Bijbelquiz is uitgegroeid tot groot WD stelt vragen over verpauperde panden 22 bin n9n uit GELOOF Interkerkelijke Bijbelkring Zierikzee sleept Zierikzeese wisseltrofee in de wacht Plannen voor een 'buiten-jop' in Noordgouwe vrijdag 19 november 2010 in de Willibrordusschool leest pastoor Paul Verbeek de vragen voor. De katholieke parochie was uitgeweken naar de school vanwege de omvang van de groep. Die bleek echter nóg groter dan verwacht. door Esme Soesman Zo'n 20.000 mensen in Nederland hebben 'm dit jaar al gespeeld. In Zierikzee streden gis teravond too deelne mers (25 teams van vier personen) in de Willibrordusschool om de punten én de eer met de Bijbel quiz van het Nederlands Bijbelge nootschap (NBG). De wisselbo kaal werd gewonnen door de Inter kerkelijke Bijbelkring Zierikzee. De vier leden van dit team sleep ten een puntentotaal van 137 in de wacht. Er vielen in totaal 160 pun ten te winnen. Heel leuk, reageren de teamleden - allen dames - in koor. De kring bestudeert elke drie weken een bijbeltekst. De hoogste individuele score werd (in een an der team) op 38 punten gezet. Per persoon konden maximaal 40 pun ten behaald worden. De door pastoor Paul Verbeek voorgelezen vragen riepen afwisse lend gekreun, gelach en herken ning op. Bep Quant van het team Kwartet van de Christelijk Gerefor meerde Kerk geniet met volle teu gen, maar heeft weinig vertrou wen in haar score. „Er zitten ook best strikvragen in." Met een indi viduele score van 30 en een groeps- totaal van 115 punten mag ze - zo blijkt naderhand - niet klagen. Sinds een jaar of vier doet Zierik zee en directe omgeving aan het evenement mee, vertelt Tiny Kie- boom van de Zierikzeese Willi- brordusparochie. Elk jaar neemt een andere kerk de organisatie op zich. Er zijn teams van onder meer de Thomaskerk, Gasthuis- kerk, Christelijk Gereformeerde Kerk en de katholieke Willibror- dusparochie present. Ook de ker ken uit Nieuwerkerk en Ouwer- kerk zijn met (respectievelijk twee en één) team aanwezig. „Dus het leeft wel. Het loopt eigenlijk elk jaar beter." Daar is ook het Nederlands Bijbel genootschap zich van bewust. Wat ooit als pure liefhebberij van diver se vrijwilligers van deze organisa tie begon, wordt steeds professio neler van opzet - schetst woord voerder Marloes Keller van het NBG. De vorig jaar nog door me dewerkers van de organisatie zelf in elkaar 'geknutselde' powerpoint- presentatie is dit jaar vervangen door een met mooie animaties aangeklede presentatie. De quiz is dit keer gewijd aan toekomstwoor den, zoals toekomstverwachting en toekomstperspectief Daarmee sluit de inhoud aan bij het thema van de landelijke Bijbehodaagse, die tussen 29 oktober en 7 novem ber gehouden is. Tijdens die tiendaagse werd de quiz op 200 verschillende plekken Melita Lanting beschrijft bijzondere paddenstoel in de Boswachterij: www.pzc.nl/buutekieken. Is Zierikzee te duur geworden voor de winkelier? Reageer op onze site: www.pzc.nl/schouwen-duiveland. TIPS NAAR: schouwen-duiveland@pzc.nl door Melita Lanting BRUINISSE - Wout van den Berg van de WD-gemeenteraadsfractie vraagt om aanpak van verpauper de panden op Schouwen-Duive- land. De aanleiding is de ongerust heid van de ondernemersvereni ging in Bruinisse. In het vissers dorp staan panden aan de Lange Ring en Nieuwstraat te verkrotten. Eigenaar is projectontwikkelaar Vine Batenburg Groep uit Rotter dam. Met de panden - zoals de voormalige Rabobank en Keverga rage - gebeurt niets en de staat van onderhoud is slecht. „Ik heb de woningwet er eens op nagelezen en volgens mij zijn er mogelijkhe den om het aan te pakken", zegt Van den Berg. „In Rotterdam en Utrecht gebeurt het ook." Daar worden eigenaren eerst aangeschre ven en als er geen actie wordt on dernomen, knapt de gemeente op kosten van de eigenaar op. Van den Berg vraagt aan het colle ge van B en W om de mogelijkhe den te onderzoeken om op deze manier ook op Schouwen-Duive- land verpaupering tegen te gaan. Op het eiland zijn meer voorbeel den van verloedering, zoals de voormalige strandkerk De Ark in Renesse en leegstaande winkels in Zierikzee. Morgen genieten van onze NIEUWE Leolux Studio ...bij aankoop een unieke, gesig neerde zeefdruk van de Zeeuwse kunstenaar Ronald Debbaut! Schouwersweg 7 Heinkenszand 0113 561482 www.binnenuit.nl de Jonge Hoek van Dijke modern llvlno easy living design living woonconcept noordcouwe - De werkgroep lon geren Ontmoetings Plaats (jop) in Noordgouwe wil bij het trapveldje bij het dorpshuis een afdakje ma ken waar de jeugd onder kan ver toeven. De 'buitenjop' komt vlakbij de jop in het dorpshuis. Tegen de jop in Noordgouwe was veel verzet, maar nu is het rustig. Een ander plan is het verhuizen van de speel toestellen langs de straat naar het zelfde veldje bij het dorpshuis. De bewoners worden betrokken bij de inrichting ervan. Niet alle inwo ners zijn blij met de verhuizing. Sommigen vinden het geen goed idee de jongste jeugd bij de oudere jeugd rond te laten lopen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 48