beide teams heb- psv verdedigt vanavond ben zich niet optimaal voor kunnen bereiden. punten op Ajax. zaterdag 20 november 2010 door Roeland van Vliet H et is weer eens wat an ders, een wereldbond die naar zijn sporters luistert. Terwijl de Fifa de luide roep om technische hulp middelen in het voetbal negeert, de ISU de schaatsers de zogenoem de Dr. Bibberregel door de strot duwt en de FIS de slalomsnow- boarders absurde kledingregels op legt, komt de ATP 's werelds top- tennissers tegemoet met een ver korte tenniskalender. Waarschijn lijk vanaf 2012 - eerder was nog niet mogelijk - mogen de mannen twee of drie weken eerder op va kantie. Dat is dus bijna tegelijker tijd met de vrouwen, die onder de WTA vallen. Je zou haast zeggen: bravo! Maar de maatregel van de Association of Tennis Professionals komt niet voor z'n tijd. Rafael Nadal, de nummer één van de wereld, klaagt met tal van anderen al jaren over het grote aantal toernooien in een jaar. Om aan de top van de ran king te blijven, móet hij van begin januari tot de laatste week van no vember zijn twaalf maanden eer der verdiende punten verdedigen. En dus reist hij jaar in jaar uit van continent naar continent, onder druk van het systeem en zijn ei gen prestatiedrang. Dit seizoen begon voor de Span jaard op 4 januari in Doha. Daarna speelde hij achtereenvolgens in Melbourne, Indian Wells, Miami, Monte Carlo, Rome, Madrid, Pa rijs, Londen, Toronto, Cincinnati, New York, Bangkok, Tokio en Shanghai. Hij speelde al 76 duels, waarvan hij er 67 won. Afgelopen week ontbrak Nadal in Parijs. Vanwege een schouderbles sure. Hij kon wel tennissen, maar nam uit voorzorg rust. Bij pijntjes trekt de Spanjaard nu eerder aan de rem dan voorheen. In 2009 was hij lange tijd uit de roulatie vanwe ge een kniekwetsuur, die hij had opgelopen door zijn vele optre dens op hardcourt. Zo'n lange pau ze tijdens het seizoen wil hij niet nog een keer, met het oog op de ranking. Een langere pauze tussen de seizoenen door, om alle ge wrichten even rust te gunnen, zou hem wél goed uitkomen. Morgen begint het laatste toernooi van 2010, de ATP World Tour Fin als in Londen. Nadal is één van de acht tennissers die de strijd om de officieuze wereldtitel aangaan. Vorig jaar werd het slottoernooi een flop. Geen van de toppers maakte nog een fitte indruk en outsider Nikolaj Davydenko ging er met de hoofdprijs vandoor. Toen al had er een belletje moeten gaan rinkelen bij de ATP, maar het signaal werd niet opgemerkt. Op de kalender van 2011 staat de ATP World Tour Finals al ingete kend. Van 20 tot en met 27 novem ber. De jaarplanning van 2012 is nog niet rond en dus kan het offi cieuze WK dan moeiteloos een paar weken vervroegd worden. Be ter te laat dan nooit. ROTTERDAM - Squasher Laurens Jan Anjema is na een zware strijd doorgedrongen tot de halve finales van de Dutch Open in Rotterdam. De Nederlandse nummer één van de plaatsingslijst versloeg in een spannende partij Hisham Ashour met 11-6 5-1111-3 14-12. AJAX-PSV een voorsprong van zes door Johan Stobbe BERLIJN - Ireen Wüst keek gistera vond even naar de overzijde van het podium van de 1500 meter en moe'st even met de ogen knippe ren. Ze zag het goed. Op de hoog ste trede van het World Cup-po dium stond Christine Nesbitt. Dat was geen verrassing. Plek twee werd ingenomen door Ida Njatun, een negentienjarige, nog onbeken de, Noorse. „Die kende ik voor dit seizoen helemaal niet", zei de Bra bantse. Najtun verrastte iedereen, inclu sief zichzelf. „Ik voelde dat ik op het ijs moest relaxen en genieten van mijn eerste race in de A-groep. Dat deed ik en het werk te", stamelde ze. „Dit komt voor mij ook als een volslagen verras sing." De Noorse debuteerde in no vember 2008 in Heerenveen al in het wereldbekercircuit, maar wist de treurnis van de B-groep nog niet te ontstijgen. Tot gisteren, toen ze voor het eerst tussen de groten mocht starten. De Noorse begon aan het seizoen met een persoonlijke toptijd van 1.59,10 seconden. Gereden op het snelle ijs van Calgary. Gisteren klokte ze 1.57,99. Razendsnel komt ze op. „Verrassend goed", vond TVM- coach Gerard Kemkers. „Ze was me dit seizoen al eens opgeval len." De tijden dan, want echt zien schaatsen had hij haar nog nauwelijks. „Dit is 'amazing'." Ook Wüst applaudisseerde voor haar nieuwe rivale. „Goed voor het Noorse schaatsen", zei de vrouw die dit weekeinde haar eerste sei zoenshelft al afsluit. Net als het grootste deel van de TVM-forma- tie vertrekt zij naar Zuid-Afrika in plaats van naar Hamar. In een kor te 'zomertraining' wordt de basis gelegd voor de tweede seizoens helft. Met haar derde plaats zorgde de kopvrouw van het Nederlandse schaatsen voor een oranje licht puntje op de 1500 meter. Ook Wüst ging kapot op het zware ijs van het Sportforum. „Een slechte race, maar wel een podiumplek. Dat compenseert nog wat. Mijn hoofd wilde wel, maar mijn lichaam bleef achter. Dat kostte veel energie." In de laatste ronde moest ze die inspanning bekopen. Ook de andere Nederlandse vrou wen konden de mooie prestaties van vorig weekeinde niet herha len. Marrit Leenstra duikelde van brons naar plek acht. „Heel zwaar, ik ging helemaal kapot", zei de Friezin. Haar provinciegenoot Inge borg Kroon maakte het nog bon ter. Zij werd laatste. „Barslecht. Hier kom ik toch niet voor naar Berlijn. Het enige waar ik van heb genoten vandaag was de race van Jan (Smeekens, haar vriend)." Lau- rine van Riessen werd na de vier de plaats op de 500 meter twintig ste en Margot Boer twaalfde. Die laatste pakte eerder op de mid dag wel sprintbrons. „Geen goede races", oordeelde ze. „Deze twee af standen zijn voor mij moeilijk te combineren. Het ijs glijdt minder dan in Heerenveen en daar moe ten wij Nederlandsen het toch van hebben." Ook Boer verbaasde zich over de opmars van Ida Njatun. „Ik heb haar wel eens zien rijden, maar ze is me nooit echt opgeval len. Ze heeft jonge benen", zei de 25-jarige Liga Lady. „Jongere be nen dan ik in ieder geval." Jenny Wolf boekte in haar thuis stad de 41e wereldbekeroverwin ning op de 500 meter: 38,08. Het zilver was voor Lee Sang-H .va uit Zuid-Korea: 38,24. 20-3-2005 0-4 Ajax - PSV Laatste 10 ontmoetingen in Amsterdam: datum uitslag

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 34