Aardappeloogst is rampzalig PZC 10 en 11 28 en 29 UitGids PW'er De Mos loog op zijn cv Alle zes op een rijtje Zeeuws-Vlaming eist compensatie Groen licht voor herstart Fokker WALCHEREN Bewolkt en rustig, 10° Gruwel onder water Blessure Mathijsen smet op zege Oranje Vandaag bij uw krant de bijlage DONDERDAG 18 november 2010 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 252e jaargang nr. 271 - los nummer 1,55, zaterdag 2,30 AKKERBOUW Vooral West-Zeeuws-Vlaanderen en Walcheren lijden onder zware regenval door Edith Ramakers middelburg - De aardappeloogst in West-Zeeuws-Vlaanderen en Walcheren is door de hevige regen val van de laatste weken mislukt. Die uitspraak durft loonwerker Da vid de Loofif uit Nieuw- en Sint loosland aan. Ook in de andere Zeeuwse regio's wordt van een rampzalig jaar gesproken. „Het is triest voor de boeren. De aardap pels zijn prachtig, maar de rooima- chines kunnen het land niet op", zegt De Looft De machines blij ven steken in de verzadigde klei. Familie Van Hal uit Eede spreekt over een 'rampjaar'. Ellie en Gerrit van Hal van het loonwerkersbe- drijf schatten dat er in de kust strook Sluis, Aardenburg, Eede en Oostburg nog 300 tot 400 hecta ren gerooid moeten worden. „En net over de grens in België zitten er ook nog veel aardappels in de grond. De kwaliteit wordt er niet beter op." Een groot aantal perce len is afgeschreven, want aardap pels die 24 uur of langer in het wa ter staan, zijn onverkoopbaar. Landbouwer Henk de Korte uit Biggekerke heeft de helft van zijn aardappels gered. „Ik heb ruim 24 hectaren. Ruim 12 hectaren moet ik nog rooien. Een derde daarvan staat in het water en is al verpest." De kostprijs voor de aardappels is ongeveer 4000 euro per hectare. De Korte komt uit op een schade post van 50.000 euro. „Maar ik blijf hopen dat we nog een deel uit de grond kunnen krijgen." De akkers zijn pas weer begaanbaar voor rookmachines wanneer het 'vier weken stralend en droog weer is'. „Dan mag het niet vrie zen. Een nachtvorstje en het is ein de verhaal voor alle aardappels die nu nog in de grond zitten." den haag - De PW heeft Tweede Kamerlid Richard de Mos ten on rechte gepresenteerd als oud schoolhoofd. De Hagenaar was slechts onderwijzer. Wel had hij naar eigen zeggen de benodigde papieren op zak. De Mos ontkent dat hij zijn cv heeft aangedikt voor zijn sollicita tie bij de PVV. Niettemin zei hij in een interview, dat ook op internet is te vinden, wel degelijk dat hij hoofd van een school is geweest. Eerder deze en vorige week raak ten ook al PW'ers Eric Lucassen (ontucht en bedreiging) en James Sharpe (mishandeling en mislei ding) in opspraak. Dit had door goede screening kunnen worden voorkomen, stelt Jos Meekel, direc teur van Hoffmann Bedrijfsrecher che, die destijds in opdracht van meerdere partijen potentiële Ka merleden onderzocht. pagina 3: commentaar pagina 4: selectie pikt meeste leugenaars er uit CADZAND-BAD - Gerrit Jansen, Anton Meijers en Frank van Soestbergen (vlnr) van de Explosieven Opruimings Dienst (EOD) tonen de buit na een dagje werk bij Cadzand-Bad. De zes vliegtuigbom men die daar de afgelopen maanden werden ge vonden, werden gisteren door leden van de dienst onschadelijk gemaakt. Dat verliep zonder problemen, hoewel één van de bommen door een vastzittende ontsteking niet erg meewerkte en voor wat vertraging zorgde. De tientallen geë- vacueerden mochten om kwart voor vier weer naar hun woning terug. foto Peter Nicolai pagina 2 en 3: alleen bom drie blijkt lastig kar wei. Alle kandidaat-Kamerleden moeten worden gescreend reageer op www.pzc.nl reacties: 356 Ik heb niets gemerkt van de poststaking 80% 20% Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 -013 99 10 middelburg - Zeeuws-Vlamingen moeten compensatie krijgen wan neer België een wegenvignet in voert. De PvdA in de Staten van Zeeland dient morgen een motie in met deze strekking. De fractie wijst erop dat inwoners van Zeeuws-Vlaanderen dan hele maal geen tolvrije route meer heb ben om andere delen van Neder land te bereiken. Voor de Wester- scheldetunnel moet immers ook worden betaald. De PvdA wil dat de kwestie wordt aangekaart in Den Haag en met de verantwoordelijke ministers onder handeld zal worden om aan deze ongelijkheid een einde te maken. PvZ en WD hebben er vragen over gesteld. schiphol - De bouw van nieuwe Fokker-toestellen in Nederland is een forse stap dichterbij gekomen. De Europese Mededingingsautori teit gaf gisteren na maanden van onderzoek het groene licht voor een investeringskrediet door het ministerie van Economische Za ken. Met deze lening van twintig mil joen euro kan ondernemer Jaap Rosen lacobson andere investeer ders over de streep trekken om geld te steken in een verbeterde versie van de Fokker too. Als Brus sel deze lening van de Nederland se overheid had afgewezen, was het definitief over en uit geweest voor het plan om Fokker uit de mottenballen te halen. 8 "7 11688 555530"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 1