schoon schip sport 29 Zweed Chaddad op proef bij Feyenoord Squasher Schweertman ondanks nederlaag tevreden over Dutch Open Enkel Mathijsen in het gips gezet STAAN WE WEER Rutte belt Blatter vrijdag 19 november 2010 Premier Mark Rutte heeft gisteren gebeld met Fifa-voorzitter Sepp Blatter over het WK-bid van Nederland en België. Dat meldde de minister-president op zijn twittêrpagina. Rutte heeft Blatter ervan verzekerd dat beide landen er klaar voor zijn om het evenement in 2018 te organiseren. „Nederland en België zijn zeer gemotiveerd én in staat om een top-WK te organiseren", aldus Rutte. zürich - Met het schorsen van zes officials hoopt wereldvoetbalbond Fifa het corruptieschandaal rond de toewijzing van de WK's van 2018 en 2022 de kop te hebben in gedrukt. Hoofdpersonen in deze geruchtmakende corruptiezaak waren twee leden van het uitvoe rend comité van de Fifa, Amos Adamu uit Nigeria en Reynard Te- marii uit Tahiti. De bond ontken de dat het imago van de voetbal bond door de corrupte officials schade is toegebracht. Adamu werd gisteren voor drie jaar geschorst en kreeg een boete van lo.ooo Zwitserse francs (7500 euro). Temarii is voor één jaar uit gesloten van alle Fifa-activiteiten. De voorzitter van de Oceanische voetbalbond moest daarnaast 5000 francs betalen. De twee zou den in ruil voor geld hun stem hebben aangeboden bij de verkie zing van het gastland voor de WK's van 2018 en 2022. De Britse krant Sunday Times claimde vorige maand filmbeel den te hebben waarop Temarii en Adamu zich bereid verklaarden hun stem te verkopen. De aanbie dingen zouden zijn gedaan aan un dercoververslaggevers van de krant, die zich voordeden als lob byisten voor een groep Ameri kaanse bedrijven. De Verenigde Staten zijn een van de kandidaten voor de organisatie van het WK in 2022. De Fifa gaf na een tip van de krant de ethische commissie op dracht versneld onderzoek te doen naar het omstreden gedrag van de twee leden. Eerder werden zij, in afwachting van de resultaat van het onderzoek, al voorlopig geschorst. Ook vier andere officials - Slim Al- oulou. Amadou Diakite, Ahonga- lu Fusimalohi en Ismael Bhamjee - zagen hun eerdere voorlopige schorsing door de Fifa omgezet worden in definitieve uitsluitin gen tussen de twee en vier jaar. Ze zouden eveneens betrokken zijn bij corruptie rond de verde ling van de WK's. De Nigeriaanse Amos Adamu gaf gisteren meteen al aan in beroep tegen de schorsing van drie jaar. „Ik ben diep teleurgesteld over de bevindingen van de ethische com missie en had verwacht dat ik zou worden vrijgesproken van alle be schuldigingen", zei hij. „Ik ben het niet eens met die bevindingen van de commissie. Ik ben onschul dig en dat zal ik bewijzen ook." Adamu krijgt in zijn verweer bij val van de Nigeriaanse autoritei ten. „Als overheid moeten wij ons niet te veel bemoeien met voetbal zaken. Maar wij hebben sterk het idee dat Adamu niet eerlijk is be handeld", aldus een woordvoerder van het Nigeriaanse ministerie van Sport. Spanje en Portugal De wereldvoetbalbond Fifa had ook een onderzoek ingesteld naar mogelijke fraude rond de kandida tuur van Spanje en Portugal, die net als Nederland en België geza menlijk het WK van 2018 willen or ganiseren. De landen van het Iberisch schier eiland zouden het met oliestaat Qa tar op een akkoordje hebben ge gooid om zo eikaars stem te krij gen voor de organisatie van het mondiale evenement. Qatar is in de race voor de organi satie van het WK in 2022. 0 De ethische commissie van de Fifa achtte die beschuldiging echter niet bewezen. door Hans Leber rotterdam - In de zoektocht naar een spits heeft Feyenoord dezer da gen een Zweedse spits op proef: Andreas Chaddad. De 28-jarige spits speelt bij de Zweedse eerstedi- visionist Assyriska FF, ooit ook de club van Kennedy Bakircioglu. Chaddad maakte in zijn laatste tien duels acht doelpunten. De komst van Chaddad wordt, in het geval hij in de winterstop naar Nederland komt, waarschijnlijk (mee)gefinancierd door Pim Blok land. Hij is één van de gefortuneer de fans van Vrienden Van Feye noord, dat de club dit jaar al zeven tien miljoen opleverde door aande- lenverkoop. Dat bedrag zou inmid dels al tot 23 miljoen euro zijn ge stegen. Blokland, die eerder ook al de komst van Sekou Cissé naar Feye- door Roeland van Vliet rotterdam - Squasher Piëdro Schweertman was gisteren snel klaar op het Dutch Open in Rotter dam. De 27-jarige nummer 103 van de wereld, afkomstig uit Koudeker- ke, ging in de eerste ronde met 3-0 onderuit tegen de Australiër Came ron Pilley, de nummer twee van de plaatsingslijst. Desondanks was de Walchenaar opgetogen. „Ik heb mijn doel gehaald", zei hij. „Voor het eerst heb ik zo'n groot toer nooi op eigen kracht bereikt." Schweertman kreeg in de voor gaande jaren een wildcard voor het Dutch Open. Dat zat er nu niet in; landgenoot Dylan Bennett viel die voorkeursbehandeling ten deel. „Dat was een logische keus van de organisatie", zei Schweert man. „Ik vond het dus niet erg om voorrondes te moeten spelen." Die kwam de Zeeuw goed door. Hij versloeg Frank Hartkoren met 3-0 en verraste met een 3-1-zege op de Nieuw-Zeelander Kashif Shuja, die liefst 41 plaatsen hoger staat op de wereldranglijst. „In competitieverband had ik twee maanden geleden ook al eens te gen hem gespeeld. Toen verloor ik met 3-2, waardoor ik wist dat ik dicht bij hem zat. Dit keer heb ik het tempo goed hoog kunnen hou den en daardoor kon ik hem ver slaan." Tegen Cameron Pilley, de in Den Haag woonachtige Australiër, kon hij geen voet aan de grond krijgen. Hij is de nummer veertien van de wereld en daarom nog een maatje te groot. „Ik ken hem wel heel goed", vertelde Schweertman. „Hij is in Utrecht een teamgenoot van mij bij All Inn Squash. Als hij in Nederland is, spelen we één a twee keer per week tegen elkaar. Maar hij squasht heel onvoorspel baar. Je weet nooit wat hij gaat doen." In de eerste game (12-10) kon Schweertman zijn opponent nog wel partij geven. Op 10-7 kreeg hij zelfs nog een gamepoint. Maar vervolgens maakte Pilley vijf punten op rij. In twee volgende ga mes was de Koudekerkenaar kansloos. „Ik begon twee keer niet al te goed. Beide keren kon ik de achterstand niet meer wegwer ken." Voor Schweertman was het Dutch Open zijn eerste toernooi op de tour van de Professional Squash Association sinds de zomer. De toernooien in de maanden voor het Dutch Open waren allemaal te ver weg, vond hij. „Maar nu ko men er weer een paar aan in Euro pa. Ik ga naar toernooien op Tene- rife en Mallorca." Daar wil Schweertman weer wat punten verzamelen voor de we reldranglijst. Hij is de laatste maan den afgezakt van de 89e naar de 103e plek. hamburg - loris Mathijsen heeft in het ziekenhuis gips om zijn ge kwetste enkel gekregen. Dat maak te zijn Duitse club Hamburger SV gisteren op de website bekend. De verdediger ging woensdagavond, tijdens de oefeninterland van het Nederlands elftal tegen Turkije (1-0), vlak voor rust door zijn en kel en werd per brancard van het veld gedragen. Mathijsen ging met een door naar een nabijgelegen zie kenhuis. Volgens HSV is het nog onduide lijk hoe ernstig de blessure van is, omdat de zwelling momenteel te groot is om een goede diagnose te stellen. De international is giste rochtend teruggekeerd naar Ham burg. Daar is hij later op de dag op nieuw onderzocht. Voor trainer Armin Veh van HSV betekent het wegvallen van Mathij sen (30) een fikse tegenvaller. De Nederlandse international is al ja renlang een vaste waarde in het elf- De enkel van Joris Mathijsen, die woensdagavond geblesseerd raakte in het duel met Turkije, is gisteren in het gips gezet. foto Peter de Jong/AP tal van de Duitsers. In de afgelo pen vier jaar miste hij in totaal slechts zeven competitiewedstrij den. Veh kampt bovendien al met het nodige blessureleed in zijn se lectie. dmracBG». noord financieel mogelijk maakte, bekeek de spits gisteren samen met diens zaakwaarnemer aan de rand van het veld op Varkenoord, Feyenoords trainingscomplex. Ook algemeen directeur Eric Gud- de rukte uit om Chaddad daar te bekijken. Hoewel de spits al in de belangstel ling lag van Feyenoords scouting- apparaat, heeft ook de Zweedse voormalige Feyenoord-spits Hen- ke Larsson zich positief over hem uitgelaten. Nadat technisch direc teur Leo Beenhakker de aanvaller bekeek en positief was, is het nu aan Mario Been om een eindoor deel te vellen. De technische staf van Feyenoord gaf dit jaar meerdere keren aan dat een extra spits, een ervaren punt- speler, heel hard nodig is bij de club die momenteel een veertien de plaats bezet in de eredivisie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 43