'Bedrijfsvoering I'Escaut is een chaos' Middelburger redt zesjarig jongetje uit drijvende auto Snel besluit over toekomst bouwput Libo 24 en 25 22 en 23 RECHTBANK Woningbouwvereniging ontslaat manager almanak door Emile Calon MIDDELBURG - De Vlissingse wo ningcorporatie I'Escaut kampt al ja- £ren met flinke problemen op het ^gebied van automatisering. Het be- drijf werkt met drie systemen die verschillende resultaten geven, zo bleek gisteren in een rechtszaak waarbij een ontslagen manager een vergoeding vroeg van twee maal haar jaarsalaris. De directeur zegde in augustus het vertrouwen in de manager woon diensten van de ene op de andere dag op omdat ze volgens raads man K. Flos de budgetoverschrij dingen op haar afdeling niet in de hand kon houden en probeerde te verbloemen. Hij stelde dat de direc tie moet kunnen vertrouwen op zijn managers en dat ze een voor beeldfunctie hebben. Raadsman J. de Jonge schetste op zijn beurt een tamelijk ontluiste rend beeld van de organisatie van I'Escaut. Vooral op het gebied van automatisering is het daar al jaren een chaos, zei hij tegen de kanton rechter. „Het is een puinhoop." Hij stelde dat volgens het ene sys teem de afdeling van de manager één miljoen had uitgegeven in een half jaar tijd. Volgens het tweede systeem ging het om 1,2 miljoen en volgens het derde om 1,5 mil joen. Computerdeskundigen lo pen volgens hem in en uit zonder dat het hen lukt die systemen fout loos te laten samenwerken. Budgetoverschrijdingen waren vol gens hem altijd gewoon aangepast zonder dat dat voor iemand gevol gen had. „Dat ging jaren zo." Hij gaf aan dat budgetten voor on derhoud ook al jaren te krap wa ren begroot, zodat overschrijdin gen niets abnormaals waren. Ook vertelde hij dat de manager al in april meldde dat ze weer te kam pen had met een overschrijding. „In augustus is die overschrijding echter plotseling een punt." Flos herhaalde dat het niet ging om het de overschrijding maar om de poging het tekort te verbloe men. De manager zelf ontkende dat ze zoiets had gedaan. Volgens haar is ze het slachtoffer geworden van een directeur die om de twee jaar wel een leidinggevende ont slaat. Het waarom is haar tot dus ver niet duidelijk geworden. Ondanks een schorsing lukte het beide partijen niet om het eens te worden over een ontslagvergoe ding, zodat de Middelburgse kan tonrechter over twee weken een uitspraak doet. door Maurits Sep MIDDELBURG - Hij maakt het goed, de zesjarige jongen die gisterochtend uit een auto werd gered die in een vijver was beland. Dankzij de man die hem er zo snel uit wist te krijgen: Ties van Boekhold. „Ik ben 's avonds nog langs gegaan en hij zat lekker aan de frietjes." Rond acht uur gebeurde het, in de Middelburgse wijk Mortiere. In een onbewaakt ogenblik, toen de moe der van het jongetje nog snel even iets in huis moest halen, rolde de auto achteruit de oprit af, zo een vij- j/er in. Haar zoontje zat al in de auto. Ties van Boekhold was net op de fiets op weg om zijn eigen zoontje van vijf naar school te brengen. „Ik reed aan de andere kant van de vijver en hoorde iets achter me. Toen ik omkeek, zag ik de auto van de op- f-it afrollen, de vijver in. Ik ben meteen om de vijver ïieen gefietst, heb bij mensen aangebeld en gezegd dat ze 112 moesten bellen." De auto dreef naar het midden van de vijver en bleef daar hangen. Van Boekhold reed om de vijver heen, stapte voorzichtig het water in en begon aan de auto te trekken. „Ik wist niet hoe diep het was, maar toen ik tot mijn middel in het water stond, kon ik er net bij. Het is net een zware sloep waar je aan trekt." Door het raam heen maakte Van Boekhold de jongen duidelijk dat die zijn hand moest pakken zodra hij de deur van de auto open had. „Door de waterdruk moest ik veel kracht zetten om de deur open te krij gen. Toen heb ik de jongen opgetild en over het wa ter heen op de kant gezet." Een minuut of drie heeft het alles bij elkaar geduurd, schat de redder. En op een nat pak na hebben ze er beide niks aan overge houden. „Ik kon vrij rustig blijven ja. Ik heb achttien jaar bij Defensie gewerkt. Daar heb ik wel geleerd om in stressituaties het overzicht te behouden." Ties van Boekhold woont zelf ook in de Mortiere. Het is een wijk met veel waterpartijen. Mooi natuur lijk, maar ze kunnen ook gevaarlijk zijn. Al was er nu gewoon sprake van pech, vindt hij. „Dit kan iedereen overkomen, al denk je misschien van niet." De auto van een Middelburgse vrouw rolde van de oprit naast het huis af, belandde in het water en dreef naar de overkant. Het zesjari ge zoontje van de vrouw, dat in de auto zat, werd door een omstander gered. foto Roland de Jong Parkeren op de Goese Markt blijft een probleem Tip? walcheren@pzc.nl Bouwputdrama in Middelburg krijgt ongewenste toegift Vrijdag 19 november 2010 Tip? redactie@pzc.nl door Theo Giele MIDDELBURG - De Middelburgse wethouder Albert de Vries wil nog dit jaar met de Walcherse Bouw Unie afspraken maken over de toe komst van de bouwput aan de Zuidsingel. Dat kan gaan van gefa seerde uitvoering van het huidige plan tot het bedenken van andere oplossing. De bouw van een appartementen complex op de bouwput aan de Zuidsingel in Middelburg laat lang op zich wachten. Door de krediet crisis lukt het niet om voldoende woningen aan de man te brengen. De Vries zoekt met de Walcherse Bouw Unie/Heijmans naar een op lossing. „De kans dat op korte ter mijn 60 procent van de woningen verkocht is, schatten we laag in", al dus De Vries. Op het moment dat dat percentage gehaald zou wor den, zou de WBU beginnen met de bouw. „De burgers worden terecht onge duldig, maar het is een verschrikke lijk ingewikkeld vraagstuk met voor de betrokken partijen grote belangen", aldus De Vries. Terugko pen van de bouwput is niet aan de orde. De Middelburgse wethouder wil in elk geval dat de aanblik van de put verbetert. pagina 22 en 23: bouwputdrama krijgt ongewenste toegift Prachtig waren ze, de portretjes die defotograaf had gemaakt van tropi sche vogeltjes op de tentoonstelling in Noordwelle. Een kwartetje was het geworden en de fotograaf was zo attent geweest om de Latijnse na men van de gevleugelde vrienden aan zijn foto's toe te voegen. De redacteur van dienst toog aan het werk en begon, niet gehinderd door enige kennis van het vogelrijk, de genoteerde namen over te tikken in hetfotobijschrift. 'Libo Agapornis Fischeri Lutino', 'Rebo Valkparkiet wildkleur'. Op een gegeven moment bekroop hem het onaangename ge voel dat er iets niet klopte. Een mee kijkende collega bevestigde dat: „Die rassen bestaan niet hoor. Libo bete kent linksboven en rebo rechtsbo ven." De gezichtskleur van de dienst doende redacteur kwam aardig in de buurt van de tropische 'Agapornis Fi scheri Lutino'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 23