het Scheldekwartier Bouwput: terug naar plan A? zeeland23 Hout dat rot is, gaat uit het dok 't Vierschip krijgt predikaat Eén AutoTeam.nl J zaterdag 20 november 2010 lang te wachten. Een jachthaven le vert geld op, zeker in combinatie met recreactiewoningen. De gemeente is al enkele maanden serieus in gesprek met kandidaat exploitanten. Die gesprekken wor den geïntensiveerd. Beter gezegd: de gemeente gaat rekenen en teke nen. Zo moet er nog iets worden bedacht op de Koningsbrug, die nu eigenlijk in de weg ligt, mocht de haven daar komen. Want die kan ook komen in het open water, aan de andere kant van de Ko ningsweg. Met woningbouwcorporaties en projectontwikkelaars praat de ge meente bovendien over de produc tie van woningen, om daar priori teit aan te geven. Achter de bouw van Bestevaer, het eerste deelplan, wordt extra vaart gezet. Hoe, dat wil Polderman volgende week pas kwijt. Beetje bij beetje wordt zicht baar hoe het Dokje van Per ry eruit komt te zien. Of lie ver gezegd: eruit heeft gezien. Dat komt nu in een stroomversnelling: de komende dagen schept aanne mer Heijmans al het zand weg. Een stel rode jalons markeert de contouren van het oude droogdok- je. Daarbinnen zijn de vorig jaar gedrukte damwanden zichtbaar en is een aantal metersdiepe gaten ge maakt, waarin je de oude houten dokwanden kunt zien. Althans, wat daarvan over is. Som mige stukken liggen er niet al te florissant bij. „Toch kan het hout een stukje verderop weer veel be ter zijn", sust restaurateur William Hakkers van aannemer De Klerk uit Werkendam. „Zeker onder het grondwaterniveau, waar het vrij is van zuurstof Dat vergaat in princi pe niet. En de schepen lagen vroe ger vier meter diep, dus er is nog genoeg." Hout dat niet meer te redden is, wordt eruit gehaald. In een loods die de laatste dagen op het terrein is gezet, wordt vervangend FSC- hout voorbewerkt. De Klerk neemt het hout voor zijn rekening; Heijmans doet het ste nen dokhoofd en de oude, roesti ge schipdeur. En het uitgraven dus, waarna de houtrestaurateurs aan de slag kunnen. Hakkers: „We kunnen niet wach ten, het lijkt ons een prachtige klus." ARNEMUIDEN - Openbare basis school 't Vierschip in Arnemuiden heeft gisteren het predikaat Eén ge kregen. Daarmee wordt het pro ject 'Eén gelijke behandeling voor iedereen' afgesloten en verklaart de school de doelstellingen van ar tikel 1 van de Nederlandse grond wet te zullen naleven. Als beloning heeft de school op al lebei haar gebouwen èen bordje ge kregen met daarop de titel van het project en de tekst van artikel 1. De bordjes werden gisteren ont huld door Simone Kroes van het Anti Discriminatie Bureau Zee land, die het project organiseert, 't Vierschip is de derde basisschool voel je v r i j Onderdeel van de Automotions Groep 1Auto met kind water in gerold 2. Bouwputdrama krijgt ongewenste toegift (foto) STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl De schouwburg moet toch op de bouwput aan de Zuidsingel komen reageer op www.pzc.nl/walc Autobedrijf Tholen B.V. SAAB specialist Ruim 80 jaar een begrip in mobiliteit verkoop onderhoud aircoservice Gagelboslaan 161 Bergen op Zoom Tel. 0164-247636 E: info@tholenbv.nl www.tholenbv.nlwww.saabtuning.nl op Walcheren die het predikaat Eén heeft gekregen. Eerder kregen de Uilenburch in Middelburg en de Lonneboot in Nieuw- en Sint Joosland een tegel met Eén op de muur. Op de Vossenburch in Mid delburg loopt het project nog. De scholen vallen alle vier onder de koepel van Archipelscholen. v.i-.s-s-L';e tfiSS'" - Sil De ontwikkeling van wonin gen op de bouwput aan de Zuidsingel stokt. Tegen een theater op het Molenwater is veel verzet. Tijd om terug te keren naar plan A? Aan de Zuidsingel in Mid delburg ligt nu al jaren een stabiele bouwput. Niks mis mee. Er kan zo op gebouwd worden en de put zelf kan als parkeergarage dienen. De problemen uit de tijd dat de put nog bestemd was als onder grond van het theater zijn door de Walcherse Bouw Unie (WBU) de wereld uit geholpen. De WBU heeft een kant-en-klaar plan om er een appartementen- annex wo ningencomplex neer te zetten. Maar door de kredietcrisis lukt het niet om op korte termijn voldoen de kopers te vinden. „We praten over plan B, C, D, E enzovoorts om tot een oplossing te komen", zei wethouder Albert de Vries gis.- teren in deze krant. Hij wil zo snel mogelijk af van de beschamende aanblik die de bouwput biedt. Een paar honderd meter verderop ligt het Molenwaterpark. De ge meenteraad heeft enkele jaren gele den besloten, toen de bouwput koorts tot grote hoogte was geste gen, het theater in dit park te bou wen. Een omstreden plan, want nogal wat Middelburgers zien lie ver dat het park een park blijft. Het argument dat de plaats van de huidige schouwburg straks bij het park getrokken wordt, kan hen niet overtuigen. Het schetsplan voor de nieuwe schouwburg voor ziet ook in een parkeerlaag onder het theater en parkeren in de om geving. Ook daar is niet iedereen blij mee. door Theo Ciele Bovendien zal er opnieuw gegra ven moeten worden, met alle risi co's en onzekerheid rond kosten van dien. De Vries had het over plan B, C, D, E, enzovoorts. Maar waarom niet terug naar plan A? Een thea ter, op die bouwput, waar die toch ooit voor gegraven was. Het argu ment om de bouw stil te leggen - de instabiele put - is van tafel. De kans dat de gemeente financieel nog wat kan winnen met de be bouwing van de bouwput door de WBU is, zeker op de korte ter mijn, niet groot. Dat valt niemand in Middelburg te verwijten. De gemeente niet, die dacht door de put aan de WBU over te dragen van alle zorgen af te zijn. En ook de WBU niet. Het be drijf heeft de door een andere bouwmaatschappij aangelegde bouwput voor eigen kosten en risi co in orde gemaakt. Dat door de kredietcrisis de woningverkopen dramatisch zijn gedaald, valt de WBU niet aan te rekenen. De bouwput viert zijn achtste ver jaardag. Nog jaren wachten op in vulling is voor Middelburg, dat de beste binnenstad van Nederland wil worden, niet te verteren. De kredietcrisis heeft de omstan digheden drastisch veranderd. Dat vraagt op zijn minst om een nieu we, rationele afweging van kosten en risico's. En daar hoort terug keer naar plan A, een theater op de plaats waartoe de raad ooit had besloten, ook bij. Het dokje wordt stukje bij beetje weer zichtbaar. foto Ruben Oreel PARTNERS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 25