consument! 17. speelgoedtest fpeeltjoed (/au het Jaat* I voor de lezers van deze krant! Kerstshoppingcruise Düsseldorf en Keulen vrijdag 19 november 2010 De sint is in het land, de schoen staat klaar en de zwarte pieten doen hun inkopen. Een panel van dertien kinderen testte een tiental spelletjes dat genomineerd was voor VOOR STALEN ZENUWEN Als het spelletje tevoorschijn komt, roept moeder Miranda (41): „Hé, is dit niet de Toren van Pisa, wat jonge stelletjes vroeger speel den in Ron Brandsteders Honey- moonquizT' Haar dochters An na-Laura (12) en Julia (10) kijken alsof ze water zien branden. Voor hen is Wobble een nieuwe vin ding. Een behendig heidsspel voor alle leef tijden: wie met behulp van kleine sjoelste nen op de rand van het beweegbare speelbord een balle tje het snelst in vier gaten weet te manoeuvreren, is de winnaar. Na tien speelminuten, als de stenen voor de zoveelste keer van het speelbord op de tafel zijn gekukeld, is de lol er goed deels af. Anna-Laura: „)e wordt er hartstikke zenuwachtig van." Wobble, Identity Games, 8-12 jaar, adviesprijs 24,95 euro, www.identitygames.nl RAPPORTCIJFER 5 PAPER JAMZ GITAAR VERVEELT SNEL Dit speelgoedgitaartje zonder sna ren werkt op batterijen. Door mee te tokkelen op de achtergrondmu ziek en de zang die de gitaar pro du ceert, lijkt het net of je gitaar speelt in een band. Met een beetje fantasie voelt Laura (io), die gewend is piano te spelen, zich een rockster. Een paar wilde, schokkende bewegingen erbij en het is net echt. Het oogt allemaal spectaculair, maar in de praktijk gaat dit speelgoedgitaartje vrij snel vervelen. Misschien is het ook meer voor jongens, Laura speelt liever piano. Q Paper Jamz Gitaar, Sablon, 8-12 jaar, adviesprijs 39,95 euro, www.paperjamz.com RAPPORTCIJFER 6 BLIJVEN SPELEN MET JISHAKU Het simpele magnetenspel Jisha- ku, drie spelvariaties in één doos, blijkt een verrassende keus. Het be staat uit een klein speelbord met piepschuimen kuiltjes en achttien magneetjes. Zoveel mogelijk mag neetjes in het speelbord leggen zonder dat ze aan elkaar kleven, klinkt makkelijker dan het is. Hoe voorzichtig ook, steeds springt het hele zootje uit het niets tot één grote kluwen. Strategie en behen digheid helpen, maar de uitkomst blijft onvoorspelbaar. De 14-jarige Josse wil zowaar blijven spelen. 'Grappig', luidt zijn lovende oor deel. Wel mag het speelbord wat hem betreft groter. Jishaku, Identity Games, 12+, adviesprijs 19,95 euro, www.identitygames.nl RAPPORTCIJFER 7,5 KOMISCHE TAFERELEN EBa De Hyves Ranking Game is een klassiek bordspel met dobbelsteen, kaarten en poppetjes. Dat is niet iets waar Mayke (12) meteen en thousiast van raakt, toch zit ze al snel helemaal in het spel. De deel nemers moeten hun persoonlijke voorkeuren prijsgeven en ook la ten zien hoe goed ze elkaar ken nen. Het spel en de vragen leveren komische taferelen op. „Je leert el kaar echt kennen", zegt Mayke. „Het spel dwingt je veel met el kaar te praten. Niet alleen gezellig, maar je wilt ook winnen." Het spel heeft vragen voor kinderen van 12 jaar en ouder en vragen voor kinderen van 18 jaar en ouder. Bij de laatste categorie ko men vragen voor over seks, niet al tijd even geschikt voor jongere kin deren. Q Hyves Ranking Game, Nova Carta, 12+, adviesprijs 24,99 euro, www.novacarta.nl RAPPORTCIJFER 9 Het testpanel bestond uit: Josse van Bakel, Mayke en Laura van Oosten, Julian Heemskerk, Ismael en Ibrahiem Choukoud, Tip Dohmen, Sofie van der Meij, Luka en Jente van Mullem, Anna-Laura en Julia van den Berg en Joshua Timmers. Speelgoed van het jaar Begin november werd voor de 37e keer het Speelgoed van het Jaar ge kozen. Meer dan 15.200 mensen brachten vanaf half september tot en met 31 oktober een stem uit op het genomineerde speelgoed. In vijf leeftijdscategorieën waren steeds vijfspellen genomineerd. t Tot Speelgoed van het Jaar werden gekozen: 0-4 jaar: Smartmax-mag- netic Discovery (Smart); 4-6 jaar: Grote Dierentuin (Playmobil); 6-8 jaar: Lego spellen Minotaurus (Lego); 8-12 jaar: Lego City Vracht- trein (Lego); 12+: Tricoda (King). www.speelgoedvanhetjaar.nl 3-daagse riviercruise vanaf Rotterdam of Nijmegen Shop till you drop! Dat kan met deze scherpge- prijsde riviercruises naar dé kerstwinkelsteden van Duitsland: Düsseldorf en Keulen. Deze steden zijn ronduit betoverend tijdens de kerstdagen; de winterse sfeer, de gezellige kerstlichtjes, de tal loze versierde kraampjes en traditionele houten peperkoekhuisjes zorgen voor het echte kerstge voel! U kunt kiezen met welk schip u meevaart: vanuit Rotterdam neemt het riviercruiseschip MS Serena*** u mee naar de kerstmarkten en vanuit Nijmegen vaart het MS Andante***+. Deze 3-daag se riviercruise, inclusief halfpension boekt u al vanaf slechts 109 p.p.! U, als lezer van de krant, krijgt nog eens 20 korting per boeking, wanneer u met de actiecode WEG40001 boekt... UW CRUISE Dag 1: u reist op eigen gelegenheid naar Nijmegen of Rotterdam, waar de schepen klaar liggen. Na de inscheping zetten we koers richting Duitsland! Dag 2: tijd om winkelstad Düsseldorf te ontdekken! U kunt hier de hele dag winkelen en de gezellige kerstmark ten (v.a. 18/11) bezoeken. Mocht u nog tijd over hebben, bekijk dan zeker de wereldberoemde Königsallee, de straat met haar elegante etalages. Of bezoek één van de vele bezienswaardigheden zoals de St. Lambertuskirche en de Schlossturm. Aan het einde van de middag verlaten we Düsseldorf en varen we naar Keulen. Dag 3: Vandaag staat de feestelijk gedecoreerde binnen stad van Keulen op het programma. Bezoek hier naast de kerstmarkten (v.a. 22/11) en winkeltjes, bezienswaardighe den als de beroemde Dom, het biermuseum en het Imhoff Stollwerck (chocolade) Museum aan de Rijn. Om 15.00 uur wordt u per bus weer teruggebracht naar Nederland. MS SERENA*** (vertrek vanuit Rotterdam) Het MS Serena*** is een zeer gezellig schip! Op het hoofd- dek bevindt zich het grootste deel van de passagiershut ten. Op het promenadedek vindt u naast de hutten het restaurant, een salon met bar en gezellige zithoekjes en de receptie met een winkeltje. MS ANDANTE***4" (vertrek vanuit Nijmegen) Het sfeervolle riviercruiseschip MS Andante heeft een intie me sfeer. Het beschikt o.a. over een lounge met bar en restaurant. De gastvrijheid en het leuke programma staan garant voor een paar mooie dagen weg! VERTREKDATA LR 32.338 Vrijwel iedere wo. en vr. van 17/11 t/m 17/12 3 dagen v.a. €109 (MS Serena) 3 dagen v.a. 119 (MS Andante) Prijzen zijn per persoon, op basis van 2 personen. Inclusief: vervoer Nederland-Keulen of Keulen-Nederland per comfortabele touringcar, 2 overnachtingen aan boord van het MS Andante of MS Serena in een (buiten)hut naar keuze, 2 x ontbijt en 2 x diner. Exclusief: vervoer naar/van Nijmegen of Rotterdam, niet genoemde maaltijden en drankjes, fooien, reis- en annulerings verzekering. Toeslagen: res.kosten 20 per boeking en bijdrage Caiamï- teitenfonds 2,50 per boeking van max. 9 per. (beide verplicht). Voor meer informatie en boekingen: Typ in uw interneibrowser www.kras.nl/LR32338 (MS Andante) of www.kras.nl/LR32339 (MS Serena). Kies uw vertrekdatum, klik hierop, bekijk de prijsberekening, ga naar BOEK NU en voer de actiecode WEG40001 in bij stap 1 'Uw Vakantie'van het boekings- proces Of bel. 0900-9697 (IScpm) o.v.v. reisnummer LR 32.338 (52/ (MS Andante) of LR 32.339 (MS Serena) en de actiecode WEG40001 s G waarom zou je meer betalen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 17