pre ski sale Ontslagen bij Pabo in Walsoorden PZC r Derde titel voor hond Phantom intratuin Sluizen Terneuzen opnieuw gestremd Het skiseizoen is weer g Kom naar onze feestelijke wintersportseizoen openingsdagen... REORGANISATIE Tegenvallende bedrijfsresultaten nopen postorderbedrijf tot ingrijpende maatregelen 18 en 19 22 en 23 terneuzen - De sluizen bij Terneu zen waren gisteren van 15.00 tot 20.00 uur en vannacht van 3.00 tot 7.00 uur weer gestremd om overtollig water uit het Kanaal Gent-Terneuzen op de Wester- schelde te lozen. Tientallen bin nenvaartschippers moesten tegen de kant. Ook de zeevaart onder vindt hinder. Vanochtend beslist Rijkswaterstaat of vandaag weer moet worden gespuid. Het vele wa ter komt uit Vlaanderen waar spra ke was van overvloedige regenval. ....en profiteer optimaal van de kortingen op alle wintersportartikelen. Neem rustig de tijd om onze uitgebreide, nieuwe collecties te bekijken. Op de woonboulevard de Mortiere in Middelburg. 17,18 en 19 november tot 21.00 uur. your professional sportshop door Harold de Puysseleijr walsoorden - Bij postorderbe drijf in erotische artikelen Pabo in Walsoorden vallen zestien ontsla gen. Tegenvallende bedrijfsresulta ten liggen ten grondslag aan de maatregel, die afgelopen vrijdag door de directie van het bedrijf is bekendgemaakt op een bijeen komst voor het voltallige perso neel. Bij Pabo werken 258 mensen. Het bedrijf in Walsoorden is een on derdeel van het aan de Duitse beurs genoteerde concern Beate Uhse, dat in Nederland ook de groothandel Scala en de winkelke ten Christine le Due voert. De on derneming exploiteert naast het postorderbedrijf met webwinkel zo'n 250 erotiekwinkels in Neder land, Frankrijk, België en Duits land. Naar verluidt is op de personeels bijeenkomst door de directie mee gedeeld, dat er mogelijk nog die per gesneden moet worden in de organisatie als ook de omzetten tij dens de aankomende feestdagen te gen blijken te vallen. Beate Uhse voerde enkele jaren ge leden al een reorganisatie door in verband met sterke verschuivin gen op de erotiekmarkt. Door de concurrentie van gratis seksfilms op internet zijn de dvd-verkopen sterk teruggelopen, maar ook de omzet van de winkels is het eerste half jaar van 2010 met 3,6 miljoen euro gedaald tot 26,6 miljoen euro. Het bedrijfsresultaat kwam in die periode uit op een verlies van 6,1 miljoen euro, zo maakte het be drijf enkele maanden geleden al bekend, in dezelfde periode vorig jaar behaalde Beate Uhse nog een operationele winst van 686.000 eu ro. De omzet liep met 12,3 procent terug tot 96 miljoen euro. Voor het hele jaar gaf het eroticacon- cern een winstwaarschuwing af. Het bedrijf verwacht een operatio neel verlies van 6,5 tot 8 miljoen euro bij een omzet van 204 tot 208 miljoen euro. Het proces om nieu we wegen in te slaan, neemt meer tijd in beslag dan gedacht. De ombouwoperatie van Beate Uh se tot een lifestyle-onderneming voor erotiek gaat zeker nog twee jaar in beslag nemen, zei topman Serge van der Hooft in een toelich ting op de cijfers. De directies van Beate Uhse en Pa bo hebben ondanks herhaalde ver zoeken daartoe niet gereageerd op de recente ontslagronde in Wals oorden. door Eugène Verstraeten biervliet - Miranda Ingels uit Bier vliet is met haar golden retriever Phantom voor de derde keer Neder lands kampioen Gedrag en Gehoor zaamheid geworden. Tijdens de wedstrijden in Beneden Leeuwen bij Tiel eindigde ze op de eerste plaats in de categorie GG2. De vijfja rige Phantom sleepte eerder al de nationale titel in de categorieën GGB en GGi in de wacht. „Da's toch wel redelijk uniek hoor", weet Miranda. Nellie Harthoorn uit Ter neuzen werd in de dezelfde klasse vierde met Devil, een halfbroer van Phantom. En om in de familie te blijven, Miranda's echtgenoot Ron nie scoorde in de klasse GGB een vierde plaats met Bandit, een hond van het ras epagneul bleu de picar- die. Van dit Franse ras trouwe vier voeters lopen er in Nederland maar een stuk of twintig rond. Phantom en Devil zijn telgen uit een werklijn golden retrievers. Ze zijn wat ranker dan hun bekendere kindervrienden en met hun maho- niebruine vacht ook donkerder van kleur. Voor de kampioenswedstrijd worden voor elke categorie de vijf honden uitgenodigd die gedurende een aantal competitiewedstrijden Miranda Ingels (links) uit Biervliet werd voor de derde keer Nederlands kampioen Gedrag en Gehoorzaamheid met haar hond Phantom. Haar echtgenoot het best gepresteerd hebben. Ronnie behaalde een vierde plaats met Bandit en Nellie Harthoorn (rechts) uit Terneuzen behaalde ook een vierde plaats met Devil. foto Peter Nicolai Slimme ondernemer heeft nog steeds veel kans op succes Woensdag 17 november 2010 Sterren vallen uit de staart van de komeet Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Intratuin Koudekerke - Galgeweg 5 - www.intratuin.nl Deze week: een sfeervol Intratuin kersthuisje met verlichting. Van 14,95 NU PER STUK

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 47