de stoel 09 Tekst: Ron Gregoor Foto: Mark Neelemans Naam: Resy van Loon (45) Functie: eigenaar Bedrijf:Adviesbureau BOZ (Betrokken Ondernemen Zeeland). BOZ biedt advies en ondersteuning aan bedrijven en organisaties in Zeeland op het gebied van Maatschappelijk Betrokken Onderne men. Bijzonderheden: Adviesbureau BOZ is een eenmanszaak geves tigd te Vlissingen. BOZ wil bruggen bouwen tussen profit en non-profit organisaties en streeft ernaar om vraag en aanbod te kop pelen in succesvolle matches die bijdragen aan de leefbaarheid en betrokkenheid in de Zeeuwse samenleving. Concreet betekent dit dat BOZ onder meer evenementen/projecten initieert en organi seert zoals de Beursvloer Zeeland en de Zeeuwse Uitdaging. Wat is er zo bijzonder aan deze stoel? Verbindingen leggen tussen verschil lende partijen en samen tot zinvolle projecten komen. Het leukste liier- aan is dat ik veel mensen ontmoet uit diverse sectoren en dat je samen enthousiast kan worden om de pro jecten tot stand te brengen. Op welke stoelen heeft u hier voor gezeten? Dat zijn heel wat diverse stoelen ge weest! Ik ben ooit begonnen als che misch analiste vanuit mijn HLO-op- leiding. Verder heb ik gewerkt als intercedente bij Randstad, een me disch congres georganiseerd voor het Z.R.T.I., op het ROC-Zeeland gewerkt en tenslotte bij het Steun punt Vrijwilligerswerk Vlissingen waar ik Maatschappelijk Betrokken Ondernemen (MBO) heb opgezet. Hoe bent u bij dit bedrijf terecht gekomen? Omdat ik binnen de vrijwilligerscen- trale het werk van MBO niet kon voortzetten besloot, ik begin 2007 het zelfstandig voort te zetten door Adviesbureau BOZ op te richten. Wat betekent het bedrijf voor u? Plezierig werk en toch vrijheid erva ren en een manier om een steentje te kunnen bijdragen aan de samenle ving. Wat betekent u voor het bedrijf? Omdat het een eenmanszaak is valt of staat alles met mijn inzet. Ik zet me met veel enthousiasme in watje vervolgens weer terugkrijgt van an deren. Legt u eens kort uit hoe u bedrij ven bewust maakt van de nood zaak maatschappelijk betrokken te ondernemen? We leven en werken allemaal in de zelfde regio en het is belangrijk sa men de samenleving leefbaar te ma ken en te houden. Door een terug trekkende overheid hebben stichtingen/verenigingen het vaak moeilijk. Door wat voor elkaar te doen, help je elkaar. MBO is goed voor het maatschappelijk imago van een bedrijf, maar ook goed voor de individuele werknemers (competen ties, bedrijfstrots, goed gevoel etc.). Is er voor u en uw bedrijf veel werk aan de winkel in Zeeland? Helaas niet zo veel als in vergelij king met de Randstad. Bedrijven in Zeeland zijn vaak te klein van om vang om werknemersvrijwilligers werk structureel in het personeelsbe leid op te nemen. Alhoewel, als je echt wilt, er veel mogelijk is! Niette min kunnen bedrijven ook op een andere manier aan MBO doen: door eenmalig een maatschappelijk uitje te organiseren; open te staan voor snuffelstages voor leerlingen met een achterstand; mee te. doen aan de Beursvloer Zeeland of de Zeeuwse Uitdaging (een nieuw pro ject i.o.). Er valt dus zeker nog aan de weg te timmeren! Waarom is betrokken of maat schappelijk verantwoord onder nemer zo belangrijk? Je draagt je steentje bij aan de omge ving (milieu) en aan de mensen (in tern en extern). Lijdt uw bedrijf onder de reces sie? Ja en nee. Gelukkig zijn er bedrij ven die juist in moeilijke tijden in zien dat investeren in de samenle ving nodig is om de boel draaiende te houden en dat het goed is om je sociale gezicht te laten zien als mar keting tooi (goodwill kweken wat uiteindelijk ook winst in de meest brede zin kan opleveren). Helaas ziet niet ieder bedrijf deze kansen en is het voor BOZ moeilijker om projecten en evenementen zoals de Beursvloer te kunnen organiseren. U organiseert de Beursvloer, waarom?' Het geeft een enorme boost aan MBO: er worden op één dag vele matches gemaakt tussen profit en non-profit organisaties die zijn uit werkingen gedurende het hele jaar hebben. Wanneer en waar is de komende beursvloer? Op woensdag 23 maart 2011 in het Abdijcomplex te Middelburg. Wie slaat er dit keer voor het eerst op de gong? Deze eer is wederom voor gedepu teerde G. van Heukelom. Wat is de meerwaarde van een beursvloer? Het is een dynamisch evenement waar partijen elkaar drempelloos kunnen vinden: alles op het gebied van vrijwillige inzet wordt met ge sloten beurzen met elkaar verhan deld. Door het bruisende netwerkge- beuren ontstaan er erg veel matches/contacten/verbindingen die zonder de Beursvloer niet tot stand zouden zijn gekomen. Zou in een goede maatschappij een beursvloer eigenlijk niet overbodig moeten zijn? Inderdaad! Maar blijkbaar is er toch net dat duwtje nog nodig! Krijgt u voldoende steun van de overheid, die Maatschappelijk verantwoord (betrokken) onder nemen zegt zo belangrijk te vin den? Gedeeltelijk wel, maar het wordt steeds moeilijker subsidies te verkrij gen (vanuit Stichting Beursvloer Zeeland)waardoor de organisatie van de Beursvloer Zeeland steeds moeilijker wordt. Werkt BOZ samen met andere bureaus,instellingen? BOZ is de initiator en projectleider van de Beursvloer, maar werkt hier in samen met Stichting Beursvloer Zeeland. Andere samenwerkingsver banden: nog niet, maar ik sta hier ze ker voor open! Wanneer bent u het meest in uw element? Ik vind het heerlijk om veel mensen te ontmoeten en om te kijken wat je voor elkaar kunt betekenen. Het projectmatig werken vind ik even eens erg plezieng. Als een evene ment als de Beursvloer succesvol is verlopen kan ik daar ook erg van ge nieten. Wat is uw ambitie? Nog meer bedrijven en instellingen maatschappelijk betrokken te laten ondernemen. Nieuwe uitdaging wordt de Zeeuwse Uitdaging: brug gen bouwen tussen bedrijfsleven en maatschappelijke organisaties om de leefkwaliteit in Zeeland te verbete ren als aanvulling op de Beursvloer. Hoe ziet een ideale samenleving in Zeeland er uit? Dusdanig ideaal dat mijn bedrijf overbodig geworden is. Alleen heb ik dan zelf een probleem! Waar krijgen ze u deze stoel voor uit? Ik trek graag de natuur in: samen met mijn vriend een bos- of strand wandeling maken; lekker eten; ter rasje of naar een bandje luisteren en swingen. Kortom: van het leven ge nieten!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 103