Zeeland Parkeren op Markt blijft probleem Total houdt schade stil Verhulst officieel burgemeester almanak [_a_ BEVELANDEN-THOLEN 22 en 23 26 en 27 HANDHAVING Aantal overtredingen noopt gemeente tot voortzetten van controles in de avonduren Snuffelen aan de techniek THOLEN - Tientallen schoolkinderen uit de ge meente Tholen konden gisteren snuffelen aan de techniek. Tijdens de Thoolse Techniekdag in gemeenschapscentrum Meulvliet probeer den bedrijven uit deze sector de jongens en meisjes warm te laten lopen voor een toe komst in het vak. De techniekdag werd voor de derde keer gehouden. Hij is bedoeld voor leerlingen uit groep acht. Het organiserende Technet Tholen twijfelt of deze dag alleen wel genoeg is om meer Thoolse kinderen voor de techniek te laten kiezen. Daarom nam ze het initiatief voor technieklessen op school. Vorig schooljaar deden drie basisscholen uit de ge meente daaraan mee. Dit jaar zullen dat er wellicht meer zijn. foto Willem Mieras goes - René Verhulst is gisteren door de Kroon officieel benoemd tot burgemeester van de gemeente Goes. De oud-wethouder van de ge meente Utrecht treedt op 1 decem ber in dienst als opvolger van Dick van der Zaag. Ook de benoeming van René Roep tot burgemeester van de ge meente Vlissingen is door de Kroon bekrachtigd. door Claudia Sondervan VLAKE - Raffinaderij Total wil nog niets zeggen over het bedrag dat gemoeid is met het opruimen van de gelekte olie in de akker bij Vla- ke. Daar lekte woensdag 20 okto ber 200.000 liter ruwe olie uit een transportleiding die kapot ging bij grondwerken. De aansprakelijk heid van de kosten van het op- ruimwerk, de schade aan de akker, leiding en sloten is onder handen Tip? redactie@pzc.nl bij verzekeraars. Op dit moment worden de drainagepijpen in de ak ker uitgegraven en nagezien op olieresten. De sloten rondom het perceel van een hectare zijn nage noeg schoon; binnenkort wordt het water bemonsterd. Vanwege de modder is de Kamperweg nog afgezet. De vele regen sinds het on geval heeft goed uitgepakt, meldt Totalwoordvoerder Alex van Schaik. Over vier maanden kan het veld weer beboerd worden. Prachtig waren ze, de portretjes die de fotograaf had gemaakt van tropi sche vogeltjes op de tentoonstelling in Noordwelle. Een kwartetje was het geworden en de fotograaf was zo attent geweest om de Latijnse na men van de gevleugelde vrienden aan zijn foto's toe te voegen. De redacteur van dienst toog aan het werk en begon, niet gehinderd door enige kennis van het vogelrijk, de genoteerde namen over te tikken in het fotobijschrift. 'Libo Agapornis Fischeri Lutino', 'Rebo Valkparkiet wildkleur'. Op een gegeven moment bekroop hem het onaangename ge voel dat er iets niet klopte. Een mee kijkende collega bevestigde dat: „Die rassen bestaan niet hoor. Libo bete kent linksboven en rebo rechtsbo ven." De gezichtskleur van de dienst doende redacteur kwam aardig in de buurt van de tropische 'Agapornis Fi scheri Lutino'. 's Morgens enkel fundering, 's avonds staat er een huis Vrijdag 19 november 2010 Pools echtpaar strijdt tegen vooroordelen over landgenoten Tip? bevelanden@pzc.nl/tho!en@pzc.nl door Rob Paardekam goes - De Grote Markt in Goes is 'C al zo'n vijf jaar autovrij, maar nog steeds parkeren veel mensen er 5? hun auto. Om die reden hebben burgemeester en wethouders be- sloten om voorlopig door te gaan met de controles in de avonduren. Dat geldt niet alleen voor de Markt. Ook op de Vlasmarkt en in de Singelstraat en de Korte Kerk straat wordt met enige regelmaat gecontroleerd in de avonduren. In de eerste negen maanden van dit jaar hebben de toezichthouders van de gemeente tachtig keer 's avonds gecontroleerd op illegaal parkeren in die straten. In principe krijgen overtreders in eerste instantie een waarschu wing, soms tot drie keer toe. Pas als iemand volhardt in zijn gedrag delen de toezichthouders boetes uit. Op de Grote Markt deden ze dat in de eerste negen maanden van 2010 54 keer. Daar werden 195 waarschuwingen uitgedeeld. Aan de Singelstraat kregen 62 parkeer ders een boete, tegenover 101 waar schuwingen. Ook in de Korte Kerk straat (11 boetes, 49 waarschuwin gen) en op de Vlasmarkt (43 boe tes, 101 waarschuwingen) waren de controleurs regelmatig te vin den in de avonduren. Deze cijfers hebben het college doen besluiten om het toezicht in de avonduren vooralsnog te hand haven. „De gemeenteraad en het college vinden het belangrijk dat het parkeerverbod wordt nage leefd", zegt wethouder Jan de Pool er. „Uiteindelijk moeten de contro les er toe leiden dat mensen hun gedrag veranderen en de auto daar niet meer parkeren. Dat kost ken nelijk tijd." Het plaatsen van paaltjes zou kun nen voorkomen dat mensen über haupt op de Markt kunnen ko men met hun auto. „Die discussie is in het verleden al eens gevoerd", stelt De Pooter. „Toen was de con clusie dat we daar niet aan moeten beginnen en zo denkt het college daar nog steeds over." Aan paaltjes zitten volgens de wet houder veel haken en ogen. Zo die nen onder meer de hulpdiensten en toeleveranciers wel het cen trum in te kunnen rijden. Een be weegbare paal, die in de grond kan zakken, zou een oplossing kunnen zijn, maar zo'n voorziening kost veel geld. De extra kosten voor het inzetten van toezichthouders in de avonduren vallen daarbij in het niet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 37