's Morgens enkel fundering, op Harley 221 zeeland Regeling aanpassen huis stopt MODES 0,75 RECLAME Zeebonk Verkoping voor nieuwe huiskamers Borse|e R&B ^int Nicolaas op Noord-Beveland maken afspraken over nieuwbouw OOSTCAARDE Een van de eerste huizen in nieuwbouwplan 's-Gravenpolder wordt in een dag WIJ GAAN STOPPEN NA 40 JAAR www.autosturm.nl \eveit>aar vrijdag en zaterdag: Brood- en banketbakkerij Opril Grote Markt 4 J.D. van Mellestraat 32 Goes «tel. (0113) 21 5614 UW WARME BAKKER www.densoeteninval.nl vrijdag 19 november 2010 B goes - De nieuwe woonkamers voor de cliënten met dementie in zorgcentrum Rehoboth in Goes hebben aankleding nodig. Daarom houdt Stichting Zorgverle ning morgen een verkoping in het huis aan de Bergweg in Goes, van ïo.oo tot 15.00 uur. De opbrengst van de verkoop van woonaccessoi res, kinderkleding, boeken, bloe men en lekkers wordt gestoken in de inrichting van de tot woonka mer verbouwde, voormalige appar tementen. heinkenszand - Woningcorpora tie R&B Wonen stort de komende drie jaar jaarlijks ongeveer een ton in een fonds, dat wordt gebruikt voor dorpsvernieuwing. Dat komt neer op ongeveer een procent van de jaarhuur van al haar woningen. Het geld kan ook worden geïnvesteerd in de openba re ruimte, waarin de corporatie woningen verhuurt. Voorwaarde is dat de gemeente Borsele hetzelf de bedrag inlegt om de leefbaar heid te vergroten. R&B Wonen bouwt de komende drie jaar in de gemeente Borsele 167 sociale nieuwbouwwoningen. Wethouder Jan Zandee van de ge meente Borsele en directeur Peter Bevers van R&B Wonen bekrachti gen de prestatieafspraken maan dag in de raadsboerderij in Hein- kenszand met een handtekening. kamperland - Sint Nicolaas en zijn zwarte pieten arriveren mor gen op Noord-Beveland. In Kam perland komt hij aan in de Uitha- ven bij het planetarium. De Sint gaat in optocht naar het De Casern- broothuis met showkorps longe Kracht uit Kapelle voor een feest middag. In de haven van Colijns- plaat ontvangt Brassband Wilhel- mina de Sint. In optocht gaat het naar dorpshuis De Brug voor de audiëntie. Beide evenementen be ginnen om 14.00 uur. goes - Het Goese project om hui zen van senioren levensloopbe- stendig te maken, de zogeheten op- plusregeling, verdwijnt. Het colle ge besloot deze week om ermee te stoppen. De regeling was bedoeld voor men sen die een preventieve aanpas sing aan de woning wilden doen, zodat ze daar langer konden blij ven wonen. Het ging om zaken als het weghalen van drempels, het plaatsen van een verhoogde toilet pot of het aanbrengen van beugels in de badkamer. Aanvragers kon den maximaal zevenhonderd euro subsidie krijgen. „We betalen deze regeling voor een deel uit de WMO-bijdrage van het Rijk", zegt wethouder Jan de Pooter. „Daar zijn we echter op gekort. Dat betekent dat we keuzes moesten maken. Het college heeft besloten om te stoppen met de op- plusregeling." Er kwamen gemiddeld 24 aanvra gen per jaar binnen. „Natuurlijk is het subjectief, maar ik vind dat niet echt veel", stelt De Pooter. door Lilian Dominicus Wiltu mischienook een plakje Fries sui kerbrood?, vraagt een vrouw die uit de bouwkeet op nieuwbouwplan Oostgaarde in 's-Gravenpolder komt lopen. „Vers van de bakker uit Friesland", meldt ze er nog even bij. „Zo vers dat-ie bijna uit elkaar valt als je hem vastpakt." Een groot deel van de bouwvak kers praat ook al Fries. „Tja", zegt Douwe Leerstra van bouwbedrijf Meerhuis uit Hein- kenszand, dat gisteren op één dag tijd een vrijstaande woning op het nieuwbouwplan in elkaar heeft ge zet. „Dat komt om dat de pre fab-onderdelen van dit huis in Friesland in de fabriek zijn ge maakt. Hier in Zeeland is dit con cept nog relatief nieuw, in Fries land, Groningen en Drenthe wordt een groot deel van de wo ningen op deze manier in elkaar gezet." Meerhuis hoopt natuurlijk dat meer Zeeuwen na het zien van de 'bouw' van de woning-in-één-dag voor het concept zullen kiezen. In Kruiningen en Kapelle zijn al der gelijke huizen neergezet, de ko mende weken zal op plan Oost- gaarde nog een enkele vrijstaande woning en verder een heel woon blok de grond uit worden ge stampt voor woningstichting R B. „Deze methode, van oorsprong uit Canada, heeft namelijk grote voordelen. Hiernaast zijn ze al we ken aan het metselen in de regen, dit huis staat binnen een dag met een dak en al erop. Daardoor heb ben de bewoners straks veel min der last van bouwvocht. En de iso latielaag zitten tussen de spouw muren in, de laag bakstenen komt er als een jas overheen. Dat is ook anders dan de traditionele stijl van bouwen, waar de isolatielaag di rect achter de bakstenen zit. Zodra dat nat wordt is de isolatiewaarde nul. Het is net als met een natte jas, die voelt ook koud aan. Ther misch ondergoed werkt óók vele malen beter." De eerste wanden worden in de ochtenduren geplaatst. Enkele uren later staan er al meer wanden. De eerste verdieping wordt langzaam zichtbaar. De bouw van het huis loopt inder daad zeer voorspoedig: woensdaga vond arriveerden de vrachtwagens met de prefab-onderdelen, giste rochtend in alle vroegte begonnen de bouwvakkers aan de klus. Het hele proces wordt onder grote belangstelling van de mededorps bewoners gadegeslagen. Ook de toekomstige bewoners, August en Aan het eind van de dag is ook het Papegaaistraat 17 4461 AD Goes r+31 (0)113 216093 harleym@xs4all.nl Topkwaliteit tegen zéér lage prijzen; o.a. mantelpakken van Strenesse nu 100 LAATSTE WEEK GEOPEND! GOES MIDDELBURG Amundsenweg 39 0113-602000 Noordweg 467 *0118-612042 Uit voorrad

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 38