301 sport Oosterse invloed goed voor Baaijens valt op met appuyementen in kür Hulshof aan einde seizoen weg bij WHS Hobbeldebobbelloop blijkt populair Zaalvoetballers SSV'65 weer laatste Steketee laat gouden kans liggen AANWINST UIT SINGAPORE De 28-jarige Prakash Kumar is inmiddels een beroemdheid in Wolphaartsdijk. Iedereen in het dorp kent hem van het voetbal. Real-trainer José Mourinho gaat Portugal helpen om de Ryder Cup 2018 naar zijn vaderland te halen vrijdag 19 november 2010 SINT-ANNALAND Voetbalvereniging WHS uit Sint-Annaland gaat na dit seizoen niet verder met hoofdtrainer Joost Hulshof, die nu aan zijn derde jaar gang bezig is bij de zaterdag-der deklasser. Het clubbestuur vindt drie seizoenen het maximale voor een coach. WHS staat na'negen speelrondes in de derde klasse B zesde met twaalf punten. ZOUTELANDE Organisator Lein Lievense rekent morgen bij de tiende editie van de Hobbeldebobbelloop op zo'n vijf honderd deelnemers. Dat blijkt uit het aantal krentenbollenstollen dat hij besteld heeft. Elke finisher in Zoutelande krijgt er één- Tot nu toe zijn zo'n driehonderd in schrijvingen binnen, eerlijk ver deeld over hardlopers en wande laars. MIDDELBURG Na de verrassende zege op koplo per Heerle 1 kwamen de zaalvoet ballers van SSV'65 weer met beide benen op de grond in het duel met FC Dauwendaele 2. De Goese eer steklasser verloor in Middelburg met 8-3 van de hekkensluiter en is nu zelf weer laatste. Voor SSV'65 scoorden Danny We ber (2x) en Joey van der HoefT. KWADENDAMME Als de driebanders van Steketee Schilders ooit een kans hadden ver der afstand te nemen van de degra datiezone, dan was het deze week wel. Het duel met rodelantaarndra ger Aartsbouw 3 eindigde echter in een 4-4-gelijkspel. Mét Tonny van Iwaarden speelde Steketee gelijk, maar hij verloor. Piet Scheffers had aan 81 beurten niet genoeg had om zijn partij in winst om te zetten. Martin Steke tee en Rinus Kramer wonnen wel. door Michiel Bouwman WOLPHAARTSDIJK - En toen stond er zomaar een voormalige jeugdin- ternational van Singapore op Sportpark Wolphaartsdijk. Het be gon met een wedstrijdje in het tweede, maar al vlot kreeg hij zijn kans bij het eerste. Prakash Kumar, 28 jaar, middenvelder en liefheb ber van de assist. Kumar woont sinds een paar maanden in Wolphaartsdijk, bij de familie van zijn vriendin, Ma- nouschka Muilenburg, die actief is in het vrouwenteam van de vereni ging. „We hebben elkaar vorig jaar tijdens Oud en Nieuw ontmoet in Singapore", vertelt Kumar in vloeiend Engels. „In- februari ben ik al even overgekomen en sinds een maand of drie ben ik hier defi nitief Ik heb mijn vrienden en fa milie voor Manouschka achtergela ten. Dat was beter dan andersom. Voor haar zou het In Singapore veel moeilijker zijn vanwege de re gels. Hoe het hier bevalt? So far, so good! Ik ben op zoek naar werk, sta voor alles open, mits het in de omgeving is." Kumar was vijftien of zestien toen hij ging voetballen. Laat, voor Eu ropese begrippen. Maar niet onlo gisch. „In Singapore promoten ze het voetbal niet zo. Het draait daar meer om zaalsporten. Basketbal, badminton, tennis... Toen ik zeven tien en achttien was, heb ik bij de nationale selectie tot die leeftijd ge speeld. Daar draait het allemaal om fitnesse. Rennen, rennen, ren nen; soms kwam er geen bal aan te pas. Hier gebeurt alles op het veld. Ik was verbaasd toen ik hier kwam, echt iedereen voetbalt." Wereld van verschil of niet, Ku mar past prima in het Wolphaarts- dijkse plaatje en voelt zich af en toe een ware beroemdheid. „Ze kennen me nu wel. Sta ik in de winkel en word ik aangesproken door mensen die ik niet eens ken! Dat was wel vreemd en een beetje eng, maar het is een goed teken. En als je dan vraagt hoe ze me ken nen is het: van de voetbal!" Kijk dus niet raar op als de spelers van Wolfaartsdijk 's zaterdags in het Engels coachen. „Voetbal is in ternationaal", zegt Kumash. „Ik versta de voetbaltermen. Midden, rug, snel. Dat is geen probleem. En na een paar trainingen kende ik de spelers ook. Arnold van Gemer- den vind ik een goede voetballer. Hij komt de bal halen en geeft an deren kansen, kan de bal vasthou den en een man uitspelen. Een ide ale spits." Rest nog een oordeel over Kumash zelf, natuurlijk. „|e kon zien dat hij daar ook gevoetbald heeft", zegt trainer Ad Poortvliet. „Het is wel wat moeilijk te vergelijken, want het is heel anders dan hier. Maar hij kan redelijk mee, is snel en ook als iedereen fit zou zijn, zou hij denk ik een basisplaats hebben. Hij is wel vrij klein, maar dat heb je vaak met voetballers uit die kan ten." Morgen komt koploper Bevelan ders op bezoek. Het gat met de zelfbenoemde titelkandidaat is op gelopen tot tien punten en dus is die wedstrijd heel belangrijk, weet ook Poortvliet. „Bepaalde dingen zijn tegengeval len: er zijn wat jongens afgehaakt in wie ik potentie zag en ik had ons in een betere vorm verwacht. Misschien is het een vorm van angst, zijn we bang om te verlie zen. We worden namelijk abso luut niet weggespeeld. Tegen Bevel anders heb ik niet veel keuze, maar wel het volledige vertrou wen. Vorig jaar speelden we twee keer erg goed (twee keer 3-1 winst) en ik schat ons nu niet min der in." UIT BASKETBAL New York. NBA. Miami Heat - Phoeriix Suns 123-96, Philadelphia 76ers - Toronto Raptors 86-94, Boston Celtics - Washington Wizards 114-83, Detroit Pistons - Los Angeles Lakers 90-103, New Orleans Hornets - Dallas Mave ricks 99-97, Minnesota Timberwolves - Los An geles Clippers 113-111, Oklahoma City Thun der - Houston Rockets 116-99, Utah Jazz - New Jersey Nets 98-88, Sacramento Kings - New York Knicks 106-113, San Antonio Spurs - Chicago Bulls 103-94. BILJARTEN Driebanden. Derde divisie. Cogito/Polka Print - Doggen Timmerbedrijf 4-4: Jean Paul de Kra ker - Jac Doggen 34-35, 52; Meerten Dallinga - Mark v.d. Boom 35-29, 56; Louis Dallinga - Jan Doggen 27-30, 64; Koen Pöpsel - Leo Wennekers 30-19, 49. Steketee Schilders - Aartsbouw 3 4-4: Tonny van Iwaarden - Jan Vergouwen 27-35, 63; Piet Scheffers - Willio v.d. Broek 31-35, 81; Martin Steketee - Jo van Vlimmeren 30-28, 51; Rinus Kramer-Anton Boeren 30-17, 59. Pool. Regionale tweede klasse. Jumping Jacks - Roadhouse United 5-1. VOLLEYBAL Doetinchem. Challenge Cup mannen, twee de ronde, eerste wedstrijd: Langhenkelvolley Doetinchem (Ned) - Tytan AZS Czestochowa (Pol) 1-3 (23-25 19-25 25-23 19-25). door Lucien Roelandt MAASTRICHT - Tessa Baaijens uit Goes heeft met de merrie Riana gisteren op de openingsdag van Jumping Maastricht de kür op mu ziek voor paradressuurcombinaties op haar naam geschreven. De ama zone stuurde in de wedstrijd voor de BMC Centaur Cup de Darling- ton-dochter naar een totaal van 73,50 procent. Dat was ruim een procent meer dan Gert Bolmer uit Den Ham, die een zilveren medail le won op het WK. Juryvoorzitter D de Haas: „Tessa stelde haar paard tijdens de gehele kür mooi voor. In deze klasse hoe ven de combinaties geen appuye menten te tonen, maar zij deed het wel. Daarmee verhoogde zij de moeilijkheidsgraad aanzienlijk. Het was ook een mooi in elkaar ge zette kür, waarin Riana steeds mooi los door het lijf bleef bewe gen. In de stap was er soms sprake van verlies in de aanleuning, maar de mooie ritmische draf en galop compenseerde dit volledig." „Deze Kur heb ik vorige week voor het eerst gereden tijdens een rondje instructie op het KNHS centrum in Ermelo", vertelde Baaijens. „Net als daar liep Riana ook nu in de losrijring. Het duurt nog wel even voordat ik dit niveau ook in de wedstrijdpiste kan laten zien. Maar ik ben dik tevreden. Dat ik in deze kür appuyementen heb laten zien, komt omdat ik in de reguliere sport in de klasse Z start en daar moet je dit onderdeel wel laten zien." Baaijens schreef de twee selectie wedstrijden voor Maastricht ook al op haar naam. Prakash Kumar, nieuweling bij Wolfaartsdijk: „Ik was verbaasd toen ik in hier LISSABON - Voetbaltrainer José Mourinho gaat zich inzetten om het golftoernooi om de Ryder Cup in 2018 naar Portugal te halen. De organisatie achter de Portugese kandidatuur meldde gisteren dat de trainer van Real Madrid is be noemd tot ambassadeur van het 'bid'. „Het organiseren van de Ryder Cup is goed voor het hele land en draagt bij aan de ontwikkeling van Portugal als toeristische bestem ming", aldus de gisteren uitgege ven verklaring van Mourinho. De Ryder Cup is een tweejaarlijk se golfwedstrijd tussen de Verenig de Staten en Europa, die sinds 1927 wordt gehouden. Naast Portugal zijn ook Neder land, Duitsland en Spanje kandi daat voor de organisatie van het evenement. Begin 2011 maakt de toewijzingscommissie bekend welk land het evenement van 2018 krijgt toegewezen. De editie van dit jaar werd gehou den op de baan van het Celtic Ma- nor Resort in het Welshe New port. Op een kletsnatte baan vero verde Europa de titel door de Ame rikanen met 14,5-13,5 te verslaan. In 2008 boekten de Amerikanen een ruime 16,5-11,5-overwinning op hun rivalen uit Europa. De eerste editie van de Ryder Cup was een onderonsje tussen de Amerikanen en golfers uit Groot-Brittannië. In 1973 sloten de Ieren zich bij hun Britse collega's aan. Amerika bleef echter opper machtig, waarna in 1985 de Euro pese ploeg het licht zag. Sindsdien ging de Ryder Cup negen keer naar het 'oude continent' en zeven keer naar de Amerikanen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 44