BZW de ndernemer zwn.nl Tijdens een door stichting ZIGZAG uit Vlissingen georganiseerde interactieve brunchworkshop leerden startende, doorstartende en ervaren ondernemers op 5 november hoe zij effectief gebruik kun nen maken van hun netwerk, zonder dat dit ten koste gaat van hun ei gen activiteit. Stichting ZIGZAG (Zeeuwse Innovatie Groep/Zeeuwse Aanjaag Groep) biedt zonder winstoogmerk finan ciële ondersteuning aan kansrijke innovatieve initiatieven die nog in de beginfase zijn en een bijdrage kunnen leveren aan de sociaalecono- mische ontwikkeling van Zeeland. berichten Vroegboekers voor ons groepsmenu ontvangen een gratis glas Prosecco-Limoncello in onze wintertuin reserveer op www.stadsschuur.nl In deze kolom geven wij u een overzicht van nieuws dat op deon- dernemerzwn.nl gevonden kan worden. Het gaat om actueel nieuws, dat niet in de maandelijkse uitgave van de Ondernemer staat. Scaldis Fair 2010 Woensdag 24 November gaat de 3e editie van Scaldis Fair van start in de karakteristieke Grote kerk, hartje Goes. Naast het gevarieer de aanbod van mooie kwaliteits producten van de deelnemers, zijn er dit jaar ook veel activitei ten tijdens Scaldis Fair. Zo zijn er diverse workshops, lezingen, voor stellingen en proeverijen georgani seerd. Drie dagen lang worden de bezoekers verwend met alles op het gebied van culinaire geneug ten, antiek, sieraden, mode, kunst, interieur en exterieur, beau ty en wellness. De driedaagse sfeerbeurs wordt voorafgegaan door een previewavond op 24 November. De Scaldis Fair brengt de bezoekers ongetwijfeld in de juiste stemming voor de feestdagen. Eén van die activitei ten dit jaar is bijvoorbeeld Ladies day op donderdag 25 November, compleet met onder andere "bub bels" en goed gevulde goo- die-bags, een sieradenworkshop, beauty school nailcare en een le zing over cruisereizen. Een waar feestje voor iedere vrouw. Op vrijdag 26 November is het Busi ness Friday.. Zaterdag 27 Novem ber is het Shopping day, speciaal voor het winkelend publiek. Op Zaterdag wordt ook de Terra Vi- tis wijnclub Zeeland opgericht, een club voor liefhebbers vambio- logische wijnen. De oprichting gaat gepaard met een wijnproeve rij die voor iedere bezoeker vrij toegankelijk is. Bijna de duurzaamste Rozenkwekerij de Bierkreek uit Ijzendijke is tweede geworden bij de verkiezing van het duurzaam ste merk van Nederland. Weleda was de winnaar. Van de ruim 4000 stemmers heeft 1 /3 op Weleda gestemd. Op de derde plaats eindigde de ASN bank. Argumenten die klanten en syp- matisanten aanvoerden ten faveu re van de Bierkreek waren naast duurzaamheid vooral de biologi sche teelt, de voortrekkersrol voor de gangbare teelten en de volharding waarmee we dit blijk baar aanpakken. De Bierkreek is een bedrijf met ruim 100 mede werkers in Nederland, en wereld wijd vele duizenden vestigingen in veel landen. Weleda en Kweke rij de Bierkreek gaan de komende weken bekijken hoe we in de toe komst kunnen samenwerken. Rozenkwekerij de Bierkreek is koploper op het gebied van biodi versiteit als interactie in de duurza me teelt van rozen, combineert biologische aanpak ook met ecolo gische, duurzame, landschappelij ke en economische uitgangspun ten en ziet het als haar missie om haar klanten dezelfde bevlogen be- drijfs- filosofie mee te geven. Het bedrijf ontving voor haar manier Meer informatie over deondernemerzwn.nl tel. (076) - 531 22 77, email: info@deondernemerzwn.nl van werken/exploitatie het Ei van Columbus, werd genomi neerd voor de Anna prijs en de Zeeuwse milieuprijs en kweekt al 10 jaar biologisch met EKO keur merk, gecertificeerd door SKAL. Duurzaam inkopen COS Zeeland, centrum voor in ternationale samenwerking, orga niseert een bijeenkomst over duurzaam inkopen samen met de Kwaliteitskring Zeeland. Deze vindt plaats op dinsdag 30 novem ber te Kruiningen, aanvang 16.30 uur. In een inleiding verzorgd door COS Zeeland, krijgen onderne mers instrumenten aangereikt, hoe ze in hun bedrijf duurzaam kunnen gaan inkopen. Aan de hand van allerlei praktijkvoorbeel den, kan inspiratie worden opge daan. Vanuit het bedrijfsleven zal directeur Ferry Samuels van Eco-Point over zijn strategie van duurzaam inkopen vertellen. Het bedrijf ontwikkelt, produceert en verkoopt veilige, milieuvriendelij ke onderhouds- en reinigingsmid delen aan bedrijven. Overheden hebben reeds beslo ten dat ze voortaan duurzaam gaan inkopen. Steeds meer par tijen in het bedrijfsleven willen ook die stap nemen en zich ver diepen in de fabricage van de pro ducten die zij inkopen. Dit kan op een eenvoudige manier van FSC-papier voor de printer en ko pieermachine tot en met het ana lyseren van de keten van produc ten die voor een bedrijf van be lang zijn. Afhankelijk van de am bities op dat vlak, kunnen bedrij ven kiezen hoe ver ze hierin wil len gaan. Maar waar begin je dan als bedrijf? De Rijksoverheid heeft als ambi tie om in 2010 bij 100 procent van haar inkopen duurzaamheid mee te nemen; voor provincies en waterschappen is dit 50 pro cent, voor gemeenten 75 pro cent. Alle partijen streven naar 100 procent in 2015. Treasury Travel Treasury Travel heeft in driejaar tijd een vaste plek veroverd in de reiswereld met op maat reizen naar bijzondere landen en heeft, in tegenstelling tot veel andere reisorganisaties, in 2010 een groei doorgemaakt. Om nog beter aan de vraag te kunnen voldoen is de website in een nieuw jasje gesto ken en is het aanbod van bestem mingen flink uitgebreid. De passie voor reizen heeft er van kleins af aan ingezeten bij Cynthia; het willen zorgen vóór en delen mét anderen ook. In 2007 is uit deze combinatie Treasury Travel geboren. F&t, F&f, F&t... we-mA Voor \iw ke-rii- &n I e-ind&jaarsd'mcr 2(91(9 W - groepsmenu's voor uw eindejaarsdiner 2010 -reserveer nu uw kerstdiner! Netwerken en ervaringen uitwisselen tijdens de pauzes. door Loes van der Hoeven VLISSINGEN - De workshopleider Fred Krautwurst, DG A van landelijk opererend netwcrkplatform www.red- peppers.nl uit 's-Hertogenbosch, haal de uit de deelnemers netwerktalenten naar boven, waarvan zij zich niet of nauwelijks bewust waren dat zij die bezaten. Zijn motto luidt niet voor niets: 'De meeste kansen zijn latent. Je moet er alert op zijn, deze te ont dekken. Ontwikkel een bewustzijn dat kansen zien mogelijk maakt. Al leen door bewust te zijn van de moge lijkheden, kun je effectief netwer ken'. "Als je ernaar streeft, zoveel mogelijk mensen te onnnoeten en vervolgens afwacht tot er resultaat uit komt, ben je verkeerd bezig. Stel eerst je doelen eens samen voor de komende 6 maanden en maak die concreet. Doelen geven op efficiënte wijze richting tot effectiviteit. Een goed fundament is daarbij van essen tieel belang en dat ben jijzelf. Vanuit jezelf bouw jij je eigen netwerk op dat bestaat uit drie schillen. De eerste bestaat uit mensen met wie je interac tie hebt, die jouw doelen echt begrij- Foto: Marijke Folkertsma pen, de tweede zijn degenen die met jou worden verbonden via die eerste schil en de derde schil wordt gevonnd door alle contacten die voortkomen uit de eerste tweede schillen. Om ook nog tijd voor je ei gen activiteit over te houden, moetje uit je eerste schil je 'inner circle' op bouwen, die bestaat uit mensen die proactief of actief netwerken en dat is in totaal maar 10% van die schil. Met die mensen moet jij een 1:1 relatie op bouwen. Dat kan bijvoorbeeld door een activiteit voor je klanten en pros pects te organiseren." Naast haar aan jaagfunctie geeft de onafhankelijke particuliere organisatie impuls aan on dernemend Zeeland. Dankzij ZIG ZAG zijn in het afgelopen halfjaar naast Spice up your network onder andere de volgende projecten gereali seerd: Marketing en marktonderzoek Bottlenecker voor afzetmogelijkhe den in de horeca/recreatie en groot handel. David Luteijn treedt terug als voorzitter van de regio Zeeland van de Brabants Zeeuwse Werkge versvereniging BZW. Hij" wordt opgevolgd door Roel Adriaen- sens. Roel Adriaensens is directeur veilig heid, gezondheid en milieu van Dow in Terneuzen. De overdracht van het voorzitterschap krijgt haar beslag tij dens de nieuwjaarsbijeenkomst van de Zeeuwse BZW. Die wordt gehou den op woensdag 5 januari in het Scheldetheater in Terneuzen. Luteijn was voorzitter van de Zeeuwse BZW vanaf2006. De BZW is overigens een stuk positie ver over het economisch klimaat. Vol gens voorzitter Peter Swinkels is er al le reden voor optimisme. Hij zei dat tijdens het jaarcongres in Goes. Wmmms, HET ADRES VOOR VERKOOP- EN VERHUUR VAN SMOKINGJACQUET EN ROKKOSTUUM KIJK OOK OP Kanaalstraat 12,4388 BM Oost-Souburg. Tel. 0118 462158 WWW .johnS.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 125