Everaers mist de vaste lijnen 301 sport Baaijens valt op met appuyementen in kür Hobbeldebobbefloop wordt goed bezet Hulshof aan einde seizoen weg bij WHS Zaalvoetballers SSV'65 weer laatste RENESSE Sebastiaan Everaers scoort zelf bijna nooit. Hij laat dat liever aan anderen over. Maar op dit moment vindt Renesse maar weinig het doel. Real-trainer José Mourinho gaat Portugal helpen om de Ryder Cup 2018 naar zijn vaderland te halen Paspoort _eLi vrijdag 19 november 2010 ZOUTELANDE Organisator Lein Lievense rekent morgen bij de tiende editie van de Hobbeldebobbelloop op zo'n vijf honderd deelnemers. Dat blijkt uit het aantal krentenbollenstollen dat hij besteld heeft. Elke finisher krijgt er één. Tot nu toe zijn zo'n driehonderd in schrijvingen binnen, eerlijk ver deeld over hardlopers en wande laars. Ze krijgen een loodzwaar par koers van tien kilometer voor de voeten. Start en finish zijn zoals ge bruikelijk bij de muziektent in de Langstraat van Zoutelande. De wan delaars starten om 13.00 uur, de hardlopers om 15.00 uur. SINT-ANNALAND Voetbalvereniging WHS (Wij Hou den Stand) uit Sint-Annaland gaat na dit seizoen niet verder met hoofdtrainer Joost Hulshof. De oe- fenmeester is bezig aan zijn derde jaargang bij de zaterdag-derdeklas ser. Het clubbestuur vindt drie sei zoenen het maximale voor een coach. WHS staat na negen speelrondes in de derde klasse B zesde met twaalf punten. Vorig jaar eindigde het team van Hulshof als vierde. Hij maakte in 2008 de overstap naar WHS van TPO (Moerdijke). Daar voor was Hulshof twee jaar trainer van NVS uit Nieuw-Vossemeer. MIDDELBURG Na de verrassende zege op koplo per Heerle 1 kwamen de zaalvoet ballers van SSV'65 weer met beide benen op de grond in het duel met FC Dauwendaele 2. De Goese eersteklasser verloor in Middelburg kansloos met 8-3 van de hekkensluiter en weet zich zo doende weer laatste in de rang schikking. Voor Dauwendaele 2 wa ren Nodin Benjiali, Darryl Rawid- jan, Kevin Krieger (drie keer) en Marlo Janisse (twee keer) de doel puntenmakers. Voor SSV'65 von den Danny Weber (twee keer) en Joey van der HoefF de weg naar het doel. UIT BASKETBAL New York. NBA. Miami Heat - Phoenix Suns 123-96, Philadelphia 76ers - Toronto Raptors 86-94, Boston Celtics - Washington Wizards 114-83, Detroit Pistons - Los Angeles Lakers 90-103, New Orleans Hornets - Dallas Mave ricks 99-97, Minnesota Timberwolves - Los An geles Clippers 113-111, Oklahoma City Thun der - Houston Rockets 116-99, Utah Jazz - New Jersey Nets 98-88, Sacramento Kings - New York Knicks 106-113, San Antonio Spurs - Chicago Bulls 103-94. BILJARTEN Driebanden. Derde divisie. Cogito/Polka Print - Doggen Timmerbedrijf 4-4: Jean Paul de Kra ker - Jac Doggen 34-35, 52; Meerten Dallinga - Mark v.d. Boom 35-29, 56; Louis Dallinga - Jan Doggen 27-30, 64; Koen Pöpsel - Leo Wennekers 30-19, 49. Steketee Schilders - Aartsbouw 3 4-4: Tonny van Iwaarden - Jan Vergouwen 27-35, 63; Piet Scheffers - Willio v.d. Broek 31-35, 81; Martin Steketee - Jo van Vlimmeren 30-28, 51; Rinus Kramer-Anton Boeren 30-17, 59. Pool. Regionale tweede klasse. Jumping Jacks - Roadhouse United 5-1. VOLLEYBAL Doetinchem. Challenge Cup mannen, twee de ronde, eerste wedstrijd: Langhenkelvolley Doetinchem (Ned) - Tytan AZS Czestochowa (Pol) 1-3 (23-25 19-25 25-23 19-25). door Lucien Roelandt MAASTRICHT - Tessa Baaijens uit Goes heeft met de merrie Riana gisteren op de openingsdag van Jumping Maastricht de kür op mu ziek voor paradressuurcombinaties op haar naam geschreven. De ama zone stuurde in de wedstrijd voor de BMC Centaur Cup de Darling- ton-dochter naar een totaal van 73,50 procent. Dat was ruim een procent meer dan Gert Bolmer uit Den Ham, die een zilveren medail le won op het WK. Juryvoorzitter D de Haas: „Tessa stelde haar paard tijdens de gehele kür mooi voor. In deze klasse hoe ven de combinaties geen appuye menten te tonen, maar zij deed het wel. Daarmee verhoogde zij de moeilijkheidsgraad aanzienlijk. Het was ook een mooi in elkaar ge zette kür, waarin Riana steeds mooi los door het lijf bleef bewe gen. In de stap was er soms sprake van verlies in de aanleuning, maar de mooie ritmische draf en galop compenseerde dit volledig." „Deze Kur heb ik vorige week voor het eerst gereden tijdens een rondje instructie op het KNHS centrum in Ermelo", vertelde Baaijens. „Net als daar liep Riana ook nu in de losrijring. Het duurt nog wel even voordat ik dit niveau ook in de wedstrijdpiste kan laten zien. Maar ik ben dik tevreden. Dat ik in deze kür appuyementen heb laten zien, komt omdat ik in de reguliere sport in de klasse Z start en daar moet je dit onderdeel wel laten zien." Baaijens schreef de twee selectie wedstrijden voor Maastricht ook al op haar naam. LISSABON - Voetbaltrainer José Mourinho gaat zich inzetten om het golftoernooi om de Ryder Cup in 2018 naar Portugal te halen. De organisatie achter de Portugese kandidatuur meldde gisteren dat de trainer van Real Madrid is be noemd tot ambassadeur van het 'bid'. „Het organiseren van de Ryder Cup is goed voor het hele land en draagt bij aan de ontwikkeling van Portugal als toeristische bestem ming", aldus de gisteren uitgege ven verklaring van Mourinho. De Ryder Cup is een tweejaarlijk se golfwedstrijd tussen de Verenig de Staten en Europa, die sinds 1927 wordt gehouden. Naast Portugal zijn ook Neder land, Duitsland en Spanje kandi daat voor de organisatie van het evenement. Begin 2011 maakt de toewijzingscommissie bekend welk land het evenement van 2018 krijgt toegewezen. De editie van dit jaar werd gehou den op de baan van het Celtic Ma- nor Resort in het Welshe New port. Op een kletsnatte baan vero verde Europa de titel door de Ame rikanen met 14,5-13,5 te verslaan. In 2008 boekten de Amerikanen een ruime 16,5-11,5-overwinning op hun rivalen uit Europa. De eerste editie van de Ryder Cup was een onderonsje tussen de Amerikanen en golfers uit Groot-Brittannië. In 1973 sloten de Ieren zich bij hun Britse collega's aan. Amerika bleef echter opper machtig, waarna in 1985 de Euro pese ploeg het licht zag. Sindsdien ging de Ryder Cup negen keer naar het 'oude continent' en zeven keer naar de Amerikanen. door Klaas Verspoor RENESSE - Als zelfstandig onderne mer weet Sebastiaan Everaers dat de klant koning is. Als voetballer stelt hij zich niet als een zelfstandi ge op, maar speelt hij juist 'in dienst van'. „Ik ben een teamspe ler en wil anderen beter laten voet ballen", vertelt de bakker uit Ren esse. „Het is te hopen dat we snel weg kunnen komen uit de onderste re gionen", laat Everaers in aanloop van de thuiswedstrijd tegen Zee land Sport weten. Renesse staat op de tiende plaats, is op zoek naar het juiste ritme en hield aan de laatste vier competitieduels geen punt over. Volgens hem zijn daar voldoende oorzaken voor aan te wijzen. „Op het sportief gebied is het even niks, want we staan bijna onder aan. Dat heeft allereerst met de ve le blessures te maken. John Berre- voets is geblesseerd en hij is erg be langrijk voor ons. Vincent Goede- gebuure moet na zijn blessure ook nog een beetje inkomen. Hij zit elk seizoen rond de twintig doel punten, maar die doelpunten mis sen we nog. We hebben nog maar zeven keer gescoord en dat is veel Naam: Sebastiaan Everaers. Leeftijd: 27 jaar. Woonplaats: Renesse. Clubs: Renesse. Favoriete positie: „Dat is mid-mid, verdedigend." Hoogtepunt carrière: „De periode- titel met Renesse (seizoen 2007-2008)." Dieptepunt carrière: „Mijn knie blessure. Ik ben vorig jaar geope reerd." te weinig." De blessures van een paar belangrijke spelers zorgen voor een sneeuwbaleffect bij Ren esse. „We moeten terugvallen op mensen van het tweede. Die zijn, met alle respect, toch een beetje minder. Maar we missen gewoon de vaste lijnen." Trainer Martin de Nooijer is lo vend over Everaers („Hij is één dra gende spelers en hij is er altijd"), maar geeft aan dat het voetbal van zijn ploeg niet goed is. Everaers deelt die mening gedeeltelijk. „Over negentig minuten gezien kan het altijd beter. Maar soms gaat het tien minuten erg goed, en daarna zakken we weer ver terug. Ik vind het een cliché om te zeg gen, maar op de trainingen gaat het wel goed. Tegen Moerstraten verloren we met 1-0, maar hadden wij bijna de hele wedstrijd balbe zit. Zij schieten heel mooi een vrije trap in de kruising. Tot aan de zestien meter loopt het wel bij ons, maar daarna houdt het op." Everaers, vader van zoon Quinten (4) en dochter Xanna (twee maan den), houdt er de moed maar in. „Ik ben een positieve jongen, een voetbalgek die er altijd het beste van probeert te maken. Scoren doe ik niet. Dat is niet mijn ding. Ik probeer de lijnen uit te zetten, vrij te lopen en het spel te verde len. Ik leg de bal liever af, dan dat ik zelf scoor." Zeeland Sport, de eerstvolgende te genstander, is titelkandidaat en staat achter koploper Lepelstraatse Boys op de tweede plaats. „Ik heb al een tijdje niet meer tegen die club gespeeld. Ik verwacht dat het een voetballende ploeg is. Dat ligt ons wel. Beter dan al die ploegen die een bal naar voren trappen, met een snel spitsje er achteraan. We gaan het veld in- om in elk ge val niet te verliezen. We moeten maar niet al te hoog van de toren blazen. Het zou goed zijn, ook Renesse-voetballer Sebastiaan Everaers voelt zich een echte teamspeler. voor het vertrouwen, om weer scoorde was Wilco Jochem. Dat eens een doelpunt te maken." was op 10 oktober, toen Renesse De laatste die namens Renesse de enige overwinning van het

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 54