Zeeland Seaports op eigen benen havenschap Koning Beatrix wordt op de Verbrugge Sc al dia Terminal welkom geheten door Kees van Beveren, voorzitter van Zeeland Seaports. door Henk van de Voorde MIDDELEBURG „Ik ben trots en blij dat we vandaag hier met elkaar de opening van de Scaldiahaven kunnen vieren. In de veertigjarige geschiede nis van Zeeland Seaports is de aanleg van de Scaldiahaven de grootste inves tering ooit. Ik besef dat Zeeland .Seaports binnenkort een zelfstandig bedrijf wordt. Na die verzelfstandi ging zal mijn directe betrokkenheid wat meer op afstand staan. Ik zal eer lijk tegen u zijn. Ik heb in de afgelo pen periode beleefd hoezeer de ha vens je kunnen grijpen. Ik besef hoe geweldig mensen het vinden om in deze omgeving te werken. De havens pakken je beet, en laten je niet meer los. Ik geniet van de toewijding van al le mensen die in de haven werken. Ik geniet van de doelgerichtheid van de ondernemers in dit gebied. Ik geniet van de toewijding van de mensen bij Zeeland Seaports. Want waar kun je werken, waar zo veel werelden sa men komen? Waar lokale belangen sa mensmelten met de wereldeconomie. Waar logistiek en industrie een innig huwelijk zijn aangegaan. Waar econo mische ontwikkeling en natuurwaar den zo nadrukkelijk in eikaars verleng de liggen. Waar liggen zo veel kansen om te innoveren? Juist hier, in dit prachtige Deltagebied. Ik ben in de ban van dit deel van mijn portefeuille geraakt. Samen met vooral de direc teur. Hans van der Hart, ben ik daar iedere dag mee bezig Iedereen in de haven beseft dat de scheidslijn tussen financieel rendement en maatschappe lijk rendement heel dun is. Wat goed is voor onze bedrijven, is goed voor onze provincie en goed voor Neder land. We zullen er daarom alles aan doen om het kabinet te laten beseffen dat niet alleen onze strategische part ner Rotterdam, maar ook de havens in Zeeland een wezenlijke functie in de Nederlandse economie vervul len", aldus Van Beveren. Naamloze Vennootschap De operationele dagelijkse aansturing van de Zeeuwse havens zal per 1 ja nuari geschieden onder de vlag van een NV. met toezicht door een Raad van Commissarissen. „Zeeland Seaports kan via een NV slagvaardiger opereren. Als de drie ge meenteraden en Provinciale Staten eerst overal hun mening over dienen te geven, kost dat veel tijd. In het ge val Zeeland Seaports een NV wordt, blijven provincie en gemeenten welis waar eigenaar, maar meer op afstand. Eigendom en infrastructurele voorzie ningen zijn en blijven echter in goede handen bij de overheid." Enige weemoed is Van Beveren niet vreemd ..Ik mocht er in de afgelopen periode aan meewerken om contac ten te leggen in verschillende landen in Europa en met het havenbedrijf sleven in China. Ik heb zelf mogen er varen hoe er in de havens op het scherpst van de snede wordt onder handeld. Maar altijd met dat ene doel voor ogen: het beste voor onze regio, en het beste voor Zeeland en Neder land. Straks is dat voor mij afgelopen. Jammer, maar het is wel goed. Het ha venbedrijf kan straks zelfstandig en heel snel beslissingen nemen. Ik weet dat het personeel zich daar ook heel erg van bewust is. Ze zijn er druk mee bezig om zich voor te bereiden op de nieuwe toekomst. En dat waar deert het bestuur bijzonder. Het is heel goed dat de havens zelfstandig worden. Ik verwacht heel veel van de toekomst. Onze havens hebben alle voorwaarden om verder te groeien. Vooral ook als duurzame, groene ha vens. De opening van de Scaldiaha ven vandaag laat zien hoeveel poten tie er is om dat te laten gebeuren." Financiën De Provincie Zeeland is naast de ge meenten Vlissingen, Terneuzen en Borsele voor vijftig procent aandeel houder in de (nu nog) gemeenschap pelijke regeling Zeeland Seaports. Kern van de portefeuille van Kees van Beveren is financiën. Rondom die kern zijn de verzelfstandiging van Zeeland Seaports, het publiek aandeel houderschap bij Delta NV, de bouw van tunnel bij Sluiskil en de verbre ding van de Tractaatweg en de Sloe- weg de belangrijkste onderdelen. Van Beveren was zeven jaar fractievoorzit ter voor het CDA in Provinciale Sta ten alvorens hij op vrijdag 5 februari werd benoemd tot lid van Gedepu teerde Staten Kees van Beveren is als gedeputeerde van de Provincie Zeeland te vens voorzitter van Zeeland Seaports. Hij liet zich tijdens de offi ciële opening van de Scaldiahaven positief uit over de op handen zijn de verzelfstandiging van het havenschap. Gedeputeerde Kees van Beveren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 115