241 zeeland Parkeren op Markt blijft probleem T-tag ais parkeerkaart 'Beperking Miami leidt tot meer illegale handel' Geluk Schilden; Vernieuwde dorpskerk Colijnsplaat gereed Van Steenbergen BOUWBEDRIJF M.Koole B.V. v— C. v.d. Sande fmcj# HANDHAVING Gemeente blijft controleren vrijdag 19 november 2010 Na een lange tijd van voorbereiding is dit voorjaar daadwerkelijk begonnen met de bouw van een nieuwe ontmoetingsruimte. Aan het oude gebouw, dat los stond van de kerk, moest dusdanig veel worden opgeknapt, dat het zinvoller leek een geheel nieuw gebouw te bewerkstelligen dat in directe verbinding zou komen te staan met de kerk. Ook het bestaande mortuarium is vervangen en maakt nu deel uit van het sfeervolle geheel. Tevens zijn aan het interieur van de kerk aan passingen gerealiseerd wat, met behoud van de oorspronkelijke functie, heeft geresulteerd in een multifunctioneel karakter. De akoestiek is van grote klasse en nodigt uit tot onder meer het geven en bijwonen van concerten. Eén en ander is tot stand gekomen met sub sidies, bijdragen en de inzet door vrijwilligers. Wij, als Protestantse Gemeente, zijn daar iedereen zeer dankbaar voor. Daarnaast willen we de architect en de aannemers bedanken voor hun inzet. Wij spreken de wens uit dat de dorpskerk met ontmoetingsruimte van grote betekenis zal zijn en blijven voor het dorp Colijnsplaat. Deze generatie heeft zich ingezet om het beeldbepalende gebouw te bewaren voor de volgende. Deze bedrijven werkten mee aan de vernieuwde dorpskerk: bouwkundig ontwerpburo - projectmanagement ridderhofstraat 7 4434 ap kwadendamme tel. (0113)64 99 00 fax (0113)64 98 98 e-mailburovansteenbergen hetnet.nl At RIJK rijk aan bouwmogelijkheden Heinkenszand 0113-561593 www.rijkbouw.nl Je ziet gelijk wie Geluk heeft gehad Sint-Philipsland 0167 57 7200 Bruinisse 0111 48 3200 www.gelukgroep.nl WISSENKERKE TEL.0113-371071 FAX 0113-371197 Deurenafhangbedrijf Deurenafhangbedrijf C. v.d. Sande BV Tel. +31(0)165 - 38 70 65 Internet: www.cordeur.nl TMC Project feliciteert de Protestantse Gemeente te Colijnsplaat. Wij leverden de zachte en harde vloerbedek king. en de raambekleding in het gebouw. Marconistraat 13 4461 HH Goes Uafgl tel.(0113) 22 41 06 IPP'Sl fax (0113) 22 41 15 EK™ e-mail: info@tmcproject.nl www.tmcproject.nl P R 01 Ook hier weer paraat met hout en plaat! zierikzeesche Houthandel Industrieweg 22 4301 RS Zierikzee info@hillegomsehoutgroep.nl Tel.: 0111-412327 Fax; 0111-416926 w.hillegomsehoutgroep.nl door Rob Paardekam GOES - De Grote Markt in Goes is al zo'n vijf jaar autovrij, maar nog steeds parkeren veel mensen er hun auto. Om die reden hebben burgemeester en wethouders be sloten om voorlopig door te gaan met de controles in de avonduren. Dat geldt niet alleen voor de Markt. Ook op de Vlasmarkt en in de Singelstraat en de Korte Kerk straat wordt met enige regelmaat gecontroleerd in de avonduren. In de eerste negen maanden van dit jaar hebben de toezichthouders van de gemeente tachtig keer 's avonds gecontroleerd op illegaal parkeren in die straten. In principe krijgen overtreders in eerste instantie een waarschu wing, soms tot drie keer toe. Pas als iemand volhardt in zijn gedrag, delen de toezichthouders boetes uit. Op de Grote Markt deden ze dat in de eerste négen maanden van 2010 54 keer. Daar werden 195 waarschuwingen uitgedeeld. Aan de Singelstraat kregen 62 parkeer ders een boete, tegenover 101 waar schuwingen. Ook in de Korte Kerk straat (11 boetes, 49 waarschuwin gen) en op de Vlasmarkt (43 boe tes, 101 waarschuwingen) waren de controleurs regelmatig te vin den in de avonduren. Deze cijfers hebben het college doen besluiten om het toezicht in de avonduren vooralsnog te hand haven. „De gemeenteraad en het college vinden het belangrijk dat het parkeerverbod wordt nage leefd", zegt wethouder Jan de Poot- er. „Uiteindelijk moeten de contro les er toe leiden dat mensen hun gedrag veranderen en de auto daar niet meer parkeren. Dat kost ken nelijk tijd." Het plaatsen van paaltjes zou kun nen voorkomen dat mensen über haupt op de Markt kunnen ko men met hun auto. „Die discussie is in het verleden al eens gevoerd", stelt De Pooter. „Toen was de con clusie dat we daar niet aan moeten beginnen en zo denkt het college daar nog steeds over." Aan paaltjes zitten volgens de wet houder veel haken en ogen. Zo die nen onder meer de hulpdiensten en toeleveranciers wel het cen trum in te kunnen rijden. Een be weegbare paal, die in de grond kan zakken, zou een oplossing kunnen zijn, maar zo'n voorziening kost veel geld. De extra kosten voor het inzetten van toezichthouders in de avonduren vallen daarbij in het niet. m mm mmm TERNEUZEN - Alle bezitters van een t-tag voor de Westerscheldetunnel kunnen vanaf 1 december met dit apparaat automatisch betalen in parkeergarages Oostkolk en Thea terplein in de Terneuzense binnen stad. Sinds half september is proefge draaid met het systeem. Honderd vooraf geselecteerde t-taggebrui- kers deden mee. De proef is ge slaagd. Automobilisten die met de t-tag parkeren, kunnen bij het inrijden van de garage op de speciale t-tag- knop drukken. Daarna opent de slagboom. Later rijden ze naar de uitgang en dan gaat de slagboom vanzelf open. Het parkeergeld wordt automatisch van het t-tag-te- goed afgeschreven. Het voordelige theater-parkeertarief van het Schel- detheater geldt overigens niet bij gebruik van de t-tag. s§ - ■m&m door Harmen van der Werf TERNEUZEN - Als coffeeshop Miami in Terneuzen nog maar twee in plaats van drie gram softdrugs per klant per dag mag verkopen, leidt dat onherroepelijk tot meer illega le verkoop, voorziet woordvoerder Hans van As van Miami. Burge meester Jan Lonink hoopt met be perking van de verkoophoeveel- heid het drugstoerisme juist nog verder terug te dringen. Volgens Van As is dat een illusie. Hij wijst erop dat vijf gram per klant per dag de landelijke norm is. Terneuzen voert met drie gram al een strenger beleid. „Sinds wij die drie gram moeten hanteren, zie je al dat de illegale handel is ge groeid. Niet alleen in de binnen stad, maar ook daarbuiten. Bij twee gram wordt dat alleen maar erger. Het lijkt erop dat veel men sen al zijn vergeten wat een puin hoop het nog maar vijftien jaar ge leden was met drugsverkoop in Terneuzen." Of Miami bezwaar aantekent te gen de verlaging van de verkoop- hoeveelheid, wil Van As nog niet zeggen. „De burgemeester moet of ficieel zijn beslissing nog nemen. De gemeenteraad zal er dan ook wel wat over willen zeggen. We zien dan wel verder." ONTWERP EN ADVIES •BOOMVERZORGING •TUINCENTRUM GROOTHOVENIERS FIJN HOVENIERS BESTRATINGEN Nieuweweg 6, Kamperland tel. 01X3-372738 www.sandee.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 26