De overgang Kaapduin 241 Vrijspraak Vosmeerder van poging aanranding Dribbels AVA INBOUW CENTER hét totaaladres voor: -ill: v-vr. KEUKENS! REPARATIEHUISHOUDEUIKEfAP.RARATUUR! Winter in Arnemuiden Eén van de drukste strandovergangen in de gemeente Veere gaat op de schop. Duinovergang Kaapduin in Dishoek krijgt er tevens een apart ruiterpad naast. re zaterdag 20 november 2010 UNIEK IN ZEELAND! ii^ijiBDMgnRPgy^ Kanaalstraat 65 Oost-Souburg Iel. 0118 471777 www.avainbouw.ni ARNEMUIDEN - In Arnemuiden was het gisteren al een beetje winter. De Langstraat, Markt en Burgemeester Hackstraat waren met sfeerverlichting en attracties omgetoverd tot winterfair, compleet met glühwein. Op de markt waren winkeliers, bedrijven en stichtingen present. Er was dan ook volop aanbod van cadeautjes voor de feestdagen. foto Izaak Verkeste door Ad Roos MIDDELBURG - Een 3i-jarige inwo ner van Oud-Vossemeer, die ervan werd verdacht in de nacht van 31 juli de woning van zijn 18-jarige ex-stiefdochter te zijn binnenge drongen en haar probeerde aan te randen, is daarvan vrijgesproken. Volgens de man was alles sowieso gelogen omdat op het tijdstip waarop een en ander zou zijn ge beurd hij dronken op de trap van zijn woning in slaap was gevallen. In de verklaring van de 18-jarige vrouw stelt ze dat ze plotseling wakker werd van een man die met een bivakmuts op in haar slaapka mer stond en die haar probeerde aan te randen. Ze herkende direct haar ex-stiefvader. De rechtbank in Middelburg oor deelde dat alléén de verklaring van de vrouw en zonder enig steunbe- wijs onvoldoende was om tot een veroordeling te komen. Daarnaast klopte de beschrijving van de kle ding die de man die haar wilde aanranden droeg, niet met de kle ding van haar ex-stiefvader. door Annemarie Zevenbergen Struikelend, al dan niet door de paardenvijgen, naar het strand bij Dis hoek. De verharding van de overgang Kaapduin, één van de drukste in de gemeen te Veere, laat veel te wensen over. Putten en kuilen maken er al gerui me tijd een hindernisbaan van. Het gecombineerd gebruik - vrachtauto's, paarden en strand- gangers - vereenvoudigt een en an der ook niet. Dat kan toch niet de bedoeling zijn van een gemeente die gastvrijheid hoog in het vaan del heeft en de poorten voor de toerist verder open wil zetten. Dus heeft het Veerse college van B en W een plan om de steile duin overgang drastisch op de schop te nemen. Dat kost wel een flinke smak geld: ruim anderhalve ton. Wethouder Jaap Melse legt uit wat er moet gebeuren om een 'comfor tabel begaanbare en veilige duin overgang voor multifunctioneel ge bruik' te creëren. „De steilte, tja daar is niet veel aan te veranderen. We kunnen niet zomaar de top van het duin verlagen. Wat we wel doen, is de overgang in z'n totali teit wat vloeiender maken." Dat betekent simpel gezegd op sommige plekken wat afvlakken en andere delen iets ophogen. Strandovergang Dishoek „We hebben als gemeente aangege ven dat we in elke kern een strand overgang willen die ook toeganke lijk is voor minder validen. Maar Kaapduin kan niet geschikt ge maakt worden voor rolstoelge- bruik. Daar blijft die te steil voor. De Stichting Strandexploitatie Walcheren (SSW) heeft er de Gators rijden. Die, vervoeren min der validen van en naar het strand. Als de overgang straks vlak ker is, gaat dat ook makkelijker." „Verder wordt het pad verbreed en komt er.een apart ruiterpad naast. Het gecombineerde gebruik veroor zaakte nogal wat ellende, 's Och tends vroeg de paarden en even la ter de strandgangers die door paar denvijgen moesten struinen. De fundering van de overgang moet extra stevig zijn, omdat er ook vrachtverkeer over gaat voor be voorrading van de strandpavil joens en opbouw en afbraak van strandkotjes. Op de fundering ko men geruwde betonplaten." Het pad moet voor het begin van het nieuwe seizoen klaar zijn. De gemeente nam het onderhoud in 2009 over van Wielemaker. Het geld voor de reconstructie komt uit het budget groot onderhoud duingebiedvoorzieningen. De ge meente hoopt voorts op een Euro pese subsidie in het kader van plat telandsontwikkeling. SSW is ook om een bijdrage gevraagd. OPKNAPBEURT v«\,. Dribbels. Daar ben ik dol op. Wit-éeÜlieve mensen en leuke speeltjes! Sommige van mijn vriendjes en vriendinnetjesdopen al bijna, dus ik oefen heel wat af. Morgen. Kindercentrum met babygroep, dreumesgroep, peutergroep en sportieve BSO aan de Zwembadweg 1-5, Goes. Volgens de nieuwste ambities van Kinderopvang de Bevelenden, (0113) 619090 www.: I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 26