iBE 1(2 'Een prachtig project om kennis te delen' A Renovatie sluizencomplex Terneuzen ISTIMEWA mI *AATEN ERAS 7 ""tSMj Infra Combinatie Zuj d-West ICZ Postadres: Tel.nr.: Website: Postbus 9 4380 AA Vlissingen 0113-6711 34 www.icz-infra.nl Raad van Bestuur 17/zr: dhr L.M.A. Noord- hoek (Noordlwek Diving Company), din: F.G. An (Van der Straaten Aannemingsmaatschappij), mevr. J. IV Hollestelle- Van Rooijcn (Koninklijke Hollestelle Groep) en din: F.G.A. Lelieveld (Is- timewa Elektro) Bij de renovatie van de Middensluis en de Westsluis van het sluizencom plex Terneuzen is de meerwaarde van de samenwerking tussen de vier ICZ partners in de praktijk zichtbaar. Specialistische kennis op de vakgebie den elektrotechniek, werktuigbouwkunde en civiele techniek én onderwa tertechniek wordt gezamenlijk ingezet. Met resultaat. Het Kanaal van Gent naar Terneuzen is voor de stad Gent een belangrijke rechtstreekse verbinding met de Noordzee. Het sluizencomplex in Terneuzen bestaat uit de Oost-, Midden- en Westsluis en vormt de essentiële verbinding tussen de Westerschelde en. het Kanaal.Jaarlijks passeren bijna 70.000 schepen, wat dit kanaal tot één van de drukst bevaren kanalen van Europa maakt. ICZ werkt op dit moment, in opdracht van Rijks waterstaat, aan de renovatie van de Middensluis en de Westsluis. Een omvangrijk project wat in maart 2009 gestart is en op 1 oktober 2011 afgerond moet zijn. Zeker geen routinewerk De renovatie van de gigantische sluisdeuren en de in-en uitlaatwerken, die zorgen voor het spuien.en de in-en uitstroom van het water in de sluizen, is een complex project. Projectmanager Arjen Jeras vertelt wat er allemaal bij komt kijken: "We zijn begon nen met het uitvoeren van inspecties, zowel onder water als boven water. Omdat de sluisdeuren gedeeltelijk onder water staan, wisten we vooraf niet precies wat we aan zouden treffen. Om reparaties uit te kunnen voeren,moeten we de sluisdeur in zijn dok zetten en het water wegpompen, zodat die helemaal droog komt te staan. Vakmensen uit verschillende disciplines en van de verschillende bedrijven werken vervolgens sa men om de klus te klaren. Dat is zeker geen routinewerk! Bijna alle onderdelen die we nodig hebben, moeten op maat ontworpen en gemaakt worden. Hiervoor schakelen we specialistische leveranciers uit heel Europa in. De massief stalen wielen bijvoorbeeld, die worden speciaal voor de sluisdeuren op maat gemaakt evenals diverse pakkingen en afdichtingen. Het is hierdoor een uitdaging om binnen de planning te blijven" Meerdere uitdagingen Het is niet de enige complicerende factor waar ICZ rekening mee moet houden. "We hebben te maken met een zeer belangrijke doorvaarroute," vervolgt Jeras, "grote zee schepen moeten doorgang hebben volgens planning. Dat betekent dat de sluizen niet of zo min mogelijk gestremd mogen zijn. We kunnen dus niet zomaar de boel stil leggen, temeer daar de sluizen tevens een spui functie hebben om het waterpeil van het achter gelegen kanaal stabiel te houden. Uiteraard hebben we'naast de beperkingen tijdens het stormseizoen, ook te maken met de getijden. Sommige werkzaamheden kunnen alleen uitgevoerd worden op laagwatertij. Dat betekent overdag én soms "s nachts werken." Synergie De werkzaamheden die ICZ uitvoert lopen geheel op schema. Jeras ziet als overkoe pelende projectmanager dagelijks de voordelen van de samenwerking van de vier be drijven. "We kunnen veel slimmer werken en beter plannen. Materialen zoals kranen en gereedschappen gebruiken we samen. We zijn flexibeler. Er is op alle vlakken spe cialistische kennis in huis en die kennis wordt gedeeld. Dat leidt dagelijks tot synergie. De opdrachtgever heeft één aanspreekpunt, dat werkt makkelijk, snel en voorkomt misverstanden. Het is echt een prachtig project om aan te werken. Iedereen is gemotiveerd. Zeker voor (civiel) techneuten zijn dit soort projecten ook bijzonder. Vier Zeeuwse bedrijven delen hier hun kennis en Expertise. Dat pakt heel goed uit en is echt uniek!" smaatschappij annemingsmaatschappij actief in de .constructies in staal, beton en hout, («mal nen het Zeeuwse bedrijf van der Straaten alles doet in het )or heeft het bedrijf ongeveer 90 nst te Hansweert en 20 in Breda ©technieken B.V (specialist in hei- ;t in grondinjectie technieken), iwste technieken en beschikken s Rijkswaterstaat, waterschappen, en particuliere opdrachtgevers, t- Hen partner die niet alleen dóet, t. van ontwerp tot oplevering. ^TSCHAPPIJ B.V. Happij Istimewa Elektro Istimewa Elektro levert een totaalpakket aan diensten: ontwerp, engineering, ad visering, fabricage en uitvoering, inspectie, onderhoud en beheer van elektrotech nische installaties in de meest ruime zin. Het brede spectrum van activiteiten vormt de basis van een lange termijn rela tie met de klant. Istimewa Elektro beweegt zich vooral in de marktsegmenten industrie, offshore, water/milieu en infrastructuur. Met name het ontwerpen, realiseren en onderhouden van industriële besturings- en bedieningsinstallaties behoort tot de core business van het bedrijf. Nauwkeurig maatwerk met een hoog kwaliteitsniveau zijn kenmerken die uitgestraald worden door een team van ambitieuze, goed opgeleide medewerkers. Daarnaast levert Istimewa Elektro extra meerwaarde door het aangaan van strategische partnerships voor nieuwe uitda gingen in bijzondere multidisciplinaire projecten, o.a. op het gebied van radar, energieopwekking en asset management. Proactief, innovatief en vernieuwend denken en handelen zijn eigenschappen die door de Istimewa organisatie worden uitgedragen in een duurzame klantrelatie. ELEKTRO Istimewa Elektro Bezoekadres: Postadres: Tel.nr.: Website: Frankrijkweg 3 4389 PB Vlissingen-Oost Postbus 9 4380 AA Vlissingen 0113-61 28 40 www.istimewa-elektro.nl Jeras Projectmanagement Resultaatgericht. Jeras Projectmanagement is een civieltechnisch advies- en in genieursbureau. Door de efficiënte aanpak van Jeras Projectmanagement verloopt ieder project van voorbereiding tot oplevering succesvol.Van ontwerp tot uitvoe ring en van budgetbewaking tot toezicht. Vakbekwaam. Het ambitieuze en enthousiaste team bestaat uit zes hoogopge leide medewerkers die elkaar uitstekend aanvullen op het gebied van civieltechni sche en bouwkundige zaken.Jeras Projectmanagement is daarbij gespecialiseerd in KAM-werkzaamheden (Kwaliteit,Arbo, Milieu), Design Construct contracten en tender management. Ervaren. Jeras Projectmanagement werkt voor aannemers(combinaties). pro jectontwikkelaars en overheden. Enkele actuele en gerealiseerde projecten zijn: Renovatie Sluizencomplex Terneuzen, aanleg N57, verschillende woningbouw projecten van DPP Vastgoedgroep in binnen- en buitenland en uitbreiding van Camping Olmenveld. Project Management Jeras Projectmanagement Bezoekadres: Postadres: Tel.nr.: Website: Markt 51a 4331 LK Middelburg Molenwater 59 4331 SE Middelburg 0118-63 41 23 www.jeras.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 113