Genomineerden voor creativiteitsprijs ZIO prijs Zeeuws Instituut voor Organisatieontwikkeling Start Leergang Projectmanagement en Leergang Verandermanagement PLEZIERIG PAARDRIJDEN VERAN1 ONDER Of Bouwbedrijf Van tier Poel? De Kroo Ruitersport, Kuzee Automotive en bouwbe drijf Van der Poel zijn de drie ge nomineerde bedrijven voor de prijs Meest Creatieve Onderne mer van Zeeland. Van de meer dan vijftig inzendingen zijn zij door de deskundige jury uitgeko zen tot 'potentieel winnaar' van een van de meest prestigieuze prijzen in Zeeland. Op maandag 10 januari zal bekend worden wie de uiteindelijke winnaar wordt. door Ron Gregoor MIDDELBURG - Dat gebeurt tij dens de Nieuwjaarsbijeenkomst van de Kamer van Koophandel in de Stadsschouwburg in Middelburg. Een van de drie wordt alweer de negenen twintigste winnaar van de prijs. De prijs Meest Creatieve Onderne mer van Zeeland werd voor het eerst uitgereikt in 1982, een tijd dat het economisch niet zo geweldig ging in ons land. De prijs is ingesteld en wordt ieder jaar aangeboden door de Kamer van Koophandel. In 1982 was dat nog de Kamer Midden- en Noord- Zeeland. Die wilden de on dernemers in een positief daglicht zet ten. De prijs wordt toegekend aan die ondernemer die door zijn creatieve aanpak van de bedrijfsvoering een voorloperspositie binnen de bedrijfs tak heeft opgebouwd. De commissie die de kandidaten be oordeelt, heeft meer dan vijftig kandi daten 'onder handen' genomen. De commissie van vier heeft die hele lijst afgewerkt, in eerste instantie viel daar ongeveer de helft van af. Na de tweede screening bleven er zes bedrijven over. Die zijn allemaal be zocht door de commissieleden. De drie genomineerden zijn daar uitein delijk als meest creatieve uitgekomen. We stellen ze even voor: De Kroo Ruitersport (Middelburg) De Kroo Ruitersport in Middelburg is van oorsprong een manegebedrijf. Was eerder manege van het jaar .Daar naast heeft het bedrijf er een uitge- Mail voor brochure info@zionetwerk.nl breid pensiongedeelte bij voor pen- sionpaarden. De Kroo organiseert zelf allerlei evenementen (onder meer concoursen), waarmee het bedrijf een eigen markt creëert. Hiermee zet De Kroo ook Zeeland op de hippische Kaart. De Kroo heeft ook een restau rant. Hier kan het bedrijf gasten een redelijke maaltijd voorzetten, wat ook weer omzet genereert. Als derde poot heeft De Kroo een uitgebreide webwinkel voor ruitersportartikelen. Dankzij deze groeiende webwinkel heeft De Kroo de crisis beter kunnen doorstaan. Met deze combinatie heeft De Kroo een bijzondere en onder scheidende formule in de markt ge zet. 'Serieuze ondernemers die alles goed doordenken en fors investeren en dui delijk een bepaalde opbouw van het bedrijf voor ogen hebben', is het oor deel van de commissie. De Kroo heeft weinig vast personeel, pa. ma, zoon en dochter, doen veel zelf. Het personeel werkt er al jaren. De jury nogmaals: 'De Kroo heeft oog voor de paarden: er zijn relatief veel paar den, dus ze kunnen afwisselen met les sen, verversen de stallen vaker dan ge middeld. Zorg voor paarden staat hoog in het vaandel.' Kuzee (Oost-Soeburg) Kruzee heeft de formule bedacht om van een aantal automotive-activitei- ten een combinatie te maken, zoals bergingsbedrijf, garage met werk plaats, wasinstallatie. autoverhuur en tankstation. Zelf doet luj alleen nog de bergingswerkzaamheden en de wasstraat voor personenauto's. De overige activiteiten verhuurt hij aan andere ondernemers. Kruzee is begon nen als dorpsgarage annex bergingsbe drijf voor het wegverkeer. Inmiddels verhuurt het bedrijf dus ook een gara gebedrijf, vrachtwagen/ en personen auto's wasinstallaties, is een Avis ver huurbedrijf en beheert een tanksta tion. Dankzij de combinatie van alle activiteiten spreidt hij zijn risico. In het kantoor van het, bergingsbedrijf kan Kuzee ook de slachtoffers opvan gen. Fatsoenlijke ontvangstruimte met een computeraansluiting. Kruzee investeert zelf in nieuwe ideeën in de hoop dat de markt het nodig heeft. Zo heeft hij zelf een ruimte ontwik keld voor justitie voor forensisch- spo renonderzoek bij gestolen auto's en ongelukken. Dat is een geconditio neerde ruimte waar DN A-sporen vei lig kunnen worden gesteld. Alleen jus titie heeft hier tijdens het onderzoek toegang toe. Het bedrijf heeft daar naast eigen innovatief materiaal aange schaft (grote truck) om auto's zo snel mogelijk weg te halen, bijvoorbeeld uit de Westerscheldetunnel. Dat zorgt ervoor dat verkeer zo snel mogelijk kan doorstromen. Van de Poel (Terneuzen) Van de Poel is een echt Zeeuws bouwbedrijf met twee directeuren aan het hoofd. Weliswaar inmiddels onderdeel van een groot landelijk con cern, maar als Zeeuws bedrijf is het volledig zelfstandig. Het bedrijf werkt ook met name met Zeeuws- Vlaamse onderaannemers. Doordat het bedrijf zelf veel aan projectontwikkeling doen en veel grond heeft, heeft het de crisis goed doorstaan. Met name omdat Van der Poel zelf veel ontwik kelt in de recreatiesector. In alle tak ken van sport in de bouw zijn ze ac tief. Niet alleen woningbouw of kan toren. ook in recreatie en utiliteits bouw. Een van de grotere bedrijven. Alles wat drie of meer etages heeft in Terneuzen hebben zij gebouwd. Het bedrijf koopt zelt grond om plannen te ontwikkelen en eigen markt te creëren. Van der Poel heeft negentig medewer kers in dienst. Verder huurt het be drijf veel personeel in bij andere aan nemers. De helft zit op de bouwplaats en de andere helft op kantoor en in projectontwikkeling. De directie zit regelmatig met eigen personeel aan tafel om ideeën te gene reren, ook bouwvakkers hebben in spraak. Bij procedures, bezwaarschrif ten tegen bouwplannen gaan ze zelf in contact met de klagers om het op te lossen. -iti .jiafe. Üi: Freespaneel is specialist bij uitstek voor inrichting bedrijfswagens Frecspaneel. gevestigd aan de Berlaercstiaat H te Koewacht, is specialist bij uitstek voor inrichting van bedrijfswagens. Er wordt pasklare bekleding gemaakt voor bedrijfsauto's. Kwaliteit, maatwerk, service en zeer concurrerende prijzen zijn de pijlers waarop hel bedrijf is gegrondvest. B.V. Freespaneel Bedrijfswageuinrichiiitg Berlaersstraat 8, Koewacht tel: 0114-361988, Fax: 0114-362294 e-mail. info@treespaneel.nl wwwfreespaneel.nl Of misschien wel Kuzee Automotive

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 123