r Zeeland PZC Winkels Hulst moeten langer open i Klank kora zorgt voor sfeer Afrika Genomineerden cultuurprijs en aanmoedigingsprijs bekend Buurman redt jongen van zes jaar uit drijvende auto I i ZEEUWS-VLAANDEREN 22 en 23 24 en 25 ONDERZOEK Ondernemers binnenstad willen volgend jaar uniforme openingstijden invoeren Dorpsraad volop bezig met toekomstvisie 1 i i Begrip voor kind met taalstoornis maakt verschil dag en nacht Vrijdag 19 november 2010 Zingen is voor ouderen prima hersengymnastiek Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Sheila van Doorsselaer HULST - Bezoekers van de binnen stad van Hulst willen dat de ope ningstijden van winkels fors wor den uitgebreid. Zo willen zij dat doordeweeks en op zaterdag de winkels in het stadshart tot 20.00 uur open blijven. Op zondag wil een overgrote meerderheid dat de winkels al vóór 12.00 uur de deu ren openen. Dit blijkt uit een breed opgezet on- TERNEUZEN - Tientallen bewoners van De Blide dompelen zich don derdagmiddag in de recreatiezaal van het Terneuzense zorgcentrum onder in Afrikaanse sferen op de klanken van de kora. Ze bewonderen Layba Diawarra, omdat hij prachtige tokkelmuziek uit de 21-snarige West-Afrikaanse 'harp' weet te toveren. De Blide warmt zich deze koude november- week aan Afrikaanse verhalen, fo to's, hapjes en drankjes. De thema- week ondersteunt de betrokken heid van de Stichting Oude renzorg Kanaalzone (SOKA) bij WorldGranny, een organisatie die met en voor ouderen in ontwikke lingslanden werkt. SOKA wil laten zien dat haar maat schappelijke verantwoordelijkheid zich tot buiten Nederland uit strekt. Ze subsidieert hulp voor Zuid-Afrikaanse grootmoeders, die voor hun kleinkinderen zor gen, omdat hun kinderen aan aids zijn overleden. Een fotogalerij met twaalf portretten van oma's brengt het onderwerp dichterbij. Corry lansen van Roosendaal (78) geniet van het optreden van Dia warra. De muzikale reis door de wereld eerder deze week miste ze. Maar bij de uitslag van de loterij en het eten van Afrikaanse hapjes is ze vandaag 'zeker' present. derzoek door bureau Markteffect uit Eindhoven waar achthonderd Vlaamse en regionale bezoekers van Hulst maanden geleden aan meewerkten. De resultaten van het onderzoek zorgen voor nogal wat deining on der leden van ondernemersvereni ging Hulst Vestingstad. „Deze sig nalen van de consumenten kun nen we niet naast ons neerleg gen", zegt Tom Willaert, voorzit ter van Hulst Vestingstad. „Voor heen dachten we wel te weten wat onze bezoekers willen. Maar nu staat het zwart op wit, we moeten aan de slag." De meeste winkels in de binnen stad zijn nu doordeweeks open vanaf 09.00 of 10.00 uur tot 17.30 uur en op zaterdag tot 17.00 uur. Een ruime meerderheid van de on dervraagden, met name de eigen inwoners van Hulst, vindt dat on voldoende. Zij willen de sluitings tijd oprekken tot 20.00 uur. Een openingstijd vanaf 8.00 uur wordt ook door velen op prijs ge steld. Over de sluitingstijd op zon dag (18.00 uur) is men over het al gemeen tevreden, maar een over grote meerderheid wil wel eerder dan vanaf 14.00 uur in winkels te recht kunnen. Een derde van de ondervraagden wil dat de winkels op zondag om 10.00 uur al open gaan, Ruim de helft kiest voor 11.00 uur en ruim tien procent vindt het best als de winkels na de noen hun deuren openen. De ondernemers trekken hun con clusies. Willaert: „We willen vol gend voorjaar nieuwe, ruimere, in ieder geval uniforme winkeltijden invoeren, waar dus ook de grote winkelketens zich aan houden." In 2005 was er in Hulst onder win keliers ook al een heftige discussie over versoepeling van de winkeltij den, met name voor de zondag. Het heeft toen niet geleid tot con sensus onder de ondernemers. Willaert acht het van het grootste belang dat de nieuwe winkeltij den, wanneer ingevoerd, breed be kend worden gemaakt. MHHrafflaHMBMHMMMMflHHBBRHBBBfHBwnnM! Layba Diawarra speelt in origineel gewaad op de kora, een 21-snarige 'harp' waarop West-Afrikaanse muzikanten prachtige melodieën tokkelen. foto Peter Nicolai TERNEUZEN MIDDELBURG KOEWACHT De dorpsraad Koewacht werkt aan een toekomstvisie voor het grens dorp. Een initiatiefgroep met bewo ners is opgericht. In februari wordt een dorpsenquête gehouden. Leer lingen van De Vlaswiek hebben al een vooronderzoek gedaan. Voor het najaar van 2011 moet de dorps visie klaar zijn. Ook het Belgische Koewacht wordt erbij betrokken. Volgens de dorpsraad zijn er veel kansen Koewacht nog aantrekkelij ker en leefbaarder te maken. Een onafhankelijke jury heeft de genomineerden voor de cultuur- en aanmoedigingsprijs 2010 van de gemeente Terneuzen gistermiddag openhaar gemaakt. Er waren in to taal 64 inzendingen. De genomineerden voor de cul tuurprijs zijn: het Festival van Zeeuws-Vlaanderen, Axel Cultuur- en Muziekstad (van de tweejaarlijk se bevrijdingstaptoe) en publicist- dichter A. J. van der Veeke. De kans hebbers voor de aanmoedigings prijs zijn: de jonge beeldend kun stenaars Vincent van Leeuwen en Wesley Kole, toneelvereniging Sie- sa uit Sas van Gent en Iazz-a-Delic (de stichting achter dance-events in Terneuzen). De winnaars wor den zaterdag 27 november vanaf 20.00 uur bekend gemaakt in de Grote Kerk in Terneuzen. Dankzij snel en dapper ingrijpen van een Middelburger is een zesja rig jongetje gisteren uit een auto gered die in het water was geraakt. De auto stond op de oprit bij een huis in de Louis Armstrongstraat in de Middelburgse wijk Mortiere. Het jongetje zat al in de auto, toen zijn moeder nog even in huis iets moest halen. De wagen rolde van de oprit af en kwam in het water tegenover het huis terecht. Volgens de politie dreef de auto af naar de andere kant van de watergang. De brand weer werd even na acht uur in de ochtend opgeroepen met de mel ding 'drenkeling'. Ook duikers van de stadsgewestelijke brandweer kwamen daarom in actie. Een aler te buurtbewoner had de jongen toen al bevrijd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 27