Heros is duurzaam in optima forma Toename capaciteit Outokumpu ËRD5 Directeur Randy van Yperen van Heros Sluiskil Heros Sluiskil staat voor duur zaamheid in optima forma. Op het terrein van Heros Sluiskil, dat omgedoopt is in Heros Eco Park Terneuzen, is een grote biomassa centrale volop in aanbouw. Deze zal begin 2011 operationeel zijn. Heros is een belangrijke participant in het Biopark Terneuzen en het grens overschrijdende Biobase Europe. De biomassacentrale is een belangrijk onderdeel van de biobase gerelateerde, op groene grondstoffen gebaseerde, eco nomie. .Alles wat wij doen is duurzaam. Het afval gaat bij ons als grondstof terug de welvaart in. De biomassacentrale wordt gebouwd en geëxploiteerd door Lijnco Green Energy. Organische reststromen en dierlijke meststoffen worden in deze centrale vergist. Daarbij ontstaat gas dat na verbranding omgezet wordt in elek triciteit (groene energie). Naast onze ei gen onderneming en de Biodieselfabriek behoort de biomassacentrale eveneens tot het Heros Eco Park Terneuzen", aldus directeur Randy van Yperen van Heros Sluiskil. Ook Heros heeft te lijden gehad onder de economische crisis, maar inmiddels heeft men de wind weer mee. „De economie trekt gelukkig weer aan. Met name in het schroot was de crisis duidelijk merkbaar doordat de prijzen enorm daalden. Er zijn nieuwe afzetkanalen gevonden zoals ver voer per schip in containers naar het Verre Oosten (met name Pakistan). Er wordt daar in de hoogovens van het schroot weer staal gemaakt." AVI-bodemassen Heros Sluiskil is actiefin de recycling van afvalstoffen naar bouw- en grondstoffen. Het is een internationaal opererende on derneming, gelegen aan het kanaal van Gent naar Terneuzen langs diep vaarwater en mede ontsloten door het spoor en de weg. Het uitgestrekte terrein van 45 hec tare beschikt over vloeistofdichte vloeren en is bij uitstek geschikt voor (langdurige) opslag van bulkstoffen in open terrein of in speciale gesloten silo's. Verschillende typen producten zoals schroot, hout, af valwater en AVl-bodemassen worden bij Heros bewerkt en geschikt gemaakt voor (nuttig) hergebruik. „Kernactiviteit is het opwerken van het as van afval verbran- dings installaties (AVI) door alle metalen eruit te halen; zowel schroot (ferro) als non-ferro metalen (bijvoorbeeld koper, messing, aluminium, zink). Het afval van de welvaart wordt nuttig hergebruikt in de maatschappij. Huisvuil en daaraan gelijkgesteld bedrijfsafval wordt elders verbrand in de ovens en het as wordt na opwerking veelal als secundaire bouwstof gebruikt als funderingsmateriaal in de wegenbouw; op- en afritten, geluidswal len (ophogingsmateriaal), en dergelijke. Wij werken in Sluiskil jaarlijks ongeveer 500.000 ton ruwe AVI-bodemassen op tot de secundaire bouwstof AVI-bodemassen. De bij de opwerking vrijkomende mate rialen zijn veelal bestemd voor de staal industrie. We beschikken sinds april 2010 over een nieuwe opwerkingsinstallatie voor bo demassen. Daarmee is onze capaciteit ver dubbeld, van 250.000 ton tot 500.000 ton op jaarbasis. Bovendien is deze installatie in staat om meerdere fracties te produ ceren die belangrijk zijn voor meerdere toepassingen. Er is een nieuwe tendens om assen te granuleren. Dat betekent dat de assen nog verder worden schoonge maakt zodat ze geschikt worden voor de beton- en asfaltindustrie", legt Van Yperen uit. Er zijn zeventig mensen werkzaam bij Heros Sluiskil, exclusief inleners. Naast de hoofdvestiging in Sluiskil beschikt He ros over nevenvestigingen in Alblasserdam en Duiven. Heros Sluiskil BV I Oostkade 5 I 4541 HH Sluiskil Tel: 0115-471258 I Fax: 0115-472749 E-mail: info@heros.nl I www.heros.nl Outokumpu Stainless BV in Westdorpe is zowel een productie- als een logistiek verlengstuk van de productievestiging in het Finse Toraio. De productiecapaciteit in Westdorpe van de staalgigant wordt per l januari 2011 uitgebreid met 65.000 ton staal per jaar. „Dat is het gevolg van het feit dat het kleinste schip (4000 ton) op de dienst tussen Finland en Terneuzen wordt vervangen door een groter 7000 ton schip. In combinatie met de drie 6000 ton schepen wordt de totale capaciteit op jaarbasis 600.000 ton.Wij zijn actiefin de sector schone industrie en verwerken staal tot halffabrikaten", aldus Frank de Me ijer, managing director van Outokumpu Stainless B.V. in Westdorpe. Outokumpu is hard op weg om terug te keren naar het topniveau van voor de economische cri sis. Het personeelsbestand is onlangs uit gebreid met twintig werknemers tot een totaal van 185 mensen en men is dan ook terug op een vier ploegen niveau. Botnische Golf Outokumpu Stainless is een van 's we relds toonaangevende staalgiganten. In Finland, Zweden en Engeland staan de grootste fabrieken van Outokumpu op het gebied van de productie van roest vaststaai. De multi purpose terminal te Westdorpe in de gemeente Terneuzen, is buiten bakermat Finland veruit de groot ste locatie van Outokumpu waar roest vast staal verwerkt wordt. Dit jaar komt men uit op 360.000 ton staal, tegenover 320.000 ton in 2009. In het topjaar 2006 werd 411.000 ton geproduceerd. De ves tiging in Westdorpe is tevens distributeur van 150.000 ton staal. Voordeel is dat er een vaste shortseaverbinding is tussen de grote staalfabriek in Finland en de ver werkingseenheid in Westorpe. De rollen roestvaststaai worden vanuit de haven in Finland met coasters naar de eigen kade aan de Axelse Vlakte vervoerd. De fabriek in het Finse Tornio, net onder de poolcir kel in de Botnische Golf, is de grootste toeleverancier van de vestiging in West dorpe. In Zeeuws-Vlaanderen vindt de laatste stap in de keten plaats, alvorens er eindproducten gemaakt worden. De half- Outokumpu Stainless BV Finlandweg 1 Westdorpe Tel: 0115-474700 I Fax:0115-474705 E-mail: info@outokumpu.com I www.outokumpu.com Sm mi Outokumpu in Westdorpe fabrikaten worden vanuit Westdorpe naar heel Europa en de rest van de wereld ge distribueerd. Ongeveer een vijfde van de producten heeft de Aziatische markt als eindbestemming. Naast een productie schakel is Outokumpu Stainless B.V. een transito-haven voor in Tornio afgewerkte producten. Deze producten komen per schip aan op de Axelse Vlakte, van waaruit ze worden gedistribueerd naar het achter land. Ze worden vervolgens toegepast in onder andere de constructie,sectpr, petro chemie, civiele techniek en de voedings middelenindustrie. Trimodaal Wekelijks komen twee schepen uitTornio aan in Westdorpe mét rollen roestvast staal (coils), elk met een gewicht tot 30.000 kilogram. De coils uit Torino worden 111 Westdorpe op maat gesneden en geknipt voor de klanten. Vanuit Westdorpe >vor- den de roestvast stalen strips en platen per klanten over de hele wereld. „Dankzij de trimodale terminal in Westdorpe maken we gebruik van water, weg en spoor. We willen zoveel mogelijk inzetten op de mi lieuvriendelijke modaliteiten van vervoer via de binnenvaart en per trein. We hech ten veel waarde aan duurzaam onderne men, waarbij veiligheid voorop staat", aldus Frank de Meijer. itu i

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 110