Fifa maakt met schorsingen Wolf kan geen gas terugnemen 281 sport De zes Fifa-ofFicials die betrokken waren bij een omkoopschandaal zijn door de wereldvoetbalbond op een zij spoor gezet. Volgens de Fifa is de zaak daarmee afgedaan. Oranje heeft de beste cijfers in 2010 Knieoperatie voor Raborenner Breschel Caldas volgt Kruis op als hockeybondscoach Kuijt kan weer spelen bij Liverpool Amsterdam krijgt concurrentie voor EK CORRUPTIE vrijdag 19 november 2010 RIJSWIJK Het Nederlands elftal mag zich op basis van de statistieken het best presterende landenteam van 2010 noemen. Van de zeventien wed strijden die Oranje dit jaar speelde, won de ploeg er vijftien. Eén wed strijd eindigde in een gelijkspel en één keer verloor Oranje (in de WK-fïnale tegen Spanje). Spanje won 'slechts' dertien van de zeventien wedstrijden en verloor drie keer. De Zuid-Europeanen gin gen op het WK onderuit tegen Zwitserland en kregen in oefen duels klop van Argentinië (4-1) en Portugal (4-0). UTRECHT Het is onzeker of Matti Breschel op tijd fit is voor de start van het wielerseizoen. De Deen die on langs de overstap maakte naar het team van Rabobank, ondergaat op korte termijn een operatie aan zijn knie. Bij trainingen in voorbereiding op het nieuwe seizoen kreeg Breschel last van zijn knie. De wielrenner had al eerder last van het gewricht, waardoor hij tot operatie besloot over te gaan. Na de operatie is Bres chel langere tijd niet inzetbaar. NIEUWEGEIN Max Caldas volgt Herman Kruis op als bondscoach van de Nederland se hockeysters. De hockeybond KNHB maakte gis teren bekend bezig te zijn met de afwikkeling van het contract van de 37-jarige Argentijn met zijn hui dige werkgever Bloemendaal, waar hij het mannenteam coacht. Tech nisch directeur Bert Bunnïk ver wacht op dat punt geen probleem en zegt dat de overeenkomst bijna rond is. LIVERPOOL Dirk Kuijt kan zaterdag voor Liver pool in actie komen tegen West Ham United. De aanvaller miste woensdag de oefeninterland van Oranje met Turkije door een enkel blessure. „Na gesprekken met hem en het Nederlands elftal leek het beter om die wedstrijd over te slaan. Nu is hij weer fit", aldus dok ter Peter Brukner op de website van Liverpool. Kuijt was na zijn laatste interland met Oranje tegen Zweden drie we ken uitgeschakeld met een kwet suur aan diezelfde enkel. LAUSANNE Amsterdam heeft drie concurren ten voor de organisatie van het EK atletiek van 2016. Koepelorganisatie European Athletics maaktë gisteren de namen van de kandidaten be kend. Split, Bydgoszcz en Istanbul willen ook het evenement graag or ganiseren. De geïnteresseerde steden moeten uiterlijk eind februari hun plannen indienen bij European Athletics. Die organisatie kiest in november 2011 welke steden de EK's van 2015 en 2016 mogen organiseren. door Eric de Jager BERLIJN - Eventjes was het Jenny Wolf door haar hoofd geschoten, na de teleurstelling van het zilver bij de Winterspelen van Vancou ver. „Ik doe het een jaartje rustig aan. Ik laat eens een training schie ten voor een familiefeestje." Maar afgelopen weekeinde schreef ze in Heerenveen World Cupzeges 39 en 40 op de 500 meter bij. Van daag en morgen is de 31-jarige Duitse van plan haar baanrecord in de thuishal van Berlijn te bre ken. Alsof'Vancouver' uit haar ge heugen is gewist. Dat is natuurlijk niet zo. Wolf moest in februari een 'zekere' gouden medaille op haar favoriete afstand aan de Koreaanse Sang- Hwa Lee laten. Een schok voor Wolf, Duitsland en eigenlijk de he le schaatswereld. „Voorop staat dat ik trots ben op mijn zilveren me daille. Maar het verloren goud houdt me natuurlijk bezig. Er gaat geen dag voorbij dat ik niet pro beer te bedenken wat er is misge gaan." In de teleurstelling van Vancouver riep ze eerst dat ze in 2014 bij de Spelen van Sotsji revanche zou ne men en daarna dat ze dit seizoen een tandje terug zou schakelen. Maar nu de schaatsen weer klap pen, komt ze op beide uitspraken terug. „Ik kwam er eigenlijk snel achter dat ik het trainen helemaal niet kon loslaten. Dus heb ik de lijn doorgetrokken. Misschien iets minder intensief, maar mijn uren heb ik gemaakt. Ik wil de beste zijn, altijd. Zo ben ik, dat wil ik niet veranderen. Ik wil laten zien dat ik degene ben die op de 500 meter heerst." En dus won ze de eerste twee World Cupduels. „Die zeges wa ren verwacht", zegt ze zonder met haar ogen te knipperen. „Het ver schil met de rest moet alleen nog wat groter." Daar heeft ze nog vier maanden voor, in maart wacht haar grote doel: „De WK afstan den in Inzeil. Een nieuwe hal, in Duitsland. Daar is alles op ge richt." En Sotsji dan? „Dat duurt nog vier jaar, dat is zo ver weg. Ik weet dat ik in Vancouver gezegd heb dat ik zeker in Sotsji ben voor de gouden medaille, maar inmiddels weet ik dat ik zo niet kan denken. Ik ben ook de jongste niet meer. Ik voel me tegenwoordig zo moe na een wedstrijd... Zolang het gaat, gaat het, maar ik bekijk het per jaar." Als bewijs dat ze niet in het eeuwi ge schaatsleven gelooft, is ze be gonnen aan een studie bedrijfskun de. Toch zal ze nog even de fakkel moeten dragen voor het Duitse vrouwenschaatsen. Met het af scheid van Anni Friesinger en de aftocht door de achterdeur van Claudia Pechstein, komt bijna alles voor rekening van Wolf en Stepha nie Beckert. Die laatste moet ook nog eens opboksen tegen de heerschappij van Martina Sabliko- va. „Het klopt dat we veel boegbeel den zijn kwijtgeraakt", zegt Wolf, als laatste topper nog gekneed door het sportsysteem van de DDR. „Maar Duitsland moet je nooit afschrijven. Misschien is het allemaal iets minder sensationeel, maar er zullen altijd vrouwen goed genoeg zijn om mee te doen met de wereldtop." Wil Duitsland het schaatsen weer domineren, moet er wel iets veran deren, zegt Wolf „Schaatswedstrij den moeten aantrekkelijker wor den voor de jeugd. Het Duitse kampioenschap was een treurspel. De hal in Erfurt was uitgestorven. Als ik daar als klein meisje had ge staan, had ik gedacht: volgende keer ga ik lekker naar een voetbal wedstrijd." Claudio Sulser, de voorzitter van de ethische commissie van de Fifa, ligt de schorsingen van de zes officials toe. foto Steffen Schmidt/EP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 60