Enquête bevestigt eind cforpswinkeï Libo LEEFBAARHEID Negentig procent inwoners Noordgouwe met auto naar supermarkt Afvalfietstocht langs bedrijven jl mjkj 21 24 en 25 22 m 23 Jongetje (6) raakt in auto te water Politie zoekt getuige van schennispleging Van der Valk nieuwe voorzitter dorpsraad almanak door Ton van den Nouweland NOORDGOUWE - Noordgouwe hoeft geen dorpswinkel. Dat is - kort gezegd - de conclusie van een enquête onder 34 procent van de inwoners van Noordgouwe en Schuddebeurs. De opiniepeiling werd in opdracht van de dorpsraad gehouden naar aanleiding van het besluit van on derneemster Vera de Jong om haar buurtsupertje Nummer 11 met in gang van 11 december te sluiten. Ze ziet er geen brood meer in. Ster ker nog: er moet geld bij. De uitslag van het onderzoek be vestigt het besluit van De Jong. Ne gentig procent van de inwoners gaat voor de dagelijkse boodschap pen met de auto naar de super markt in Zierikzee. Twintig procent (er waren meerde re antwoorden mogelijk) winkelt bij Nummer 11. Dan betreft het in meerderheid de groep 70-plussers. Alleen als het gaat om 'de vergeten boodschappen' scoort de buurtwinkel - met name onder 50-plussers - hoger dan de Zierik- zeese super. Dat wil niet zeggen dat de inwo ners geen prijs stellen op een mo gelijkheid om in Noordgouwe boodschappen te doen. Ruim de helft wil dat wel. En dan het liefst (72 procent) een winkeltje dat meerdere dagen open is. Maar als dan wordt doorgevraagd of de geïnterviewde als vrijwilliger in de winkel wil staan, antwoorden slechts 3 van 65 ondervraagden po sitief. Tweede optie als winkelvoor ziening is de rijdende winkel. Bijna een derde van degenen die graag lokaal boodschappen doen, zou het fijn vinden als een rijden de winkel het dorp zou aandoen. Voor hen had dorpsraadvoorzitter Ineke van Dijke woensdagavond goed nieuws. Kruidenier Jan Bolle uit Oosterland staat te trappelen. Na sluiting van Nummer 11 zet hij elke dinsdag, donderdag en zater dag met zijn winkelwagen koers naar Noordgouwe. Bolle wil De Jong niet in de weg lopen en wacht daarom netjes tot de winkel dicht is. „We mogen trots zijn op Vera dat ze het zo lang heeft volgehouden. Er zijn grotere dorpen die geen winkel hebben", zei een van de be zoeksters van de dorpsraadvergade ring. Volgens Van Dijke liggen er al plannen voor een afscheidsca deautje voor de onderneemster. „Iets met muziek of zo", suggereer de iemand in de zaal. Kamermuziek en oude knakkers zijn in trek Tip? schouwen-duiveiand@pzc.nl 'De Bijbelquiz leeft en loopt elk jaar weer wat beter' ZIERIKZEE - Leren over afval. En ondertussen zelf afvallen, verzucht Mario (2e van links) uit 2 Mavo B van Pontes Pieter Zeeman. Met zijn klasgenoten (vlnr) Stef, Sophie, Echica en Leon (en circa 80 andere leerlingen) fietste hij gisteren langs verschillende bedrijven om zich daar te laten informeren over afvalstromen. Zoals bij akkerbouwbedrijf en mini- camping 't Uulof in Zierikzee. Daar vertelde Gretha Uijl (helemaal rechts) onder meer over de afge werkte olie die de akkerbouwpoot met zich mee brengt en over de gescheiden afvalinza meling op de camping (zoals brood voor de dieren). Uijl vindt haar inzet normaal. „Het is goed als jongeren zich bewust zijn van het mi lieu." foto Ronald den Dekker MIDDELBURG Dankzij snel ingrijpen van een buurtbewoner is een 6-jarig jonge tje gisterochtend uit een te water geraakte auto gered. De auto stond op de oprit bij een huis in de Louis Armstrongstraat in de Middelburg se wijk Mortiere. Het jongetje zat al in de auto toen zijn moeder nog even in huis iets moest halen. De wagen rolde van de oprit af en kwam in het water terecht. Voor dat de brandweer arriveerde, had de buurman het ventje al bevrijd. SOMMELSDIJK De politie van het district De Eilan den is op zoek naar een circa 6o-ja- rige vrouw. Zij verleende hulp aan een 15-jarig meisje uit Stad aan het Haringvliet, dat was geschrokken van een schennispleger in de auto. Het incident gebeurde maan dagochtend op de Oudelandsedijk in Sommelsdijk. Nadat zij het meis je had getroost, reed de vrouw op de fiets weg in de richting van Mid- delharnis. Getuigen worden ver zocht 0900-8844 te bellen. BURGH-HAAMSTEDE Maarten van der Valk is de nieuwe voorzitter van de dorpsraad Burgh-Haamstede. Hij volgt Theo Heeres op die het welletjes vond. Van der Valk was al lid van het be stuur. Door het vertrek van Heeres zijn er nu twee vacatures in de dorpsraad. Belangstellenden voor een be stuursfunctie kunnen zich melden via de website www.dorpsraad- burghhaamstede.nl of bij de voor zitter of de secretaris. Tip? redactie@pzc.nl Prachtig waren ze, de portretjes die de fotograaf had gemaakt van tropi sche vogeltjes op de tentoonstelling in Noordwelle. Een kwartetje was het geworden en de fotograaf was zo attent geweest om de Latijnse na men van de gevleugelde vrienden aan zijn foto's toe te voegen. De redacteur van dienst toog aan het werk en begon, niet gehinderd door enige kennis van het vogelrijk, de genoteerde namen over te tikken in het fotobij schrift. 'Libo Agapornis Fischeri Lutino', Rebo Valkparkiet wildkleur'. Op een gegeven moment bekroop hem het onaangename ge voel dat er iets niet klopte. Een mee kijkende collega bevestigde dat: „Die rassen bestaan niet hoor. Libo bete kent linksboven en rebo rechtsbo ven." De gezichtskleur van de dienst doende redacteur kwam hierna aar dig in de buurt van de tropische Aga pornis Fischeri Lutino. Vrijdag 19 november 2010

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 47