'Het is relaxter leven aan het water' 39 wonen wonen@wegener.nl B 024-3650509 Zaterdag 20 november 2010 In Waterstad Coese Schans worden heel verschillende huizen gebouwd, maar ze hebben allemaal een relatie met water. Als geboren en getogen Goesenaar heeft hij iets met het kanaal naar Wilhelminadorp. In zijn jeugdige jaren gooide hij er graag een hengeltje uit in een poging paling aan de haak te slaan. En zo nu en dan fietste hij na een drukke werkdag naar het kanaal voor een verfrissende plons. Toen hij de plannen van de nabij gelegen Waterstad Goese Schans zag, was Patrick de Witte dan ook meteen verkocht. „Ik heb altijd al de droom gehad om aan het water te wonen." doGr Dennis Rijsbergen Een ratjetoe aan af geleefde bedrijf spanden, grauwe industrie, roestig staal. Om nu te zeg gen dat het Goese havengebied aantrekkelijk is. Nou nee. Toch moeten op deze locatie de komende jaren ruim tweedui zend woningen verrijzen. Koper van het eerste uur is Patrick de Witte. Hij heeft een van de ka dewoningen gekocht. Vanaf de bouwtekening. Toch had hij er geen moeite mee om door de af tandse aanblik van het havenge bied te kijken. „Ik woon mijn hele leven in Goes. Ik weet wat hier ge staan heeft. De loods van Van Ries- sen is weg, de AKF-fabriek. Het is nu al mooier geworden." Ellen Potappel, makelaar bij Stad en Zeeland Makelaardij, merkt dat niet alle potentiële kopers zo mak kelijk hun fantasie kunnen gebrui ken en zich kunnen voorstellen dat op deze plek een prachtige wijk komt. „Daarom proberen we in het ver koopinformatiecentrum Goese Schans de juiste maritieme sfeer neer te zetten. Er staat ook een gro te maquette en we hebben een vir tuele tour ontwikkeld." Patrick knikt: „Die tour geeft een duide lijk beeld van hoe de wijk eruit komt te zien." En Ellen heeft nog een troef in handen. Als geen ander weet zij te vertellen hoe het is om aan het wa ter te wonen. Ze woont namelijk op een paar kilometer afstand van de Goese Schans, aan het kanaal bij Wilhelminadorp. „De beleving die het water mij geeft als ik 's ochtends opsta is ge weldig. Een blik over het water en je voelt rust. En als je aan het wa ter woont, beleef je de vier seizoe nen echt heel intens. Bij mooi weer is het een komen en gaan van bootjes. Dan ervaar je de va- kantietijd. In de winter zie je voor al allerlei vogels. En de wind en de luchten in de herfst geven bijzon der mooie taferelen." Patrick ziet het helemaal zitten om pal aan het water te wonen. Geïnteresseerden voor een woning in Waterstad Goese Schans kunnen terecht bij de makelaarscombinatie van Stad en Zeeland Makelaardij, M2 Makelaars en Steendijk Makelaar. Meer informatie: www.goeseschans.nl Patrick de Witte: „De Goese Schans is geen doorsnee nieuwbouwwijk." foto Dennis Rijsbergen „Een zwembad voor de deur, heer lijk. En ik denk dat ik weer zo nu en dan een hengeltje ga uitgooien. En natuurlijk ga ik aan het water zitten met een lekker drankje. Het is een veel relaxter leven dan in het appartement in de binnenstad waar ik nu woon." Bij heel wat huizen in het nieuw- bouwplan horen eigen aanlegplaat sen voor boten. Voor veel kopers een reden om een huis in Water stad Goese Schans te kopen, stelt Ellen. „Bij de kadewoningen en een aantal appartementen kun je zelfs diepstekende jachten afme ren. Ideaal, want booteigenaren hebben vanuit hun woning zicht op hun eigen boot. Willen ze een weekendje gaan varen, dan kun nen ze voor de deur hun boot inla den en als ze terug zijn de boot voor de deur schoonmaken. Ze hoeven niet telkens naar de jacht haven." Patrick is als ondernemer actief in interieurinrichting. „Ik kom dan ook in heel wat huizen. Ik kan dus goed vergelijken. Het mooie van de Goese Schans is dat het niet een doorsnee nieuwbouwwijk is. Er zijn veel verschillende typen woningen. Ik wist dat ik met de Goese Schans een kans had om aan het water te wonen die ik niet moest laten lopen. Zoiets vind je verder nergens in Goes. En dat ook nog op loopafstand van de binnenstad." Ellen knikt: „Eigenlijk heb je hier alles wat je hartje begeert. Het stadscentrum ligt op vijf minuten afstand, recreatiegebied de Hol landse Hoeve is je buurman en je woont direct aan echt vaarwater. Niet een veredelde sloot, maar een vaarverbinding via het kanaal naar het magnifieke vaar- en natuurge bied de Oosterschelde." Patrick moet nog even geduld heb ben voordat hij zijn kaidewoning kan betrekken. Ellen verwacht dat in december de eerste paal geslagen kan worden. De bouw van de kadewoning van Patrick start dan begin volgend jaar. „Die duurt ongeveer ander halfjaar", aldus Ellen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 135