Zeeland 'Miljoenentekort op Scheldekwartier' «7 11 Mishandeld kind in elke klas i ¥£T Ballet WALCHEREN 24 en 25 JL MJKj 21 29 WONINCeÖUW Stichting Belvos: nü bouwen in Vlissings woningbouwproject almanak De overgang Kaapduin moet vloeiender zijn Zaterdag 20 november 2010 Complimentjes zijn belangrijk bij opvang kind met problemen Tip? walcheren@pzc.nl door Wendy van den Hurk vussingen - Het Scheldekwartier, het project waar in Vlissingen mo menteel zo'n beetje alles mee sa menhangt, heeft eind dit jaar een tekort van tien miljoen. Dat heb ben de financiële klokkenluiders van de Stichting Belvos door mid del van een zelfgemaakt rekensom metje geconcludeerd. De grondexploitatie, zeg maar de begroting voor het grondbeleid, sloot vorig jaar af met een negatief saldo van 1,6 miljoen euro. Omdat ook dit jaar nog geen huizen zijn gebouwd, komt daar renteverlies van 3,4 miljoen euro bij. En omdat de huizenprijzen in Zeeland met gemiddeld 1,7 procent zijn gedaald, zou de gemeente Vlissingen ook rekening moeten houden met een extra tekort van vijf miljoen euro. Bij elkaar tien miljoen. De gemeente houdt vol dat het niet zo is, maar rekenwonder Ron Roelse van Belvos (adviseur van Belvos) weet héél zeker dat het project gedurende elk jaar dat er nog niet wordt gebouwd, miljoe nen verlies lijdt. „Simpel: de boek waarde is momenteel 62 miljoen euro. Vijfenhalf procent, de reken- rente, daarvan is nu 3,4 miljoen. Maar volgend jaar weer meer. Het stond al op 6,7 miljoen euro rente verlies en ook over 2008 en 2009 is miljoenen verhes geleden." Op zich niet erg, volgens Roelse, als je het maar weer goedmaakt. Zijn stichting vraagt zich echter af of opzadelen van het project met steeds meer huizen wel de juiste oplossing is. Zes jaar geleden zette de gemeente nog in op elfhonderd huizen. Even later 1793 en inmid dels staat de teller op 1951. Roelse vreest zelfs dat het richting 2500 woningen zal gaan. „Dat zou bete kenen dat er zevenduizend inwo ners bij moeten komen in Vlissin gen. Terwijl de bevolking juist al leen maar krimpt." Niet bouwen brengt bovendien nog een risico met zich mee: de ge meente is verplicht vóór eind dit jaar de bouw te starten, anders moet ze 7,4 miljoen overheidssub sidie terugbetalen. Ook al is er nog geen baksteen op het Scheldeterrein gelegd; het pro ject heeft tot dusver al 62 miljoen euro gekost. En nog lang niet alle kosten zijn gemaakt. Sterker nog: er staan nog uitgaven van vele mil joenen op stapel. pagina 22 en 23: honderden jachten in het Scheldekwartier door Emile Calon vlissingen - In elke klas zit wel een kind dat thuis mishandeld wordt. Mogelijk zijn het er meer, maar exacte gegevens daarover ont breken, zo zei burgemeester Wim Dijkstra gistermiddag bij de start in Vlissingen van de regionale cam pagne aanpak kindermishande ling. De campagne is erop gericht om bij gewone burgers de ogen te ope- nen voor de signalen van kinder mishandeling. Een blauw oog, een gebroken pols of een gekneusde rib is lang niet altijd een ongeluk je- In 2009 werd er door de Zeeuwse politie 53 keer melding gemaakt van kindermishandeling. Bij het Advies- en Meldpunt Kindermis handeling kwamen 170 meldingen binnen van familieleden, buren en kennissen. De Zeeuwse ziekenhui zen sloegen 27 keer alarm en de huisartsen 9 maal. Volgens René Boone seinen nog lang niet alle huisartsen het AMK in als ze vermoeden dat ze te ma ken hebben met kindermishande ling. Ze doen het niet in verband met privacy, het in contact blijven met de ouders of omdat ze niet durven, zo somde hij een aantal re denen op. V Burgemeester Wim Dijkstra van Vlissingen spreekt tijdens de start van de campagne Aanpak Kindermishandeling een moeder aan. Bij kindermishandeling gaat het niet alleen om fysiek geweld maar ook om verwaarlozing en emotionele mishandeling, zo legt hij uit. foto Ruben Oreel PROFILE TYRECENTER MIDDELBURG TISSINK Herculesweg 13 4338 PL Middelburg Tel: 0118-627502 GOES TISSINK Verryn Stuanweg 14 IA 4462 GE Goes Tel: 0113-215285 TERNEUZEN LUCTOR Hughersluys 2 4536 HM Terneuzen Tel: 0115-613981 HULST LUCTOR Afrikaweg 4 4561 PA Hulst Tel 0114-314080 OOSTBURG LUCTOR Transportweg 9 450IPS Oostburg Tel: 0117-452377 Tip? redactie@pzc.nl Die Hulsterse (single, geen kids) kreeg )olie, de dochter van een vrien din, te logeren. En dat isJlink aanpo ten als je geen kinderen gewend bent. De dag werd desondanks gevuld met leuke dingen. Ze gingen een middag je naar de kinderboerderij en daarna mocht jolie in de supermarkt zelf kie zen wat ze 's avonds zouden gaan eten. Na het pannenkoekenmaal mocht Jo lie nog even poedelen in bad. „Ik moet naar ballet!", riep het logéetje opeens. Van avondafspraken wist de Hulster- se echter niks af Jolie bleef deson danks stellig volhouden: „Ik moet écht naar ballet!" De Hulsterse greep naar haar tele foon om navraag te doen bij de ma ma van Jolie. Verder dan het intoet sen van het nummer kwam ze echter niet. Een opgeluchte Jolie: „Laat maar. Ik heb al geplast."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 23