het eind van de dag een huis TUIN 'Landelijke onderwijsnorm strookt niet met belang van dorpsschool' zeeland 123 bin nen uit k I Jongen van zes jaar gered uit drijvende auto gebouwd VAN ZEELAND 'De Piraat' 'Uitstel brede school zorgelijk' Sinterklaasspel 1 middelburg - Dankzij snel en dap per ingrijpen van een Middelbur ger is een zesjarig jongetje gisteren uit een auto gered die in het water was geraakt. De auto stond op de oprit bij een huis in de Louis Armstrongstraat in de Middelburgse wijk Mortiere. Het jongetje zat al in de auto, toen zijn moeder nog even in huis iets moest halen. De wagen rolde van de oprit af en kwam in het water tegenover het huis terecht. Vol gens de politie dreef de auto af naar de andere kant van de water gang. De brandweer werd even na acht uur in de ochtend opgeroe pen met de melding 'drenkeling'. Ook duikers van de stadsgewestelij ke brandweer kwamen daarom in actie. Een alerte buurtbewoner was toen al in actie gekomen en had de jongen bevrijd. door Claudia Sondervan kortgene - Statistische wijsheid over onderwijsnormen heeft wei nig te maken met de kwaliteit en het functioneren van kleine scho len in dorpen. Dorpsscholen kun nen niet zonder meer langs de meetlat van de landelijke normen voor scholen gelegd worden. Dat kwam gisteravond naar voren bij een debatavond over het be lang van scholen in kleine kernen, belegd door Sociëteit Noord-Beve land in Kortgene. Er zijn meer kleine dan grote scho len die zwak tot zeer zwak preste ren, droeg algemeen directeur Jos Ernst van de koepel voor Noord-Bevelandse en Goese open bare basisscholen aan. Hij citeerde uit het recente rapport 'Onderwijs ons goed' van RPCZ, Scoop en het provinciaal onderwijsplatform. Maar dat feit moet genuanceerd worden, vond Leen van Loon. „In het noorden zijn beduidend meer zwakke scholen. Dat is nadelig voor het beeld over de doorgaans goede Zeeuwse scholen", zei de kortgeleden afgezwaaide schooldi recteur van Kats. En tegenover die kleine 13 procent zwakke kleine scholen staan 87 procent kleine scholen die wel goed onderwijs geven, maande het publiek. De Prinses Margrietschool in Kats - veertig leerlingen en krimpend - diende als voorbeeld van een school die de spil is van het dorps leven. De school is de bron van le vendige sport- en culturele vereni gingen, van het dorpsblad en de sociale samenhang, temeer omdat de school gebruikmaakt van ken nis in het dorp. Dat brengt kinde ren sociaal bewustzijn bij, stelde Van Loon. Maar kleine groepen met weinig leeftijdsgenoten beper ken kinderen in het ontwikkelen van sociale vaardigheden, citeerde Ernst uit het rapport. Een kleine staf leerkrachten is erg kwetsbaar met een zieke of minder begaafde docent, haalde hij aan. Maar het di verse werk op een kleine school, met combinatieklassen en zowel zwak- als hoogbegaafde leerlingen, trekt ook een ander type onderwij zer aan dan een grote school, kreeg Ernst tegengeworpen. Ernst ging niet in op de vraag hoe in zijn visie de Noord-Bevelandse scholen er over vijf tot tien jaar voor staan. „Dat hangt vooral af van het beleid van gemeente en Rijk", hield hij af. „Den Haag heeft geen geduld met zwakke scholen." Henriëtte Nijs, komen af en toe eens kijken. „Eigenlijk was ik van plan maar heel kort te blijven, maar de dag is voorbij voordat je er erg in hebt", zegt Henriëtte. Het is ook wel bijzonder: wie om het uur komt kij ken, ziet het huis langza merhand verrijzen, alsof het een bouwpakket van Lego is. Rond een uur of negen worden de wan den op de begane grond geplaatst, na het middaguur staan de man nen al op de eerste verdieping te werken. De bouwsteiger groeit bij elke stap de hoogte in. Nadat een wand of deurkozijn door de hijs kraan het huis in is getild, kloppen en timmeren de werklui de boel foto's Willem Mieras dak geplaatst. Nu begint de afwerking aan de binnen- en buitenkant. Aan de buitenkant worden bakstenen gemetseld. vrijdag 19 november 2010 B aan elkaar vast. Bij het vallen van de avond tilt de hijskraanbestuur der het dak over het geheel heen en zit het werk er voor de bouw vakkers bijna op. Als de bewoners zouden willen, kunnen ze er van daag al intrekken. Henriëtte: „We gaan pas in februari, want eerst la ten we de binnenkant afwerken." En aan de buitenkant moet natuur lijk ook nog een en ander gebeu ren. Directeur Douwe Leerstra van Meerhuis: „In Canada timmeren ze er houten planken op, dat vin den ze daar heel normaal, een huis van hout. Hier in Nederland houden de meesten het, vanwege ons natte klimaat, op baksteen." J) meer informatie: www.meerhuis.nl mooist aangelegde www.verstratenenwalhout.nl - gewoon gezellig - STRANDPAVILJOEN Vrijdag, zaterdag en zondag geopend Duinweg Oostkapelle wolphaartsdijk - De SGP-Chris- tenunie in Goes is bezorgd over het uitstellen van de bouw van een brede school in Wolphaarts- dijk. Prognoses over leerlingenaan tallen zijn reden om het plan nog eens te bestuderen. SGP-Christen- unie sluit zich aan bij een brief van de medezeggenschapsraad van basisschool De Achthoek. Zo wel De Achthoek als de Ichthus- school moeten nu langer in nood gebouwen blijven. Dat kost vol gens de partij ook geld. Ook vraagt zij zich af wat voor effect dit uit stel heeft op de leefbaarheid. wissenkerke - Een toneelstuk over een jongen die dubt over de grote zak cadeautjes die Piet per ongeluk verkeerd bezorgde; moet hij ze teruggeven, en zo ja, hoe dan? Nut Noord-Beveland boekte voor woensdag 24 november de voorstelling Peter en de Vliegma- chien en de verdwenen zak van Sinterklaas in zaal Onder de Toren in Wissenkerke. Aanvang 14.00 uur, voor drie- tot negenjarigen. woonconcept Morgen genieten van onze NIEUWE Leolux Studio de Jonge Hoek van Dijke modern living easy living design living Schouwersweg 7 Heinkenszand 0113 561482 www.binnenult.nl ...bij aankoop een unieke, gesig neerde zeefdruk van de Zeeuwse kunstenaar Ronald Debbaut!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 39