Verlenging Autrichehaven voltooid axelse vlakte Ballonnen nodig? Zeeland Seaports en het in het havengebied gevestigde bedrijfsleven investeren flink om de havens verder te ontwikkelen. Naast de Scaldiahaven is de ver lenging van de Autrichehaven in de kanaalzone een nieuwe activi teit van formaat van het ha- venschap. door Henk van de Voorde TERNEUZEN - De ontwikkeling van de Axelse Vlakte bij Temeuzen is in volle gang. In totaal is hier 70 hec tare beschikbaar voor kadegebonden activiteiten. Een van de huidige pro jecten om van deze locatie een ideale vestigingsplaats te maken met volledi ge multimodale ontsluiting is de ver lenging van de Autrichehaven. Deze haven moet toegang gaan bieden aan schepen met een diepgang van 12,50 meter. De verlenging van de Autrichehaven is inmiddels voltooid. Het is een nieu we belangrijke stap in de ontwikke ling van Biopark Terneuzen, waar een clustering van bedrijven plaats vindt die gebruik maken van eikaars afvalstoffen. Het baggermateriaal uit de Autrichehaven wordt benut voor ■Plan Perkpoldcr in het kader van de ontwikkelingen rond het oude veer- plein. Het terrein wordt opgehoogd met baggerspecie uit de Autricheha ven. Voor de bouw van de kademuur is ge kozen voor een traditionele'bouwwij- ze in de vorm van een verankerde combiwand. Dit is een wand van buis- palen met een diameter van 1,22 m, met daartussen een tweetal damwand- planken. In totaal gaat het om onge veer 250 buispalen met een lengte va riërend van 22 tot 31 meter en 250 dubbele damwandplanken, lengte va Luchtfoto van de Autrichehaven. riërend van 8 tot 18 meter. De oorspronkelijke Autrichehaven stamt uit 1998 en heeft een lengte van 225 meter. Inmiddels is de haven gegroeid met 630 meter kademuur tot een lengte van 855 meter. Zee land Seaports moet bij de aanleg van een haven zorgen voor de infrastruc tuur zoals de aanleg van de kade en het uitdiepen van de haven. Twee be drijven, Alpha Calcit en Terneuzen Tank Terminals hebben al aangekon digd zich aan de nieuwe haven te zul len vestigen. Mammoet Mammoet Benelux - onderdeel van Mammoet, de mondiale marktleider op het gebied van zwaar transport en hijswerk - heeft onlangs een acht hec tare haventerrein verworven op de Axelse Vlakte aan de Autrichehaven in Westdorpe, nabij Terneuzen. In het komende jaar heeft dit bedrijf de intentie om op dit terrein een voor Mammoet derde Multi Purpose Ter minal binnen Nederland te realiseren. De onderneming krijgt op de nieuwe Autriche Terminal een eigen kade van 300 meter lang en biedt toegang aan schepen met een diepgang tot 12,50 meter. De komst van Mam moet betekent een belangrijke uitbrei ding van de overslagactiviteiten aan het Kanaal Gent-Temeuzen. Hier mee verstevigt Zeeland Seaports haar positie als uitstekend alternatief voor de havens van Antwerpen, Gent en Zeebrugge. De uitbreiding van Mam moet in de regio zal tevens een groei van de lokale werkgelegenheid met zich meebrengen. De onderneming zal het terrein de komende periode gaan gebruiken als testlocatie voor drie nieuwe Superheavy Lift Cranes. Mammoet ontwikkelt en produceert momenteel deze Nieuwe Generatie kranen die in 2011 in twee uitvoerin gen beschikbaar komen. De PTC 120 DS (maximum lastmoment 120.000 tonmeter) en de PTC 160 DS (160.000 tonmeter) combineren zeer veel capaciteit met een enorme veel zijdigheid. Foto: Shy Pictures dekte opslagcapaciteit van 8.000 en een buite-nopslag van 15.000 vierkan te meter. Er vertrekken dagelijks con tainerlijndiensten richting Vlissingen, Rotterdam en Antwerpen. Op de bei de bestaande terminals heeft Mam moet ruim voldoende hijs- en trans port equipement (ook ro-ro mogelijk heden) en vakbekwame medewerkers beschikbaar om aan alle op- en over slag gerelateerde wensen te voldoen. Mammoet - dat het hoofdkwartier in Schiedam heeft - is specialist in zwaar hijswerk en multimodaal transport. Corebusiness is het transporteren, ver schepen, verplaatsen (horizontaal en verticaal) en het verwijderen van gro te en/of zware objecten van en naar elke locatie, te land en te water. De organisatie bedient vijf belangrijke markten: de petrochemie, de energie sector, de civiele sector, de offihore industrie en maritieme branche. De onderneming is sterk in oplossingen op maat die zich onderscheiden door hun inventiviteit, professionele aan pak, hoogwaardig materieel en na druk op veiligheid, kwaliteit en mi lieuzorg. Multi Purpose Naast de te realiseren terminal in het havengebied van Terneuzen heeft Mammoet Benelux de beschikking over nog twee terminals. De Heavy Lift Terminal in Schiedam aan de Nieuwe Maas in het Rotterdams ha vengebied beschikt over 20.000 vier kante meter aan opslagterrein. De reeds aanwezige Multi Purpose Ter minal in Westdorpe heeft een over Terrein van Mammoet op de Axelse Vlakte www.ballofienko.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 118