unie 115 Sex.com is 9,5 miljoen waard JUBILEUM? Prijs voor Mahu van de Petrus Paulushoeve 'Solliciterende 55-plusser altijd op gesprek vragen' Lezing over mix tussen milieu en economie de Vèrse Hoeven! X)t J0m DOMEINNAAM www.versehoeven.com de ndernemer ,n| Griekenland heeft vertrouwen in aanpak schuldencrisis zaterdag 20 november 2010 amsterdam - 'Sex.com' is voor het recordbedrag van 13 miljoen dollar (9,5 miljoen euro) geveild en daar mee de duurste domeinnaam op internet. Vóór fiind.com (10 mil joen dollar) en porn.com (9,5 mil joen). De koper is Clover Holdings, een brievenbusfirma in het belasting paradijs St. Vincent, een eiland in de Caraiben. De veilingmeester, het Duitse internetbedrijf Sedo, mag niets over de identiteit van de koper bekendmaken, liet veilingdi recteur Del Anthony van Sedo we ten. Sex.com heeft een bewogen geschiedenis. Al in 1994 registreer de de Amerikaan Gary Kremen de domeinnaam. Het jaar daarop wist een oplichter, Stephen Cohen, de naam via manipulatie van de in schrijvingsregisters in handen te krijgen. Oprichter Kremen spande een rechtszaak aan tegen Cohen. Die zou in vijf jaar tijd 65 miljoen dollar bijeen hebben geharkt met de verkoop van porno via de web site. Pas in 2000 draaide de rechter de eigendomsfraude terug. Cohen vluchtte na dat vonnis naar Mexico, maar werd in 2005 gepakt in Tijuana en naar de cel overge bracht. Kremen heeft nooit een cent teruggezien, maar woont in San Diego in een voormalige villa van Cohen die in beslag werd ge nomen. In 2006 verkocht Kremen de do meinnaam in arren moede alsnog voor 11,5 miljoen dollar aan inter netbedrijf Escom. Het was toen al een recordprijs. Hoe het kan met porno valt moeilijk te bevatten, maar Escom slaagde erin failliet te gaan. De curator besloot het do mein te veilen. Er waren vijftien bieders, bleek in oktober uit stuk ken van de rechtbank in Califor- nië. Het kostte veilingmeester Se do drie maanden voordat hij Clover Holdings de hoofdprijs liet bieden voor de domeinnaam. lamswaarde - Yannick Mahu van de Petrus 8c Paulushoeve in Lams- waarde is gekozen tot Meest Mar kante Horecaondernemer van Zee land. De jury van Koninklijke Ho reca Nederland en het Vakblad Ho reca Entree roemden zijn vakman schap en creativiteit. Yannick dingt nu mee naar de titel Meest Markante Horecaondernemer van Nederland. Die wordt in 2011 bij de Horecava bekendgemaakt. Het restaurant Petrus 8c Paulushoeve ligt op een bijzondere, maar ook geïsoleerde locatie in Zeeuws-Vlaanderen. Yannick wist dat hij gasten moest verleiden om naar Lamswaarde af te reizen. Vol gens de jury is het bedrijf daarin geslaagd. De constante kwaliteit, gastvrijheid en innovatie worden geloofd. ATHENE - Passagiers in een metrostation in de Griekse hoofdstad Athene. De Griekse regering is van plan de publieke sector en het openbaar ver voer in het land te hervormen. Dat gaat gepaard met ontslagen, loonsverlaging en stijging van ta rieven en prijzen. De Griekse minister van Financi ën George Papaconstantinou heeft vertrouwen in de aanpak van zijn land om uit de schuldencrisis te komen. Dat zei hij gisteren. Papaconstantinou: „De bezuinigingen die wij dit jaar doorvoeren ge ven mij vertrouwen." Griekenland wil het begro tingstekort terugdringen van 15,4 procent in 2009 tot 9,4 procent dit jaar. „In de afgelopen maanden hebben wij meer gedaan dan van ons werd verwacht", aldus Papaconstantinou. Athene wil ruim 5 miljard euro bezuinigen op de over heidsuitgaven, btw verhogen en de pensioenen bevriezen. Toch is het beoogde begrotingstekort van 9,4 procent in 2010 niet voldoende voor de EU. Brussel wil terugdringing tot 8 procent. foto Orestis Panagiotou/EPA den haag - De FNV wil werkge vers verplichten om 55-plussers uit te nodigen voor een sollicitatie gesprek en ze met behoud van hun WW-uitkering op proef te la ten werken. De vakcentrale wil zo de positie van oudere werknemers op de ar beidsmarkt verbeteren. Werkgever sorganisatie VNO-NCW spreekt van een 'onhaalbaar' voorstel. „Mensen moeten langer doorwer ken voordat ze met pensioen gaan, maar krijgen daar nu nauwelijks de kans toe", zegt FNV-bestuurder Leo Hartveld. Volgens de bond zit er weinig schot in de onderhande lingen met de werkgeversorganisa ties over afspraken om oudere werknemers langer aan het werk te houden. Hartveld: „Nu raakt slechts twintig procent van de werknemers tussen de 55 en zestig jaar binnen twee jaar nadat ze werkloos zijn geworden weer aan de slag. Veel 55-plussers willen en kunnen prima werken, maar krij gen daar simpelweg de kans niet voor." Naast de sollicitatieverplich ting stelt de FNV voor oudere werknemers voor minder geld een paar maanden op proef te laten werken. De werkgever betaalt dan tijdelijk het verschil tussen de - in het plan verlengde - WW-uitke ring en het cao-loon. BOEK VERSE HOEVEN UITGEVERIJ, Bel (0162) 51 43 57 of kijk op: middelburg - Streven naar duur zaamheid is goed, maar moet ver der gaan dan vergroening van pro ductieprocessen. Dat betoogt de Vlaamse ingenieur Milieukunde Peter Tom Jones vandaag tijdens een lezing in de Scoopera in Mid delburg. Duurzaamheid, vindt Jo nes, is een modewoord geworden. Bedrijven die hun productieproces sen milieuvriendelijk hebben ge maakt, gebruiken het om zichzelf te adverteren. Maar echte duur zaamheid vereist dat we afstappen van een economisch systeem dat gebaseerd is op voortdurende groei. Onze aarde wordt nu al in hoog tempo opgebruikt. De kwes tie Thermphos maakt duidelijk dat milieu- en economische belangen vaak slecht verenigbaar zijn, meent Jones. Het mag volgens hem niet zo zijn dat mensen op straat komen te staan als sterk ver vuilende industrieën gesloten moe ten worden. Zorg dat de werkne mers dan aan de slag kunnen in de eco-technologische sector, zoals Zeeland die nu in bijvoorbeeld Bio- base Europe aan het ontwikkelen is, zegt Jones. Zeeland zou in zijn visie in Nederland het voortouw kunnen nemen, zoals Belgisch Limburg het in Vlaanderen doet. De lezing in de Scoopera (Achter de Houttuinen 8) is om 13.30 uur. vooral het zakelijke nieuws uit Zuidwest Nederland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 15