2005 ongewenste toegift TUIN zeeland 123 Gapend gat in de stad Eerste diploma's voor zelfstandig reizen met openbaar vervoer Meubelhal uit Dishoeckstraat Kerstviering Leger des Heils bin n9n Kosten bouwput 'De Piraat' VAN ZEELAND Lezingen over 'Europa in uw dagelijks leven' Installatie René Roep op 15 december vrijdag 19 november 2010 ?3?SS®SÏSSSSSSSgS I'lltili'lllWil IlltiWI I lil In 2005 besloot de gemeenteraad om te stoppen met de bouw van een theater aan de Zuidsingel in Middelburg. Sindsdien wacht de bouwput op een nieuwe bestemming. door Theo Giele Dat de Middelburgers na acht jaar de troos teloze aanblik van de bouwput aan de Zuidsingel beu zijn, kan wethouder Albert de Vries be grijpen, Twee jaar geleden leek het bouwputdrama aan zijn laatste be drijf toe te zijn. De Walcherse Bouw Unie, die eind 2006 de put in handen kreeg, presenteerde een plan voor een appartementencom plex annex woningen in het ge bied Zuidsingel-Koningsstraat-Kor te Noordstraat. En hoewel niet ie dereen stond te juichen, leek er vanuit het publiek ook belangstel ling voor deze appartementen in het centrum van de stad. Maar eind 2008 werd duidelijk dat Nederland niet ontsnapte aan de kredietcrisis. De verkoop van nieu we woningen stortte in. „De kans dat op korte termijn genoeg appar tementen worden verkocht om met de bouw te kunnen beginnen, wordt laag ingeschat. Dat ligt niet aan het plan, maar aan de econo mische crisis. Dat kun je de WBU of de gemeente niet verwijten", al dus De Vries. Wachten tot de crisis overwaait, is voor de wethouder geen optie. „We praten verder over plan B, C, D, E, enzovoorts. Daarbij worden ook partijen als Woongoed en zor gaanbieders betrokken. Maar we moeten de betaalbaarheid in de ga ten houden. Alternatieven kunnen op zich ook weer grote financiële risico's met zich meebrengen." Dit jaar wil De Vries er met de WBU uit zijn, hoe verder te gaan. De gemeente wil er zelf geen geld insteken, maar zou de WBU tege moet kunnen komen door de grondprijs te verlagen om de ver koopprijs van de appartementen en woningen te drukken. De gemeente heeft 6 miljoen euro betaald voor de aanleg van de bouwput; De put is voor het symbolisch be drag van 1 euro overgedragen aan de WBU met de afspraak dat na verkoop van de woningen 3 mil joen voor de grond wordt betaald; Het 'waterdicht' maken van de bouwput - stabilisering - heeft de WBU 2 miljoen euro gekost; S< In totaal is dus al 8 miljoen gespen deerd aan de put door gemeente en WBU; De derde fase van dit proces zal nog eens 1 miljoen euro kosten. foto Ruben Oreel 20 februari 1997: raadgevend bu reau voor de kunsten STOA advi seert gemeenten, provincie en mi nisterie om een groot theater (900-1000 plaatsen) in Zeeland, en wel in Middelburg, te bouwen; 25 juni 2001: de gemeenteraad besluit een A-theater met parkeer garage te bouwen op de plaats van de Berghuijskazerne aan de Zuid singel: totale kosten 67,2 miljoen gulden (30,5 miljoen euro); december 2003: eerste omwo nenden klagen over .schade; 3 maart 2005: bouwput wordt in allerijl volgepompt met water als naastgelegen panden beginnen te verzakken; *5 september 2005: raad ziet af van bouw theater aan Zuidsingel, gemaakte kosten - 6,8 miljoen - worden in één keer afgeboekt; MIDDELBURG - Vijftien leerlingen van de Klimopschool in Middel burg hebben gisteren een certifi caat gekregen voor zelfstandig rei zen met het openbaar vervoer. Zij zijn de eersten in Zeeland die zo'n diploma hebben gekregen. Op de Klimopschool zitten kinde ren die zeer moeilijk kunnen le ren. Vaak zitten ze tot hun twintig ste op die school. Vanaf hun vijf tiende moeten ze vaker met het openbaar vervoer reizen omdat ze bijvoorbeeld elders in de provincie stage gaan lopen. Vaak zijn ze af hankelijk van speciaal leerlingen vervoer, of van hun ouders en de fiets. Reizen met bus en trein is nieuw voor ze. Om ze te leren hoe dat werkt zodat ze daar zelfstandig ge bruik van kunnen maken, is een W - gewoon gezellig - STRANDPAVILJOEN Vrijdag, zaterdag en zondag geopend Duinweg Oostkapelle mooist aangelegde www.verstratenenwalhout.nl MIDDELBURG In de Zeeuwse Bibliotheek in Mid delburg worden morgen vijf lezin gen over Europa gegeven. Thema is 'Europa in uw dagelijks leven'. De organisatie is in handen van het T.M.C. Asser Instituut in Den Haag. De eerste lezing begint om 10.30 uur. Toegang is gratis. VLISSINGEN Binnenkort moet de Van Dishoeck straat in Vlissingen het voortaan doen zonder Rob's Meubelhal. De uitbater houdt het voor gezien en heeft nu leegverkoop. Het pand wordt waarschijnlijk weer ver huurd. Mede-eigenaar en makelaar Tim Theelen laat weten dat de ge- MIDDELBURG meente 'wel eens' belangstelling heeft getoond voor het pand, om onderdeel te laten uitmaken van het Scheldekwartier. „Maar daar is alleen nog over gefilosofeerd. Het voorstel is nooit geconcretiseerd." Datzelfde geluid klinkt van andere pandeigenaren in de straat. 5 december 2006: Walcherse Bouw Unie krijgt de bouwput in handen met de verplichting de put te stabiliseren en er woningen te bouwen; september 2008: architectenbu reau Fierloos neemt de opdracht voor het ontwerp over van het Rot terdamse bureau Claus en Kaan; oktober 2008: kredietcrisis slaat ook in Nederland toe; 29 januari 2009: WBU presen teert zijn bouwplannen voor 58 ap partementen en 20 woningen; 26 juni 2009: college meldt in memo dat procedures van be zwaarmakers de bouw kunnen ver tragen tot augustus 2012; 23 juli 2010: wethouder De Vries zegt met de WBU te onderzoeken hoe er 'vaart' in het bouwproject gehouden kan worden. Het Leger des Heils Walcheren houdt dinsdag 14 december de jaar lijkse kerstviering voor ouderen, al leenstaanden en mensen met een laag inkomen. De viering vindt plaats in het gebouw van het Leger des Heils (Zwin 1, naast de brand weerkazerne) in Middelburg en be gint om 18.00 uur. In de week van 22 tot en met 27 no vember collecteert het Leger voor deze viering in Vlissingen; een week later is er een collecte in Mid delburg. Gratis kaarten voor de kerstviering VLISSINGEN René Roep wordt op woensdag 15 december om 16.00 uur geïnstal leerd als burgemeester van Vlissin gen. Zijn benoeming is gisteren be krachtigd door de koningin. De in stallatie gebeurt tijdens een buiten gewone raadsvergadering. De hui dige burgemeester Wim Dijkstra neemt op 26 november afscheid. zijn af te halen bij de panden van het Leger des Heils in Vlissingen (Singel 254, op 8 december van 9 tot 12 uur en op 10 december van 13.30 tot 15.30 uur) en in Middel burg (Zwin 1, op 7 december van 12.30 tot 14.30 uur en op 10 decem ber van 9.30 tot 13.00 uur). Telefonisch reserveren kan op 6 de cember van 10.00 tot 12.00 uur via 0118-615430. In de week van 20 tot 24 december is er dagelijks van 10.00 tot 13.00 uur open huis in het pand in Middelburg met koffie, eten en muziek. Morgen genieten van onze NIEUWE Leolux Studio speciaal lessenpakket ontwikkeld. Dat is gedaan, door Mobycon. Het pakket heet OV4U, een afkorting van openbaar vervoer voor u. Middelburg is de eerste gemeente in Zeeland die aan dit project mee doet. In maart zijn de lessenpak ketten aan de Klimopschool uitge reikt. Wethouder Albert de Vries reikte de certificaten gisteren uit aan de vijftien leerlingen. 1. Auto met kind water in gerold 2. Man ontkent verkrachten vriendin 3. Hogere lasten laatste redmiddel Jaap Komejan hield een dagboek bij over de bevrijding van Walcheren: www.pzc.nl/oorlogsdagboek. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl ...bij aankoop een unieke, gesig neerde zeefdruk van de Zeeuwse kunstenaar Ronald Debbaut! Schouwersweg 7 Heinkenszand 0113 561482 www.binnenuit.nl de Jonge Hoek van Dijke modem living easy living design living

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 25