Provincie herroept jongeren an Zeeland wegenvignet Bru zaterdag Verbijstering in de Statenzaal. Op de dag dat de kwestie Thermphos uitgebreid aan de orde kwam, trok de provincie de gedoogvergunning voor het bedrijf in. Minder Werkloze Staten in geweer i tegen Belgisch zaterdag 20 november 2010 SSNPMMSMMeS%K S2E55S£SS53£22!SJS35S3£: door Maikel Harte Sinds ik ooit moest corres ponderen met een kla gend echtpaar dat aan een voorstelling van mij niets aanvond, heb ik twee standaard brieven gereed liggen voor nieu we gevallen. Voor mensen die in de pauze zijn weggegaan en hun geld terugvragen, heb ik een brief waarin ik schrijf ik dat ze tot het eind hadden moeten blijven, om dat het na de pauze pas echt leuk werd en naar mensen die tot het einde zijn gebleven schrijf ik al tijd dat ze dan maar in de pauze weg hadden moeten gaan. In aan loop naar mijn theatershows eind december wil ik zo af en toe wel al eens wat dingetjes uitproberen, een try-out heet dat. Dat doe ik dan op plaatsen die wat uit de buurt van speellocaties liggen. Zo kwam ik vorige week zaterdag te recht in Bruinisse. Vooraf dacht ik mijn brieven misschien weer eens nodig te hebben. Het was na melijk mijn debuut op Schou- wen-Duiveland en wisten ze daar wel wat ze konden verwachten? Mijn vrees werd nog groter, toen ik bij aankomst hoorde dat de voorstelling uitverkocht was. Het was al snel duidelijk dat ik me over teruggave van entree niet druk hoefde te maken. De toe gang bleek gratis. En dat niet al leen, in de pauze kregen bezoe kers zelfs gratis oesters. Het kwam er dus op neer dat je bij twee oesters een gratis optreden van Maikel Harte kreeg. Daarbij was ik niet de enige die optrad, want voor en na mijn op treden trad Leen Otte, beter be kend als Leen van Bru, op. Een ui terst sympathieke vent die voor en na mijn optreden zong en zich zelf daarbij begeleidde op toetsen. Leen bleek niet alleen muzikant, maar ook illusionist, want toen Leen op een gegeven moment stopte met spelen ging de muziek gewoon verder. „Hij kan taert eten en spelen teheliek" zei een bezoeker. Ik heb er van genoten en ik denk zelfs dat ik meer heb genoten dan de bezoekers die avond. Wat een sfeer, het is iedereen aan te beve len. En we zijn al een week verder en heb nog steeds geen brief moe ten versturen. Voor meer columns: www.pzc.nl/coliimns COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg- Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Uitgever/directeur Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 152, 4460 AD Goes T: 0113- 31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118-43 4070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs. Educatie. Onroerend Goed, T: 076- 531 2277 E: segmentteam@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 088- 0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken vaTi de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088-013 99 10 Toets 1bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 25,50 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 71,95 (acceptgiro €74,95) Jaar €274,95 (acceptgiro €277,95) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst- Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: een doorlopend abonnement met automatische betaling van 71,95 per kwartaal (nam) een doorlopend abonnement met betaling per accept van 74,95 per kwartaal (nau) ik neem een proefabonnement van 5 weken voor 15,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (Ps) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice. Antwoordnummer 54050.5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088 - 013 9910 Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening De PZC gaat zotKvutdtg uin met persoonsgegevens. In het colofon treft u nadere informatie aan THERMPHOS door Ben Jansen Thermphos werkt nu zonder normen voor de uitstoot van dioxine. De provincie heeft gis teren de gedoogbeschik- king ingetrokken op grond waar van de fosforfabriek 0,3 nanogram dioxine mocht uitstoten. Dat bete kent dat Thermphos - en de pro vincie - zijn teruggevallen op de in 1993 vastgestelde en in 2002 aange vulde milieuvergunning waarin geen grenswaarde voor de uitstoot van dioxine is opgenomen. De aanleiding voor de intrekking van de gedoogbeschikking was het resultaat van een op 29 oktober uit gevoerde dioxinemeting bij Therm phos. Die gaf een uitkomst van 0,6 nanogram te zien: een verdubbe ling van de gedoogde waarde. „Er zat voor ons niets anders op dan de beschikking in te trekken", zei commissaris van de koningin Kar- la Peijs, die binnen het dagelijks provinciebestuur de eerstverant woordelijke is voor handhaving, gisteren in de Zeeuwse Staten tij dens een door de SP aangevraagd debat over Thermphos. Die mededeling leidde aanvanke lijk tot verbijstering in de Staten zaal omdat er nu helemaal geen di oxinenorm meer geldt. Peijs erken de dat de provincie Thermphos wat de uitstoot van dioxine betreft nu nergens aan kan houden, tot eind volgende maand de nieuwe vergunning van kracht wordt. Daarin staat dat het bedrijf uiter lijk tot eind december 2014 0,4 na nogram dioxine mag uitstoten en daarna op maximaal 0,1 nanogram moet zitten. Peijs bestreed dat het resultaat van het intrekken van de gedoogbe schikking is dat Thermphos de ko mende weken zijn gang kan gaan met het uitstoten van dioxine. „Het is voor het bedrijf een niet mis te verstaan signaal. Bij Therm phos weten ze nu kristalhelder dat ze zich aan de normen moeten houden. We blijven de komende weken meten, vijf keer per week. Thermphos heeft echt een pro bleem als blijkt dat de norm in de nieuwe milieuvergunning fors wordt overschreden." Directeur Rob de Ruiter van Thermphos verzekerde dat zijn be drijf door zal gaan de samenstel ling van fosfaaterts in de sinterfa- briek zodanig te kiezen en de pro ductieomstandigheden zodanig in te regelen dat bij het bakken van de sinters zo min mogelijk dioxine ontstaat. „Maar het blijft een lastig te beheersen proces." Thermphos moet in 2012 duidelijk maken welke technische voorzie ningen zullen worden getroffen om dioxine uit de rookgassen van de sinterfabriek te filteren. Gede- Commissaris van de koningin Karla Peijs en gedeputeerde Marten Wiersma tijdens MIDDELBURG - Het aantal werkloze jongeren is het afgelopen jaar met 22 procent gedaald. Dat blijkt uit de maandelijkse arbeidsmarktcijfers van het UWV werkbedrijf Er zijn op dit moment 876 werklo ze jongeren in Zeeland. Vorig jaar waren dat er nog 1124. De grootste afname vond plaats in de gemeente Kapelle (- 65 procent), Sluis (- 44 procent) en Terneuzen (- 41 pro cent). In de gemeente Noord-Beveland steeg de jeugdwerkloosheid van dertien naar zestien jongeren. Ook in Middelburg steeg de jeugdwerk loosheid licht 3 procent). De totale werkloosheid in Zeeland ligt in oktober 2010 7,5 procent la ger dan in dezelfde maand vorig jaar. Er zijn in totaal 7526 werklo zen in de provincie. In oktober 2010 is het aantal WW-uitkeringen ten opzichte van een jaar geleden afgenomen met 469 tot 4745. De af name was het grootst in Middel burg, Vlissingen en Sluis. De afgelopen maand steeg de werk loosheid iets (met 0,3 procent). Het aantal openstaande vacatures is in het afgelopen jaar juist afgeno men van 1431 naar 1384. Er is meer werk in de (para)medische, infor matica en agrarische beroepen, maar minder in de openbare orde- en veiligheidsberoepen. MIDDELBURG - Het kabinet en de Tweede Kamer krijgen een brief vanuit Zeeland waarin gepleit wordt alles in het werk te stellen om een eventueel. Belgisch wegen vignet 'te schrappen. Provinciale Staten hebben daartoe gisteren met algemene stemmen een motie aangenomen. Marjan de Koster (PvdA) wees er ter toe lichting op dat Zeeuws-Vlaande ren door het vignet een eiland wordt, waar je alleen maar afkunt komen door te betalen. Gedepu teerde George van Heukelom was het met de motie eens en vroeg zich af of België het vignet er in Europa wel door zou krijgen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 2