24|zeelan< De Zangers van Toen geven Met t-tag betalen in Terneuzen Mededelingen van de waterschappen Bewoners Marco Pololaan Hulst hekelen verkeer Ook regionale politici in actie tegen vignet In woonzorgcentrum Antonius in Kloosterzande zingen al tien jaar bewoners wekelijks gezamenlijk liedjes uit de oude doos. Werkzaamheden Nieuwvliet Maandag 22 november start het waterschap uit veiligheidsoverwegingen met het rooien van 29 populieren aan Ter Moere in Nieuwvliet. De takken van de bomen zijn zwaar en breken af bij harde wind. De werkzaamheden duren tot en met vrijdag 26 november. De weg wordt gedeel telijk afgesloten voor het verkeer. Het verkeer wordt omgeleid. Werkzaamheden Zuiddorpe Vanaf maandag 29 november tot en met zaterdag 4 december 2010 rooit het waterschap aan de voormalige Provinciale weg van Zuiddorpe tot aan de Belgische grens, 12 esdoorns en 75 essen. Deze bomen hebben een zwamaantasting, waardoor takken af kunnen breken. De weg is tijdens de werkzaamheden afgesloten voor het verkeer. Het verkeer wordt omgeleid. hulst - Bewoners van de Marco Pololaan, in wijk Groote Kreek, in Hulst willen dat de gemeente iets doet aan de aanhoudende verkeers overlast in hun straat. Er wordt volgens de bewoners veel te hard gereden in de straat, die vaak als sluiproute wordt gebruikt. Ook zouden grote, zware land bouwmachines, met als bestem ming de akkers achter Groote Kreek, door de Marco Pololaan ra zen. „Die voertuigen kunnen toch ook gewoon via de Grote Kreek- weg rijden", betoogde een bewo ner tijdens de vergadering van wijkraad Hulst Zuid. „Er spelen kinderen op straat. Ik hou mijn hart vast wat er gebeurt als er zo'n grote dorswagen langskomt." „Ach", wuifde voorzitter Toine Schreurs de grief weg. „Het dorsen gebeurt maar één keer per jaar en het seizoen is kort." terneuzen - Zeeuws-Vlaamse poli tici komen ook in actie tegen de dreigende invoering van een Bel gisch wegenvignet. Zowel GroenLinks in Terneuzen als Nieuw Gemeentebelang in Sluis concludeert dat Zeeuws-Vla mingen straks niet meer zonder kosten te maken hun woonomge ving kunnen verlaten. 'Onrecht vaardig en schadelijk voor de so ciaal-economische positie van de regio', vindt GroenLinks. Om het plan van tafel te krijgen, moet Sluis met Hulst en Terneuzen ac tie ondernemen, schrijft Nieuw Gemeentebelang aan B en W. GroenLinks in Provinciale Staten weet nog wel wat drukmiddelen als de Belgen niet willen luisteren. „Hef tol op de Westerschelde, ver hoog de loodsgeldtarieven en/of hef tol voor de Terneuzense zee sluis." vrijdag 19 november 2010 op 15 november 2010 heeft gerechtsdeur waarder Marco Rave te Goes o.v.v. de naamloze vennootschap ING BANK NV gevestigd te Amsterdam, te dezer zake woonplaats kiezende te Goes aan de Vlasmarkt 6 ten kantore van voornoemd gerechtsdeurwaarder, aan zij die verblij ven in de onroerende zaak of een gedeelte daarvan te Axel, gemeente Terneuzen, aan het adres Nieuwendijk 33, betekend een exploot d.d. 1 oktober 2010 houdende executieveiling van voor noemde onroerende zaak, waarbij onder meer het huurbeding tegenover hen en de eigenaar van de onroerende zaak wordt ingeroepen; Belanghebbenden kunnen zich voor een afschrift van genoemd exploot wenden tot: AG IN Timmermans Vlasmarkt 6 4461 CW GOES tel. 0113-246333 terneuzen - Alle bezitters van een t-tag voor de Westerscheldetunnel kunnen vanaf 1 december met dit apparaat automatisch betalen in parkeergarages Oostkolk en Thea terplein in de Terneuzense binnen stad. Sinds half september is proef gedraaid met het systeem. Honderd vooraf geselecteerde t-tag- gebruikers deden mee. De proef is geslaagd, zodat binnenkort kan worden 'opgeschaald'. Automobi listen die met de t-tag parkeren, hebben geen gedoe meer met kaartjes en betalingen. Bij het inrij den van de garage drukken ze op de speciale t-tag-knop. Daarna opent de slagboom. Later rijden ze eenvoudigweg naar de uitgang en gaat de slagboom vanzelf weer open. Het parkeergeld wordt auto matisch van het t-tag-tegoed afge schreven. Bezoekers van het Scheldetheater moeten er wel rekening mee hou den dat als ze met hun t-tag de ga rage inrijden het voordelige thea tertarief niet geldt. Als ze van dat tarief willen profiteren, moeten ze een inrijkaart nemen en na de voorstelling bij de betaalautomaat afrekenen. Vanaf 1 maart moet ove rigens extra betaald worden voor het parketen met de t-tag, één a twee euro per maand. DE ZANGERS VAN TOEN In recreatieruimte Den Binnenzat Antonius kwamen donderdagmie dejubileumzangmiddag zo'n zes' door Sheila van Doorsselaer Als het lied De Smok kelaar wordt ingezet, leeft mevrouw De Bats, al ver in de der de leeftijd en demen terend, helemaal op, Ze wijst fier naar zichzelf en als haar wordt ge vraagd: Wat smokkelde je vroe ger?, antwoordt ze trots: „Beuter!" En daarmee is meteen het nut van de wekelijkse zangmiddagen in woonzorgcentrum Antonius in Kloosterzande bewezen. Zingen maakt wat los in mensen. Plus; het is voor ouderen prima hersen gymnastiek. Al tien jaar lang ko men de eerste drie donderdagmid dagen van de maand bewoners van Antonius tezamen om, onder de muzikale begeleiding van vrij willigers uit het dorp, liedjes uit de oude doos te zingen. De zangers en zangeressen zijn gekend als 'De Zangers van Toen'; een naam ver zonnen door Fons Fassaert, en thousiast vrijwilliger. Het tienjarig jubileum werd gistermiddag ge vierd in zaal Den Binnendeur in Antonius. Als extraatje, om het te vieren, gingen in de pauze schalen met bitterballen rond. Al lang voor het begin van de jubi- leumzangmiddag druppelen de eerste bewoners de recreatiezaal binnen. Het is er meer dan behaag lijk warm. Op de tafels liggen zwar te mappen met daarin de teksten van in totaal 61 'liedjes van toen'. Het zijn allemaal gouwe ouwes, het ene lied komt uit een nog oudere doos dan de andere. Het re pertoire bestaat onder andere uit nummers als Een Klomp met een Zeiltje, Gestolen Rozen, De Klok van Arnemuiden, Me Wiegie was een Stijfselkissie en, natuurlijk, Ouwe Taaie. Voor de gelegenheid heeft activitei tenbegeleidster Saskia Van Assel haar voorgangster Liesbeth de Bruijn uitgenodigd. Zij was er van- Piet Mast (70) uit Kloosterzande is al sinds de oprichting van De Zan gers van Toen een van de vrijwilli gers. Hij begeleidt de zangers op ac cordeon of orgel. „Ik vind het heer lijk om te doen, we zingen om men sen blij te maken." Agnes Weemaes-Kint is ook al jaren vrijwilliger. Zij is voorzanger, ze zingt de liederen door de micro foon. „Ik zing al vanaf toen ik klein was. Een koor is niks voor mij, ik zou het liefst op de tafel staan zin gen!" af het eerste uur bij. Op haar eigen wijze opent ze de jubileummiddag met het traditionele openingslied Aan het Strand. Gemma Kint is een van de vrijwil ligsters die fungeren als aanjager. Ze zingst enthousiast mee, loopt van tafel naar tafel en spoort de mensen in de zaal aan mee te wie gen of te klappen. „Mijn zus is de zangeres van ons twee, ik ben meer de drefeleir, ik loop lekker rond." Van de oudere dames en heren kan niet worden verwacht dat ze het ene na het andere lied inzet ten, daarom wordt na elke paar liedjes een pauze ingelast. Eventjes de kelen smeren. Omdat er zo vaak wordt gepauzeerd is er ook een eigen lied ontstaan. Op de wij ze van My Bonny is Over the Ocean: Zeg,kom nou maar op met die koffie Zeg, waar blijft die koffie vandaag Wij zitten gedurig te wachten We lusten die koffie zo graag Jan van Heese (61) speelt gitaar in de begeleidingsband'. „Ik ging in de vut en wilde iets te doen hebben. Piet haalde mij toen bij de Zangers van Toen. Het is elke week genieten en mijn vrouw neemt speciaal een vrije dag om mee te komen zingen." UllgCII Gil IMCCUbMIbll ujus.no uw tafel vol zangeressen aan. Waterschap^™^^ Zeeuws Vlaanderen Kanaalweg 1 Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg Kennedylaan 1 4538 AE Terneuzen Telefoon 088 - 246 1000 (lokaal tarief) Fax 088 - 246 1990 info@scheldestromen.nl www.scheldestromen.nl De Zeeuwse waterschappen fuseren (bestuurlijk) per 1 januari 2011 tot het nieuwe waterschap Scheldestromen. De verkiezingen voor het nieuwe bestuur vinden plaats vanaf 11 tot en met 23 november. Sinds januari 2010 werken de medewerkers al samen. Waterschap Zeeuwse Eilanden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 30