meningen 117 brieven Cor de Jonge c~ zaterdag 20 november 2010 Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Thermphos 7 In de krant is volop aandacht voor de milieuvervuiler Thermphos. Een prachtig voorbeeld van belan genafweging met prioriteit voor de economie boven in dit geval de gezondheid van ons Zeeuwen. Ik ben geschrokken van het wanbe leid van het provinciebestuur in onze provincie. Trouwens is er wel een gezondheidsbelang zolang een bedrijf de wettelijke normen voor emissie van gevaarlijke stoffen niet serieus neemt en bestuurders dit al 20 jaar accepteren? De laffe reac tie van Statenleden om te onder zoeken wat er in het verleden is misgegaan, getuigt van onvermo gen tot besluitvorming. Het gaat er om wat er nü moet gebeuren. Alle gedeputeerden moeten hun verant woording nemen en hun porte feuilles beschikbaar stellen, zo niet, dan een motie van wantrou wen door Provinciale Staten. De productie bij Thermphos moet worden stilgelegd, zolang het niet voldoet aan alle wettelijke milieu bepalingen. Verder moet via een strafrechterlijke procedure worden onderzocht of bestuurs- en be drijfsbelangen met elkaar zijn ver strengeld. Ton Overbeek Churchilllaan 1060, Terneuzen Thermphos 8 Gedeputeerde Wiersma krijgt van wege de Thermphos-affaire mo menteel veel kritiek. Het is onte recht. Hij heeft te maken met het dilemma van alle politici, die een bestuursfunctie krijgen. Wiersma kwam als belangvertegenwoordi- ger in GS (GroenLinks), maar is een bestuurder gebleken, die niet alleen voor een bepaalde groep de belangen vertegenwoordigt (de groenen) maar voor de hele Zeeuw se samenleving (niet alleen milieu belangen maar ook economische belangen). Dat neemt niet weg dat de Provincie Thermphos boven op de huid moet zitten! Dat hij daar naast duurzaamheid op Zeeuws ni veau een gezicht heeft gegeven is een compliment waard. Chapeau! Bert van de Hoef oud-(groen)waarnemend dijkgraaf van waterschap Zeeuwse Eilanden Faelweg 5, Vrouwenpolder Thermphos 9 Van Zeeland werd altijd gezegd: 'het land waar het leven goed is'. Op dit moment kan geen enkel weldenkend mens het nu nog in zijn hoofd halen dit te beweren. Immers pas in 2015 hoeft Thermp hos aan de wettelijke milieueisen te voldoen van de provincie Zee land en intussen gaat alle vuilspui terij maar gewoon door! De na tuur, het milieu, onze gezondheid: het blijkt van geen enkel belang! Naast verontrust ben ik als Groen- Linksstemmer ook zeer geschokt door de houding van Marten Wiersma. Hoe is het mogelijk dat hij ziende zo blind en horende zo doof is! Ik dacht altijd dat vooral bij GroenLinks natuur en milieu, en daardoor ook onze gezondheid, hoog in het vaandel stonden, maar ook dat blijkt in deze provincie een farce te zijn. Wie kan wie hier eigenlijk nog vertrouwen? Ik zie het helaas somber in voor Zeeland en zijn inwoners. A.M. Elzenga Kalfhoeksepad 8, Aagtekerke Thermphos 10 De berichten die via de media mijn huis insluipen zijn verontrus tend. Het jaar 2000; werd er bij mij borstkanker geconstateerd, een am putatie en chemo volgden. Met de chirurg had ik toen een gesprek en hij vertelde me over deze explosie van borstkanker op Walcheren. Borstkanker kwam landelijk bij 1 op de 9 vrouwen, in Zeeland 1 op 8 en op Walcheren bij 1 op 7 vrou wen voor. De chirurg was zicht baar aangedaan. Dat was in 2000. Jammer dat er met deze kennis de afgelopen 10 jaar niets gedaan is. Landelijk komt borstkanker nu voor bij 1 op 8 vrouwen, in Zee land 1 op 7, en hoe zou het nu op Walcheren zijn? Het verbaast mij dat er nog steeds geen onderzoek heeft plaatsgevonden naar het ver band tussen het wonen op Walche ren en het krijgen van borstkanker. Matty Meulmeester Rouaansekaai 65, Middelburg Borssele 2 De laatste dagen kan men steeds le zen over een tweede en toe maar een derde kerncentrale. Ja, als het bestuur van de gemeente, provin cie en regering zichzelf niet af vraagt of ze misschien gevaarlijk zijn en als de Zeeuwen niet genoeg protesteren, (die zijn wellicht nog naïever dan de bestuurders) dan begrijp je dat men die fabrieken in Zeeland probeert te dumpen. Dat ze gevaarlijk zijn en blijven, staat vast. Niemand kan garanderen dat ze veilig zijn en goedkoop zijn ze evenmin. Zeker als je het bewaren van het radioactief afval erbij re kent. We worden steeds vergiftigd door fabrieken in het Sloegebied. Mijn vraag is: kan het misschien wat minder met die gevaarlijke fa brieken? G. Kopmels Prinses Irenestraat 14, Nieuwdorp Pillen Volwassen pillen voor kinderen was de kop in de krant van 16 no vember. Het lijkt mij een nogal drastisch medicijn, maar u zult na gebruik gegarandeerd nooit meer last van uw luchtwegen hebben, 'luchtwegverwijderaars'. Kees Baan Wijdauplantsoen 29, Middelburg Inburgering Geef deze perfect ingeburgerde Iraanse mensen die bewijzen het Nederlandschap waard te zijn de Nederlandse nationaliteit (Oostbur gers in actie). Stuur ter compensa tie de 20000 (Nederlands) Turkse supporters, die het Nederland schap toch minachten, gezien hun gedrag in de Arena, voor een paar jaar richting Turkije. Mooie taak voor Guus Hiddink deze jongens te heropvoeden. Zeker dat ze met hangende pootjes terugkomen. In dit land is het altijd de omgekeerde wereld. De mensen die hun best doen en goede bedoelingen heb ben zijn altijd de dupe. De mensen die de boel verzieken en voor pro blemen zorgen krijgen alle mede werking. Henk van Sprundel Weststraat 63, Aardenburg Camera's Sinds februari van dit jaar staan er camera's langs de N57 en N59 voor de Nationale Databank Wegver- keersgegevens. Ik weet niet hoe lang ze er nog voor nodig denken te hebben om te concluderen dat het (te) druk is op het stuk van Bru naar Hellegatsplein, maar hoe veel mensen gaan daar nog over na denken? Dan lees je in de krant dat de ondernemers van Schou- wen-Duiveland weer een nieuw of fensief inzetten. Maar dit is toch maar een (klein) gedeelte van de weggebruikers die eigenlijk ge woon een vierbaansweg willen? Het is elke ochtend en middag feest op dat weggetje met die dub bele doorgetrokken (groene) streep. Hoe lang gaan we hier nog over nadenken ondernemers, pro vincie, Rijkswaterstaat, gemeente en iedereen die er wat over mag zeggen? Gewoon vierbaans, dan kunnen we weer een poosje door rijden naar ons werk. J. Francke Vloedstraat 2, Kerkwerve Poststaking Postbodes hebben massaal gestaakt om een signaal af te geven aan de directie van TNT. Hoe is het moge lijk dat hun beroep zo is uitgehold. Straks worden er postbodes ontsla gen en mogen diezelfde postbodes via het arbeidsbureau weer binnen komen als postbezorger voor een stukloon. Zonder sociale voorzie ningen zoals pensioenopbouw en ziektekostenverzekering. In de ja ren na de privatisering van de post markt is de werkdruk toegeno men, is het personeel ontmoedigd geraakt en zijn telkens meer uit zendkrachten aangenomen. Elke dag meer stress om je baan te ver liezen terwijl je door weer en wind de post bezorgt. Stukloon in de post: is dat de moderne VOC-mentaliteit? Dat is uitbuiting! Petroesjka Sterk Adelaarstraat 44, Middelburg Dubbele nationaliteit Er is beroering ontstaan over het vermelden van de Marokkaanse na tionaliteit in het bevolkingsregister tegen de zin van de ouders. Het ging over een kind van een Neder lander, wiens vrouw (tevens?) de Marokkaanse nationaliteit bezit. De gemeente legt zichzelf de plicht op de buitenlandse, Marokkaanse, nationaliteit te vermelden. Ik vind dat men hier nogal 'ambtenaarlijk' f bezig is. Minister Donner sprak zich er over uit, dat wij daar niets aan kunnen veranderen. Welnu, hij zou dat wel kunnen doen door dubbele nationaliteit onmogelijk te maken. Met andere woorden: bij naturalisatie tot Nederlander eisen, dat men afstand doet of krijgt van de vroegere nationaliteit. Zo niet, dan kan men geen Nederlander worden. Je dwingt andere landen daardoor om hun (eenzijdige) wet geving aan te passen. S.P. Smits Deken Tomaslaan 32, 's-Heerenhoek

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 17