JKW steunt strijd tegen borstkanker Bergbeklimmer spreekt voor goede doel goede doel Het publiek in de monumentale kerk van de Abdij in Middelburg. Foto: Rolf de Feijter De Junior Kamer Walcheren (JKW) organiseerde op vrij dag 12 november een verrassend evenement voor het goede doel. Na zes succesvolle JKW-veilingen achtte de club van ondernemen de jonge mensen op Walcheren de tijd rijp voor een nieuw busi- ness-to-business Event voor zake lijk Zeeland, met als thema dit jaar Pink Ribbon. Plaats van han deling was de monumentale kerk op het prachtige Abdij complex te Middelburg. door Henk van de Voorde MIDDELBURG - De Stichting Pink Ribbon is een fondswervende organi satie, die aandacht vraagt voor borst kanker. Zij heeft als doel het aantal mensen dat borstkanker krijgt te ver minderen, vroege diagnose te bevor deren en de zorg voor patiënten en hun omgeving te verbeteren. Pink Ribbon realiseert haar doelstellingen door het verbeteren van de bewust wording van de risico's op borstkan ker, het financieren van psychosociale en maatschappelijke projecten ter ver betering van de zorg voor en het wel bevinden van borstkankerpatiënten en hun omgeving, het financieren van wetenschappelijk onderzoek ge richt op preventie en vroege opspo ring. Het publiek werd tijdens de happe ning van de Junior Kamer'Walcheren vermaakt met improvisatiecabaret van Mier: de entertainers Erik Kuperus en Michel Vcrheijden. Het was een uitgelezen mogelijkheid om de contacten aan te halen èn tege lijkertijd het goede doel te ondersteu nen. Dit was mogelijk door exclusie ve toegangskaarten te kopen, een prijs voor het roze rad te doneren of zelf ook een fundraise te organiseren. De laatste JK W-veiling heeft een be drag van ruim 47.500" euro opgele verd. Die opbrengst is ten goede geko men aan drie goede doelen: stichting Palazzoli, Reddingsbrigade Vlissingen en stichting Leergeld. Het thema van de JKW veiling 2009 was 'magie'. Om de 'magische' avond van vorig jaar te overtreffen, gaan we er dit jaar een 'verrassende' avond van maken. Een verrassende locatie, een verrassen de presentatie, een verrassende after party en natuurlijk een verrassend pu bliek gaan zorgen voor een succesvol le avond", aldus voorzitter Machteld van der Slot van de JKW Pink Rib bon-commissie. Het JKW Event voor Pink Ribbon werd gesteund door een aantal bedrijven met unieke fundraise acties. Zo zijn er opbreng sten van verkopen maar werden ook unieke kunstwerken aan de hoogste bieder geveild, allemaal ten bate van Pink Ribbon. Vernieuwend Hoewel de opbrengst van de JKW Veiling bij lange na niet werd ge haald, was het toch een geslaagde avond. Bovendien staat ook bij de Ju nior Kamer Walcheren 'Learning by doing' centraal. Men leert echt door wat te doen. Vandaar dat gekozen werd voor een vernieuwend concept. „We willen Pink Ribbon substantieel steunen. Teveel vrouwen, maar ook mannen worden geconfronteerd met deze nare ziekte. Waarom Pink Rib bon? 1 op de 8 vrouwen krijgt in haar leven borstkanker. Ieder jaar krijgen in Nederland zo'n 13.000 vrouwen en 100 mannen te horen dat ze borst kanker hebben. Velen maken het van dichtbij mee. Borstkanker kan ons dus allemaal raken", aldus Machteld van der Slot. Ook een afvaardiging van het bestuur van Pink Ribbon was aanwezig in Middelburg. Er werd uitgelegd dat er inmiddels veel vooruitgang is in de 'detectie' van de gevreesde ziekte. ,,Hoe meer geld wij ophalen, hoe meer wij kunnen doen. Waarom neemt het probleem van borstkanker toe. Het heeft met name te maken met de vergrijzing. Het gros van de patiënten is ouder dan vijftig jaar. Daarnaast worden er ook veel sneller diagnoses gesteld." De Junior Kamer is een trainingsorga nisatie van ambitieuze jonge mensen tot veertig jaar die hun management capaciteiten ontwikkelen door uitwis seling van kennis, bedrijfsbezoeken en het organiseren van maatschappe lijk relevante projecten. Naast de JKW Veiling zijn bijvoorbeeld de Kerstactie in Middelburg en de Ha ringparty in d'Ouwe Werf te Veere niet meer weg te denken projecten van de JKW. De Junior Kamer be staat al ruim 75 jaar en heeft wereld wijd ongeveer 350.000 leden, in ruim 120 landen. Nederland telt een slordi ge 2.500 leden, verenigd in een ne gentigtal Kamers. De ondernemende lieden van de Rotary Club Hulst organiseren op vrijdag 17 december een lezing in Den Dullaert in Hulst. De lezing wordt geheel verzorgd door Geoffrey Hilton-Barber (63) uit Zuid-Afrika. Hij is wereldberoemd als blinde bergbeklimmer, mara thonloper en oceaanzeiler. Geoffrey Hilton- Barber. door Henk van de Voorde HULST - Alle opbrengsten van Hil ton-Barber worden aangewend ten behoeve van zijn levensdoel: de stich ting 'The Horizon Fann' die met do naties (werk-)hulp biedt aan school verlaters met een verstandelijke handi cap. Zijn levensfilosofie strookt prima met de wereldwijde motto's van Ro tary: 'serve above your selve' en 'sha re': als mensen om elkaar geven kun je meer bereiken. De aantrekkelijke voorstelling van Geoffrey Hilton-Bar ber is goed te volgen in gemakkelijk Engels met veel visuele invulling. De voordracht heeft als titel: Motivering en Persoonlijke Kracht. Niets is on mogelijk zolang je er zelf maar in ge looft. Hij is geboren in Harare, Zim babwe. Na zijn opleiding op de Mount Pleasant Boys High School emigreerde Hilton-Barber, getrouwd en vader van vier kinderen, naar Zuid-Afrika. Geoffrey begon zijn zicht te verliezen in zijn tieneijaren als gevolg van Retinitis Pigmentosa, een netvlies- verslechterende ziekte. Daardoor werd hij volledig blind. In de afgelopen 26 jaar heeft hij leiding gegeven aan twee welzijnsorganisaties voor blinden. Nu leidt hij de stich ting The Elorizon Fann, speciaal ge richt op schoolverlaters meteen ver standelijke handicap. Sport is altijd een van zijn favoriete hobby's geble ven, ondanks zijn blindheid. Het heeft hem enonn geholpen om zijn handicap te accepteren en een zo nor maal mogelijk leven te leiden. Hil ton-Barber is voortdurend gemoti veerd om zijn eigen grenzen te verleg gen en is steeds op zoek naar die ene sportieve uitdaging. Zijn levensmot to: 'Niets is onmogelijk zolang je er zelf maar in gelooft'. Uitdagingen Door de jaren heen is hij verschillen de sportieve uitdagingen aangegaan. De laatste paar jaal" heeft hij de Kili manjaro, de hoogste berg van Afrika met een hoogte van 6600 meter drie maal beklommen. De Marathon van New York heeft hij zeven keer gelo pen. Hij heeft zijn 'green number' van de Comrades Marathon, heeft hem dus tien keer gelopen. Dit is de oudste en langste ultramarathon (90 km) van de wereld en wordt gelopen over de straten in de Kwazulu-Natal provincie. Bij temperaturen van 30 tot 50 graden heeft Hilten-Barber zes keer een marathon volbracht, zowel in de Kalahari als in de Sahara woes tijn. Tijdens deze loop, die zes dagen duurt, moeten de deelnemers gewa pend met een rugzak 240 kilometer afleggen onder de meest barre omstan digheden. In 2005 heeft hij onder be geleiding van zijn gids Flip Jurgens een loop van 218 km voltooid door Death Valley in California. In 1975 begon hij te zeilen en stak daarbij tweemaal de oceaan over. In 1999 zeilde hij solo van Durban, Zuid-Afrika naar Fremande in Austra lië en tot nu toe is hij de enige blinde ter wereld die in zijn eentje een oceaan heeft overgestoken. Toen hij in zijn jonge jaren nog enig zicht had was hij actief als parachutist en maak te 430 sprongen. Hij heeft het Zuid-Afrikaanse nacht-hoogterecord op zijn naam. Met al deze ervaringen spoort hij nu in lezingen wereldwijd andere gehandicapte mensen aan om ook een uitdaging aan te gaan. On danks alle strubbelingen als gevolg van zijn blindheid heeft hij als rasopti mist een rijk, volwaardig en gelukkig leven, en is hij een inspiratiebron voor vele mensen over de hele we reld. Sinds kort is hij actief als advi seur en geeft veelvuldig lezingen over de weg naar persoonlijke succes. Kaarten mor de lezing van Geoffrey Hil ton-Barber (aanvang 19.30 uur) zijn te bestellen via rotar)'hul&t@zedandnet.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 100